Stare sportowe auto do 15k

12 Sie 2025, 13:56

czesc, od dluzszego czasu szukam jakiegos starszego auta nie za miliony na drugie auto, ale "z dusza" tak do 15k, moze troche wiecej. Takiego ktore sie w miare wyroznia i nie jest typowe. Ogladalem juz pelno modeli takich jak m.i.n honda civic VI z vtec, yaris ts, citroen c2 vts, tez jakies bardziej sedany np accordy. wszystkie te auta maja juz swoje wiec ciezko moze byc znalezc cos w dobrym stanie ale generalnie szukam takiego kompromisu, zeby z jednej strony nie trzeba bylo wkladac dwukrotnosci ceny zakupu w naprawy, ale z drugiej strony byla frajda z jazdy i nieoczywisty wyglad. blacharzem tez nie jestem wiec im mniej rdzy tym lepiej :D

z gory dzieki za jakies propozycje
pozdro
janek777
Nowicjusz
 
Posty: 3

12 Sie 2025, 14:04

Poszukaj może Audi TT w ośce 180 powinieneś coś znaleźć z końca lat 90.
Ewentualnie to podstawowe S3 210 ale tutaj buda raczej normalna i nie wyróżniająca się dla ogółu.
Bartolekk
Aktywny
 
Posty: 487
Prawo jazdy: 15 10 2000
Przebieg/rok: 24tys. km
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

13 Sie 2025, 07:40

janek777 napisał(a):generalnie szukam takiego kompromisu

Szukaj aut prostych bez żadnych turbin i innych dobroci, udanych konstrukcyjnie, nie napinaj się na model/markę na styk budżetu np. lepiej przepłacić za Yarisa 1 fl ts niż kupić na styk Yarisa 2 te. . Twoje propozycje nie są głupie.

P.s.

No i jeszcze jedno uważaj z internetem i wiedzą z niego płynącą :mrgreen:
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 11735
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

13 Sie 2025, 08:00

W 15 się nie wyrobisz ale popatrzyłbym na abarta punto
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 3010
Przebieg/rok: >50tys. km

13 Sie 2025, 08:11

Zapomniałem o tjetach. Może być jeszcze Alfa MiTo 1,4t.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 11735
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

13 Sie 2025, 12:05

Godzina 7:40 post - szukać wolnossących silników bez żadnych turbin, pół godziny później propozycje turbodoładowanych włoskich benzyn :ok:
Bartolekk
Aktywny
 
Posty: 487
Prawo jazdy: 15 10 2000
Przebieg/rok: 24tys. km
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Używany samochód z salonu – czy warto?
    Zakup samochodu to jedna z najważniejszych decyzji finansowych, jakie podejmujemy. Wiele osób zastanawia się, czy lepiej wybrać nowy pojazd prosto z salonu, czy może skorzystać z oferty używanych samochodów ...
    Mocny, wytrzymały silnik - samochód do driftu
    Drugim istotnym elementem driftowozu jest silnik. Musi z łatwością wprawiać koła w ruch, dawać dużą moc, by nawet w poślizgu można było dogonić rywala i być niebywale wytrzymały. Moc samochodów driftingowych niejednokrotnie ...

13 Sie 2025, 12:15

Bartolekk napisał(a):Godzina 7:40 post - szukać wolnossących silników bez żadnych turbin, pół godziny później propozycje turbodoładowanych włoskich benzyn

Napisałem że zapomniałem i dodałem tjet-a natomiast Ty nie zapomniałeś o idiotycznych pomysłach typu S3.

Powtórzę: jak najbardziej trzymać się prostych opcji, najlepiej bez turbo. Wyjątkiem z turbo jest najprostszą opcja tjet taka jak grandę Punto ewentualnie MiTo 120ka.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 11735
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

13 Sie 2025, 12:25

Audi S3 to jest sportowa odmiana A3, 210 koni, 4x4, sportowe kubły itd.
Więc nie wiem co tu jest idiotycznego?

Jestem ciekaw co ma wspólnego ze sportem Mito 1,4/120 koni?
Bartolekk
Aktywny
 
Posty: 487
Prawo jazdy: 15 10 2000
Przebieg/rok: 24tys. km
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

13 Sie 2025, 12:30

Bartolekk napisał(a):Audi S3 to jest sportowa odmiana A3, 210 koni, 4x4, sportowe kubły itd.
Więc nie wiem co tu jest idiotycznego?

Przeczytaj jeszcze raz zapytanie autora tematu to może zrozumiesz że kogoś swoim doradztwem wypuszczasz w maliny.
Bartolekk napisał(a):Jestem ciekaw co ma wspólnego ze sportem Mito 1,4/120 koni?

Ma tyle samo wspólnego co budżet oraz troska o dalsze koszt utrzymania auta.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 11735
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

13 Sie 2025, 16:14

nie no akurat wydaje mi sie ze auto takie jak S3 w tym budzecie to moze byc skarbonka bez dna, nawet jak sie uda kupic to potem moze duzo rzeczy wyskoczyc do naprawy wiec raczej szukam czegos troche rozsadniejszego.
janek777
Nowicjusz
 
Posty: 3

13 Sie 2025, 16:29

Może Peugeot 206 RC?
https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/p ... HePI6.html

Też pytanie czego tak na prawdę szukasz, czegoś sportowego, szybkiego itd czy coś co wygląda na sportowe a jeździ nieco lepiej jak Seicento 1.1?
Hamal
Nowicjusz
 
Posty: 47
Auto: Skoda Superb
Silnik: 2,0 TSI
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2018

13 Sie 2025, 16:59

taki peugeot moglby byc, ogladalem pare egzemplarzy na olx, wszystko zalezy od tego czy bym trafil dobrze zachowana sztuke, bo wiem ze te auta braly udzial w rajdach itd. Osobiscie mam zle doswiadczenia z francuska motoryzacja ale to auto jest chyba z tych "lepszych" czasow francuskiej motoryzacji :D
generalnie duza moc nie jest moim priorytetem, jak cos wyglada ciekawie ale ma malo mocy tez by moglo byc. Z drugiej strony w lekkim aucie te np. 100 koni juz robi robote.
janek777
Nowicjusz
 
Posty: 3

13 Sie 2025, 18:03

Ok. Odstrzeliłeś peżota dalej właściwie nic nie napisałeś.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 11735
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

14 Sie 2025, 11:07

Jak ktoś ma 15k na "sportowe" auto to na pewno ma budżet żeby 50% władować w mody, aha. 1.8T praktycznie nigdy nie trzyma parametrów po tylu latach, o łańcuchu w rozrządzie też mało kto słyszał. Powodzenia jak to młodzi upalali od 15-20 lat :no:
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 9221
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed III
Silnik: 1.4 T-GDI
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2019

14 Sie 2025, 12:21

20 lat temu to "młodzi" upalali Fiaty 126p albo CC, a nie kilkuletnie sportowe auta.
I każde auto w tym budżecie może wymagać wkładów, Tjet tak samo, u mnie robione było turbo i wymieniane komplet sprzęgła, do tego nowe oponki i nowe lampy przód bo było pęknięcie i obawa że się na SKP przyczepi gość (więc zakup dwóch nowych, żeby nie było różnic itd.), a niedawno wleciał komplet rozrządu.

Także powodzenia jak ktoś uważa że w Tjet nic nie trzeba robić i same lalki w ogłoszeniach.
Bartolekk
Aktywny
 
Posty: 487
Prawo jazdy: 15 10 2000
Przebieg/rok: 24tys. km
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008