Sprzedaż samochodu

Sprzedaż samochodu

11 Sie 2008, 16:41

Witam
Jestem właścicielem samochodu który użytkuje moja znajoma, samochód jest zarejestrowany na mnie choć kupiliśmy go wspólnie, a teraz okazało się,że ona chce sprzedać samochód pomijając mnie jako właściciela.
Chciałbym się dowiedzieć jak to zablokować z prawnego punktu widzenia ponieważ z tego co się dowiedziałem to ona tych moich pieniędzy włożonych w kupno tego samochodu nie będzie chciała zwrócić.

Pozdrawiam
Lajer
Nowicjusz

Re: Sprzedaż samochodu

11 Sie 2008, 22:36

Jeżeli samochód jest tylko na Ciebie. Tylko Ty jesteś właścicielem, a Twoja znajoma po prostu nim jeździ, to sorry, ale dziewczyna nie ma fizycznie możliwości sprzedaży. Umowę podpisać może tylko właściciel.

Nawet gdyby Twoja znajoma była współwłaścicielką, a Ty właścicielem (albo na odwrót) to potrzebna jest zgoda Was obojga.

Jedyna metoda to fałszerstwo podpisu.
Aby odzyskać samochód zawsze można iść na policję i zgłosić kradzież. Auto zostanie oddane właścicielowi - czyli Tobie.
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Warsztat lutniczy na kółkach na bazie modelu Nissana NV200 Warsztat lutniczy na kółkach na bazie modelu Nissana NV200
    Dwie firmy ze stanu Tennessee podjęły współpracę nad stworzeniem modelu Gibson/Nissan NV200 TM Compact Cargo, który został zaprezentowany podczas międzynarodowych targów motoryzacyjnych w Nowym Jorku. ...
    Zasada pokonywania zakrętów Zasada pokonywania zakrętów
    Zasada pokonywania zakrętów mówi, że w zakręt można wjechać z każdą prędkością, ale nie z każdą wyjechać z niego bezpiecznie. Pokonywanie zakrętów stanowi wyzwanie dla początkujących, ale i doświadczonych ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      S2020005