Sprzedaż samochodu 1 dzień po zakupie

Sprzedaż samochodu 1 dzień po zakupie

16 Lip 2017, 15:05

Witajcie.
Czy można sprzedać auto które kupiło się dzień wcześniej? Jakie są z tym formalności i opłaty? Kwota nie może być wyższa rozumiem niż tą za którą kupiłem? Jak wyglądać ma ta cała procedura? Są jakieś specjalne wymagania czy po prostu kupiłem i jutro mogę sprzedać?

Pozdrawiam
grajek31
Obserwowany

Auto: Audi A6

Re: Sprzedaż samochodu 1 dzień po zakupie

16 Lip 2017, 19:47

Mozesz sprzedac ale musisz oplacic podatek 2% od wartosci pojazdu w urzedzie skarbowym. No i musisz sprzedac za ta sama cene bo jak sprzedaz za wyzsza to tez jakis podatek od wzbogacenia sie.
Sory za brak polskich znakow ale mam Francuski komputer.

Służe pomocą w dziale blacharstwo-lakiernictwo itp.
Kao
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Jeep Grand Cherokee WG
Silnik: 4.0
Paliwo: Benzyna

Re: Sprzedaż samochodu 1 dzień po zakupie

18 Lip 2017, 09:40

Kao napisał(a):No i musisz sprzedac za ta sama cene bo jak sprzedaz za wyzsza to tez jakis podatek od wzbogacenia sie.

19% podatek dochodowy
Było: '02 Laguna IIphI 2.2dCi, '99 Astra F 1.6 8V, '05 Vel Satis 2.0T, '02 Laguna IIphI V6 24V
Jest: '97 Fiat 126p, '06 Laguna IIphII 2.0dCi, '06 Vel Satis 2.0T, '06 Octavia I 1.6b/g
Roadkiller
Aktywny

Zdjęcia: 2
Miejscowość: GCH
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Laguna IIphII
Silnik: 2.0dCi 150KM bez FAP
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Renowacja zniszczonej skórzanej tapicerki Renowacja zniszczonej skórzanej tapicerki
    Chciał bym się z Wami podzielić wiedzą na temat renowacji skórzanych tapicerek. Mam za sobą ok. 20 odnowionych foteli, kilka kanap tylnych, boczków drzwiowych oraz kierownic. Właściwie uczyłem się na własnych ...
    Opel po raz trzeci uznany za Opel po raz trzeci uznany za "najbardziej innowacyjną markę"
    Opel jest liderem w wyznaczaniu trendów w dziedzinie projektowania samochodów i technologii - podczas uroczystości Plus X Award, która odbyła się 6 czerwca wieczorem w Kolonii, ponownie został uhonorowany ...

•  
    • Warto przeczytać
    • 1/4 mili Bemowo
      Ciężarówki Mitsubishi Fuso
      Fiat Fiorino, przesuwne drzwi boczne
      SEAT Ibiza Ecomotive