Sprzedaż i kupno auta w krótkim okresie

31 Paź 2013, 14:30

Witam, mam pytanie odnośnie takiej transakcji- czytałem podobny wątek, jednak tam nie było to do końca wyjaśnione.

Chcę kupić auto i je sprzedać z zyskiem (na dokumencie mojego zakupu, a późniejszej odsprzedaży będzie ta sama kwota. Jest to jednorazowa akcja - po prostu mam okazję.

Mam pytanie odnośnie rejestracji. Mam miesiąc na przerejestrowanie auta. Jeżeli sprzedam go w krótszym czasie to muszę to gdzieś zgłaszać? W US płace 2% Natomiast do wydziału komunikacji idę wtedy kiedy rejestruję auto - jednak ja nie zamierzam tego robić bo chcę go szybciej sprzedać.
Czy sprzedaż zgłaszam w urzędzie skarbowym?

Jeżeli sprzedaję go kolejnej osobie to przekazuje mu tak samo dowód rejestracyjny i oc bez zgłaszania tego w żadnym urzędzie?

W przypadku takim, gdzie nie sprzedam w przeciągu miesiąca, to rozumiem, że muszę zarejestrować go na siebie i wtedy próbować dalej.

Dziękuję za informację
moloszek
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 18 10 2008
Auto: Peugeot Partner

13 Lis 2013, 15:38

1. jeżeli sprzedajesz z zyskiem to musisz sprzedać drożej niż kupiłeś.
W taki przypadku ewentualny zysk wykazujesz w rocznym zeznaniu podatkowym PIT

2. jeżeli sprzedajesz w tej samej cenie to nic nie robisz w urzędzie skarbowym oprócz PCC-3, który wypełniasz bo kupiłeś. Tu możesz wypełnić druk online
[link wygasł]

3. Sprzedając bez rejestracji na siebie MUSISZ oddać oryginał swojej umowy kupna osobie której sprzedajesz bo będzie to wymagane w jego urzędzie komunikacji. Zrób sobie kopię tej umowy, bo możesz jej nigdy nie dostać z powrotem.

W razie pytań proszę o kontakt na pewno pomogę.

pozdrawiam
Dariusz Sawicki
pozdrawiam

Dariusz Sawicki

Masz problem z rejestracją samochodu?
Daj znać zajmiemy się tym za Ciebie.
DariuszSawicki
Stały forumowicz
 
Posty: 1029
Miejscowość: Wrocław
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Lexusy podatne na tuning
    Coupé LC i RC, limuzyny IS i LS, crossovery UX i NX czy nawet hatchback CT – samochody Lexusa wyróżniają się na ulicy. Ale dla tych, którzy chcą dodać im jeszcze więcej pikanterii, tunerzy mają ...
    Ford Sierra - samochód do driftu
    Sierra to model dobrze znany fanom motorsportu. Rajdówki oparte na tym aucie na przełomie lat 80. i 90. ubiegłego wieku szalały na odcinkach specjalnych Rajdowych Mistrzostw Świata. A w Polsce kojarzymy ten samochód ...