Sprzedac/kupic auto DE ktore jest juz w polsce

Sprzedac/kupic auto DE ktore jest juz w polsce

24 Kwi 2019, 23:17

Witam wszystkich. Mam pewna sprawe. Znajoma wloszka ktora mieszka w berlinie chce sprzedac auto ale boi sie to tam zrobic bo mysli ze ja oszukaja. No to jak do tej pory sprzedawala auta? Otoz o to chodzi ze we wloszech aby sprzedac auto trzeba isc do specjalnego biura i tam sie podpisuje umowe przed uprawniona osoba, ktora spelnia role podobna do notariusza. Sporo to kosztuje (i nie jest to opcjonalne) ale przynajmniej nie mozna na tym byc oszukanym. Wracajac do tematu... chce mi to auto przywiezc do polski, ja wystawie ogloszenie, i jak znajde jakiegos chetnego, to ona to przyjedzie aby podpisac umowe. Pytanie jest jak to wszystko zrobic? Czytalem ze trzeba podpisac umowe po polsku i po niemiecku. 2 kopie dla niej, 2 dla kupca, hajs do reki, i koniec?
DamianHP
Obserwowany
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wrocław
Auto: Audi TTS 8S
Silnik: 2.0 TFSI 310KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2015

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nie używasz okularów przeciwsłonecznych? Gorzej widzisz w nocy Nie używasz okularów przeciwsłonecznych? Gorzej widzisz w nocy
    Wiosna to czas, kiedy kierowcy są szczególnie narażeni na oślepiające działanie promieni słonecznych. Najlepiej ochronią nas przed nimi właściwie dobrane okulary przeciwsłoneczne. Badania wykazały, że używanie takich ...
    Niebezpieczny brud na samochodzie Niebezpieczny brud na samochodzie
    W okresie zimowym, z powodu topniejącego śniegu, na drogach często zbiera się błoto i sól, co skutkuje koniecznością częstych wizyt kierowców na myjni. Niestety nie wszyscy zdają sobie sprawę z ryzyka jakie ...

•