Sprowadzenie samochodu z niemiec

Sprowadzenie samochodu z niemiec

16 Mar 2014, 13:41

Witam, na wstępie chciałbym przeprosić- jestem zupełnym laikiem w temacie sprowadzania aut i chciałbym zasięgnąć porad ekspertów, których widzę jest tutaj bardzo dużo.
W skrócie przedstawię sytuację: mój brat znajdujący się na stałe w niemczech chce oddać synowi (studiuje w polsce) samochód (audi a4, 2.6 v6, nie jestem pewny ale chyba 1996 rocznik)
cały projekt ma być niespodzianką.
Chciałbym zorientować się jaką sumą pieniędzy musiałbym operować aby młody mógł prawnie poruszać się po PL i jakie kroki musiałbym podjąć. Czy mogę przyjechać na niemieckich blachach, oraz jak wygląda sprawa akcyzy (w kalkulatorach jest cena jaka znajduje się w umowie, samochód będzie oddany także nie wiem jak to wygląda z prawnego punktu widzenia)?
Czy mogę przyjechać z autem do PL nie męcząc się w niemieckich urzędach, czy mam się na coś tam przygotować?
Z góry dziękuję bardzo i proszę o pomoc :)
x44n
Obserwowany

Auto: nie mam

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

IV eliminacja Wojny Północ-Południe zakończona, znamy wyniki IV eliminacja Wojny Północ-Południe zakończona, znamy wyniki
    W miniony weekend, wojenny front przeniósł się z południa do centrum Polski, a konkretnie do Skaryszewa pod Radomiem. Areną zmagań był po raz drugi tamtejszy Auto Moto Show. Ubiegłoroczna edycja była bardzo kameralna, ...
    Arrinera Hussarya - fakty i mity Arrinera Hussarya - fakty i mity
    Pierwszy polski supersamochód, Arrinera Hussarya, dumnie nosi nazwę nawiązującą do bohaterskich momentów naszej historii. Jednocześnie budzi wiele kontrowersji i wzbudza rozpalone dyskusje na internetowych forach. ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      Autosacrum 2009
      Subaru Impreza STI