Sprzęgło łapie w połowie

Sprzęgło łapie w połowie

30 Paź 2013, 15:54

Witam. Mam Renault Megane II Classic 1,6 16v. Problem polega na tym, że wciśnięte sprzęgło, po podniesieniu o ok 4-5 centymetrów dopiero zaczyna w ogóle reagować. Bardzo niekomfortowo się przez to jeździ a przy ruszaniu pod górę zwyczajnie doprowadza do szału.

Co może być tego przyczyną? Z góry dzięki za pomoc.
Bloodshed
Obserwowany

Prawo jazdy od: 18 09 2013
Przebieg/rok: 14tys. km
Auto: Renault Megane II Classic
Silnik: 1,6 16v
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

Re: Sprzęgło łapie w połowie

30 Paź 2013, 22:16

IStnieje możliwość regulacji punktu łapania sprzęgła, Wiem ze w Mazdzie jest przy pedale sprzęgła, Nie wiem jak jest w Megane ale wydaje mi się, że też możesz tam poszukać czegoś do regulacji.
Sensei
Początkujący
Awatar użytkownika

Prawo jazdy od: 01 01 2003

Re: Sprzęgło łapie w połowie

31 Paź 2013, 14:16

Przyczyną jest kończące się sprzęgło.
Możesz spróbować regulacji, ale i tak to doprowadzi do wymiany podzespołu prędzej czy później.
Strimi
Początkujący

Prawo jazdy od: 04 05 1985
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Opel Vectra B
Silnik: 2.5 V6
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Wyposażenie i BMW ConnectedDrive w BMW ActiveHybrid 3 Wyposażenie i BMW ConnectedDrive w BMW ActiveHybrid 3
    Wysokiej jakości wyposażenie standardowe, z dwustrefową automatyczną klimatyzacją działającą także przy wyłączonym silniku oraz opcjonalnym systemem nawigacyjnym Professional. Liczne, ekskluzywne systemy wspomagania kierowcy ...
    Akumulator (nie)całkowicie bezobsługowy Akumulator (nie)całkowicie bezobsługowy
    Wielu sprzedawców akumulatorów po dziś dzień spotyka się z zapytaniami ze strony klientów czym tak naprawdę jest akumulator bezobsługowy oraz czy akumulator zamontowany w ich samochodzie jest bezobsługowy? ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Audi RS 7 concept, piloted driving, bok