Sprzedałem samochód dostałem mandat . POMOCY problem !!

21 Lis 2014, 19:43

Witam z góry zaznaczę ,że nie mogłem znaleźć odpowiedniego działu wiec ten dział wydał mi sie najbardziej podobny.
Otóż tak :
Sprzedałem samochód jakies 1.5-2lat temu zapomniałem wyrejestrować pojazdu ale zdązyłem dostarczyć umowe kupna-sprzedazy agencji ubezpieczeniowej i oni zrobili kopie sobie. Stwierdziłem ze nie bedzie mi juz ta umowa potrzebna i ją poprostu wyrzuciłem (teraz wiem ze to wielki bląd)
bo dzisiaj dostałem list od ITD w związku z tym ze właściciel tego pojazdu przekroczył prędkość i zrobił mu zdjecie fotoradar ( a on tak samo nie zarejestrował samochodu na siebie ) I ITD WYMAGA żebym podał kto kierował pojazdem itp albo jak pojazd został zbyty to żeby wysłać im umowe kupna-sprzedarzy (której nie posiadam juz). Wiec stwierdziłem ze przejde się do ubezpieczalni żeby oni wydali mi ten dokument ale Pani powiedziała ze nie moga itp. I co ja mam teraz zrobic? Gosciu bedzie jeździł tym samochodem bedzie robił zdjecia ja będę łapać punkty oraz mandaty aż w końcu strace prawo jazdy .... Nie wiem jak rozwiązać tą sprawe mam nadzieje że ktoś mnie nakieruje.
Przepraszam za błędy wiem że ich jest sporo.
Ps do gościa też nie mam kontaktu nawet nie pamiętam jak się nazywał było to tak dawno
sin123
Obserwowany
 
Posty: 1
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Audi a4
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1996

22 Lis 2014, 10:01

Łoooo, dżizaz !! Takie rzeczy to tylko w polaczkowym kraju..
Aż się wierzyć nie chce w taką naiwność ..
Sorry za komentarz, ale podstawowe normy bezpieczeństwa i oczywiście zasady prawne naruszyłes wszystkie jakie się dało..
Jak ci pomóc ?? Problem jest i to wielki..
Nic nie robiąc na pewno byś musiał płacić mandaty i zbierać punkty - to jasne..
Mozna wziąć ten mandat na klatę i jutro iść zgłosic kradzież pojazdu.. Jakim cudem TU załatwiłes ( nie piszesz co takiego tam zrobiłeś) a do WK już nie poszedłeś ?? To nic nie kosztuje.. No nie, teraz już koszty są..
sin123 napisał(a):nie pamiętam jak się nazywał było to tak dawno

Pamiętasz chociaż dokąd to auto sprzedałeś ??
silvo44
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2893
Miejscowość: Olkusz
Prawo jazdy: 01 09 1983
Auto: TOYOT YARIS III
Silnik: 1,0
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2011

23 Lis 2014, 11:08

iść zgłosic kradzież pojazdu..

To nie jest raczej rozwiązanie - a co jak policja znajdzie ten samochód ( przecież ktoś nim jeździ ). I co wtedy, jak ten ktoś pokaże umowę kupna? Wyrok jak nic...
Ja proponuję iśc do radcy prawnego i u niego przedstawić problem.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

23 Lis 2014, 12:05

MotoAlbercik napisał(a):nie jest raczej rozwiązanie

No najlepsze nie jest..
silvo44
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2893
Miejscowość: Olkusz
Prawo jazdy: 01 09 1983
Auto: TOYOT YARIS III
Silnik: 1,0
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2011
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
    Koniec świata odwołany! Rozpoczęła się epoka MINI
    Koniec świata odwołany. Czas na zabawę! W wielu krajach Ameryki Środkowej, takich jak Meksyk czy Gwatemala, 21 grudnia 2012 odbyły się huczne uroczystości na powitanie nowej ery. Data pochodzi ze źródeł historycznych ...