Sprzedaż i kupno auta w krótkim okresie

Sprzedaż i kupno auta w krótkim okresie

31 Paź 2013, 14:30

Witam, mam pytanie odnośnie takiej transakcji- czytałem podobny wątek, jednak tam nie było to do końca wyjaśnione.

Chcę kupić auto i je sprzedać z zyskiem (na dokumencie mojego zakupu, a późniejszej odsprzedaży będzie ta sama kwota. Jest to jednorazowa akcja - po prostu mam okazję.

Mam pytanie odnośnie rejestracji. Mam miesiąc na przerejestrowanie auta. Jeżeli sprzedam go w krótszym czasie to muszę to gdzieś zgłaszać? W US płace 2% Natomiast do wydziału komunikacji idę wtedy kiedy rejestruję auto - jednak ja nie zamierzam tego robić bo chcę go szybciej sprzedać.
Czy sprzedaż zgłaszam w urzędzie skarbowym?

Jeżeli sprzedaję go kolejnej osobie to przekazuje mu tak samo dowód rejestracyjny i oc bez zgłaszania tego w żadnym urzędzie?

W przypadku takim, gdzie nie sprzedam w przeciągu miesiąca, to rozumiem, że muszę zarejestrować go na siebie i wtedy próbować dalej.

Dziękuję za informację
moloszek
Obserwowany

Prawo jazdy od: 18 10 2008
Auto: Peugeot Partner

Re: Sprzedaż i kupno auta w krótkim okresie a podatek dochodowy

13 Lis 2013, 15:38

1. jeżeli sprzedajesz z zyskiem to musisz sprzedać drożej niż kupiłeś.
W taki przypadku ewentualny zysk wykazujesz w rocznym zeznaniu podatkowym PIT

2. jeżeli sprzedajesz w tej samej cenie to nic nie robisz w urzędzie skarbowym oprócz PCC-3, który wypełniasz bo kupiłeś. Tu możesz wypełnić druk online
[link wygasł]

3. Sprzedając bez rejestracji na siebie MUSISZ oddać oryginał swojej umowy kupna osobie której sprzedajesz bo będzie to wymagane w jego urzędzie komunikacji. Zrób sobie kopię tej umowy, bo możesz jej nigdy nie dostać z powrotem.

W razie pytań proszę o kontakt na pewno pomogę.

pozdrawiam
Dariusz Sawicki
pozdrawiam

Dariusz Sawicki

Masz problem z rejestracją samochodu?
Daj znać zajmiemy się tym za Ciebie.
DariuszSawicki
Stały forumowicz

Miejscowość: Wrocław
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Porównywarka cen i okazje w sklepach motoryzacyjnych Porównywarka cen i okazje w sklepach motoryzacyjnych
    Specjalnie dla Was przygotowaliśmy porównywarkę pod nazwą "Okazje" na której znajdziecie produkty związane z motoryzacją w najlepszych cenach. Opony, felgi, kosmetyki samochodowe, nawigacje, rejestratory jazdy, ...
    Dwie nagrody za stylistykę dla Audi A3 Dwie nagrody za stylistykę dla Audi A3
    Stylistyka Audi A3 cieszy się dużym uznaniem użytkowników i fachowców. W tegorocznej edycji niemieckich nagród stylistyki – German Design Awards, kapituła uznała model A3 za zwycięzcę w kategorii ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Monster Truck Rock Star, 11
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      Infiniti Q50
      Subaru Impreza STI