Stacja "Circle K" w Polsce zastąpi nazwę "Statoil"

18 Kwi 2017, 14:59

Stacje Statoil w Polsce zmienią w najbliższych miesiącach nazwę na Circle K. Zmiana marki rozpocznie się na polskim rynku 11 maja br. i obejmie całą sieć Statoil, która liczy 350 stacji paliw. Obiekt pilotażowy w Opolu działa już pod nową marką.

Proces zmiany marki ze Statoil na Circle K rozpocznie się oficjalnie 11 maja br. w Warszawie i obejmie kolejno wszystkie stacje paliw w stolicy. Stacja paliw przy ul. Sosnkowskiego 18 w Opolu została wybrana jako stacja pilotażowa i działa już pod marką Circle K. Prace na obiekcie pilotażowym obejmowały zmianę znaków na elewacji sklepu, wiacie, myjni oraz na znakach cenowych. Prace te zostały zorganizowane w taki sposób, aby nie utrudniać funkcjonowania stacji paliw.
Stacja "Circle K" w Polsce zastąpi nazwę "Statoil"
"Nowa, globalna marka Circle K widoczna jest już w Norwegii, Szwecji i w Danii. W tych krajach proces zmiany marki został już prawie zakończony. Teraz przyszła kolej na Polskę oraz kraje bałtyckie (Litwę, Łotwę i Estonię). Proces zmiany marki w Polsce potrwa około roku" mówi Mirosław Caputa, Dyrektor ds. Komunikacji i Marketingu w Circle K Polska.

Circle K jest dziś największą marką firmy Alimentation Couche-Tard Inc.("Couche-Tard"). We wrześniu 2015 r. firma ogłosiła decyzję o konsolidacji portfela swoich marek detalicznych pod jedną globalną marką Circle K, zastępując tym samym dotychczasowe marki: Mac’s®, Kangaroo Express® oraz Statoil®.

Zmiana logotypu na stacjach w Polsce nie ma wpływu na obowiązujące umowy z klientami, partnerami czy dostawcami firmy. Personel stacji Circle K w Opolu pozostaje ten sam nie zmienia się ani asortyment sklepu, ani oferta paliw, która obejmuje wysokiej jakości produkty miles – benzynę 95, olej napędowy i LPG, a także produkty premium benzynę 98 milesPlus i diesel milesPlus. Stacja Circle K w Opolu czynna jest całodobowo i akceptuje karty bankowe, karty Routex, DKV i UTA oraz karty programu lojalnościowego Statoil Extra, którego nazwa zmieni się na Circle K Extra Club.
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 3607
Zdjęcia: 12826
Prawo jazdy: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

29 Lip 2021, 20:56

Najczęściej tankuje na tych stacjach bo najlepiej wpływają na spalanie mojego Peugeota.
ineedl
Zaawansowany
 
Posty: 850
Zdjęcia: 87
Prawo jazdy: 01 02 2019
Auto: Opel Vectra B
Silnik: 2.2 DTI 125KM
Paliwo: Diesel
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

30 Lip 2021, 09:37

Tak patrzę na to zdjęcie i szkoda, że te ceny co na zdjęciu nie utrzymały się... :/ dzisiaj mamy ponad 1zł więcej za litr a to oznacza około 30% droższe paliwo. To bardzo dużo patrzą na datę artykułu.

Co do samych stacji jakoś w okolicy nie mam ich więc o jakości paliwa nie wypowiem się.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 7208
Zdjęcia: 24

30 Lip 2021, 09:42

Pamiętam gdy rezerwowalismy wakacje liczyłem ile mi wyjdzie za paliwo w obie strony , 220 zł , przy dzisiejszych cenach może przekroczyć 300 zł zł.

Jak już rozmawiamy o cenach to wszystko podrożało, nawet wakacyjne pamiątki najprostsze magnesy umieją kosztować 15 zł a są wielkości monety 2 zł.

A jeśli już rozmawiamy o paliwie, dokładnie o cenach.

Czy jest jakaś szansa że cena będzie maleć? Albo chociaż nie rosnąć?
ineedl
Zaawansowany
 
Posty: 850
Zdjęcia: 87
Prawo jazdy: 01 02 2019
Auto: Opel Vectra B
Silnik: 2.2 DTI 125KM
Paliwo: Diesel
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

30 Lip 2021, 10:11

ineedl napisał(a):Czy jest jakaś szansa że cena będzie maleć? Albo chociaż nie rosnąć?
Jest jak zmienimy partię rządzącą :) to jest szansa że coś się zmieni bo jak nie to będzie jeszcze gorzej. Mamy rekordową inflację i przed chwilą w radiu słyszałem że paliwo podrożało o ponad 30% od zeszłego roku z tego samego okresu!

Cena samego paliwa jest niewielka względem podatków które są w jednym litrze paliwa i o tym trzeba pamiętać!

Tu masz pokazane to procentowo:

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 7208
Zdjęcia: 24

30 Lip 2021, 10:35

A pamiętam jak było na początku paliwo tak tanie , że jeszcze Matiza za 70 zł zalałem do pełna. Może nie od rezerwy ale było mało już w baku. 70 zł! Na którym dało się nim przejechać spokojnie bardzo dużo
ineedl
Zaawansowany
 
Posty: 850
Zdjęcia: 87
Prawo jazdy: 01 02 2019
Auto: Opel Vectra B
Silnik: 2.2 DTI 125KM
Paliwo: Diesel
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Pierwszy poślizg – trudne doświadczenie kierowcy
    Pierwszy poślizg w życiu to dla każdego kierowcy bardzo trudne doświadczenie, a opanowanie takiego poślizgu w warunkach drogowych bez odpowiedniego przeszkolenia jest prawie niemożliwe. Co robić, aby uniknąć sytuacji, gdy ...
    Adaptacyjne światła LED (2014)
    Dwa lata po wprowadzeniu systemu AHS w reflektorach ksenonowych, firma Lexus zastosowała zmodyfikowane rozwiązanie dla reflektorów opartych na diodach LED. W 2014 roku zaprezentowano system, w którym zamiast ...