Sprzedaż auta przez końcem 6 miesięcy POMOCY !!!

sprzedaż auta przez końcem 6 miesięcy POMOCY !!!

27 Sie 2010, 20:19

Witam, kupiłem kilka dni temu autko we Włoszech za 10000 zł,
zarejestrowałem je w Polsce,
okazało się że muszę je sprzedać, i jak to zrobić ?
kupiłem za 10 000 zł, w urzędzie celnym wartość autka wyliczyli na 17 000 zł,
i w jaki sposób mogę sprzedać auto żeby nie zapłacić podatku dochodowego ?
auto mam na współwłasność z mamą, może mama zrobiłaby mi darowiznę auta, i ja bym je sprzedał, bo nie mam na koncie żadnych sprzedaży...
jaki jest generalnie podatek dochodowy ?
czy jak kupiłem za 10 000 zł, sprzedam za 12 000 zł, to zapłacę od 2000 zł podatek dochodowy?
czy oni policzą to wg swojej księgi wartości, w której autko jest warte 17 000 zł, a wtedy od 7 000zł odprowadzić 19% to trochę za duża kwota...
Doradźcie coś !!
wojak
bolsfanwk
Nowicjusz

Miejscowość: kraków

Re: Sprzedaż auta przez końcem 6 miesięcy POMOCY !!!

27 Sie 2010, 20:47

bolsfanwk napisał(a):okazało się że muszę je sprzedać, i jak to zrobić ?

A co nie umiesz napisac umowy k-s... :?: :?:
bolsfanwk napisał(a):w jaki sposób mogę sprzedać auto żeby nie zapłacić podatku dochodowego

Wpisujesz do umowy k-s sumę za jaką kupiłeś i po zawodach.Mozesz ewentualnie co nie co podwyzszyc cenę np.jak pisałeś 12.000.- i "dobrowolnie"poddać się karze :mrgreen: od sumy 2.000.-Jezeli takie manewry robilbyś co tydzień lub co dwa tygodnie to bądz pewny ze US poprosiłby Cię na spowiedz ale raz na rok... :?: :?: [quote]może mama zrobiłaby mi darowiznę auta, i ja bym je sprzedał, bo nie mam na koncie żadnych sprzedaży...
A jakie to ma znaczenie... :?: :?:
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP

Miejscowość: Polska
Prawo jazdy od: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

Re: sprzedaż auta przez końcem 6 miesięcy POMOCY !!!

27 Sie 2010, 20:55

moje ostatnie autko miałem ponad rok, i dopiero sprzedalem, po czym kupiłem jak się okazało w super cenie topielca z włoch, i teraz czekam na normalny dowód i karte pojazdu i na allegro, modlę się żeby wyjść na 0...
sprawdzę jeszcze w urzędzie czy napewno masz racje z tym że w urzędzie będą się sugerować umową i ceną na tej umowie, wtedy sprzedałbym za 11000 zł, i zapłaciłbym 50 zł podatku i byłbym szczęśliwy he
wojak
bolsfanwk
Nowicjusz

27 Sie 2010, 21:02

bolsfanwk napisał(a):sprawdzę jeszcze w urzędzie czy napewno masz racje

Za przeproszeniem:chlopie czy Ty palcem robiony... :?: :?: Wnioskuję ze masz na myśli US... :?: :?: To jest chyba ostatnia instytucja gdzie tylko i wylącznie musieli by mnie siłą zaciągnąć a nie iść do nich dobrowolnie... :!: :!: Tam nikt Ci na takie pytanie nie odpowie a wręcz będą się śmiać do rozpuku... :!: :!: Oni sa od tego zeby od Ciebie wyrwac pieniądze a nie powiedzieć jak masz omijać przepisy i mało płacić.. :!: :!: Zrób tak jak sam to pisałeś i ja Ci napisałem... :!: :!:
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP

Re: sprzedaż auta przez końcem 6 miesięcy POMOCY !!!

27 Sie 2010, 21:04

ale ja poszedłbym spytać co będzie jeśli kupiłem za dyszke a sprzedam za 12 klocków, i co od tego będę musiał odprowadzić :P
no ale zaczynam wierzyć że po Twojemu będzie dobrze :))
dzięki :))
wojak
bolsfanwk
Nowicjusz

27 Sie 2010, 21:07

bolsfanwk napisał(a):no ale zaczynam wierzyć że po Twojemu będzie dobrze

Ja w dawniejszych czasach tak wlasnie robiłem...A przy okazji to i rodzina była co nie co "zmotoryzowana"... mimo tego ze nawet auta na oczy nie widzieli... :!: :!: :grin:

[ Dodano: 27 Sierpień 2010, 21:10 ]
Ps.Do US mozesz iść po fakcie sprzedazy i zgłosić im ze sprzedałes sam.przed czasem i chcesz zaplacic podatek bo zarobiles na tym 1.000.- czy 2.000.- i właśnie jak masz to zrobić bo na tyn się nie znasz... :!: :!:
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Audi AI remote parking pilot - garage pilot Audi AI remote parking pilot - garage pilot
    Funkcja automatycznego parkowania Audi AI remote parking pilot oraz funkcja automatycznego wjazdu do garażu Audi AI remote garage pilot znacznie ułatwiają parkowanie. Systemy samoczynnie wprowadzają pojazd na równoległe ...
    Volkswagen Amarok Canyon - samochód terenowy Volkswagen Amarok Canyon - samochód terenowy
    Volkswagen Samochody Użytkowe prezentuje podczas tegorocznej Wystawy Samochodów Użytkowych IAA w Hanowerze wiele nowości. Obok nowego Cross Caddy kolejną atrakcją jest Amarok Canyon. Model ten pokryty jest lakierem ...

• Re: sprzedaż auta przez końcem 6 miesięcy POMOCY !!!

27 Sie 2010, 21:17

dzięki stary, to tylko jak dostane normalny dowód to na allegro i do żyda hehe :))
    wojak
    bolsfanwk
    Nowicjusz

• Warto przeczytać
    • Toyota Yaris WRC
      Toyota Land Cruiser, 2017, przód
      WST 1/4
      Dziewczyny i samochody