Sterownik Silnika czy Pompy Wtryskowej Opel Corsa C 1.7 DTI ISUZU

Sterownik Silnika czy Pompy Wtryskowej Opel Corsa C 1.7 DTI ISUZU

08 Cze 2019, 18:27

Witam!
Jakiś czas temu pojawił mi się błąd (samochód z kluczykiem) a wraz z pojawieniem się błędu zdarzało się od czasu do czasu autem chwile szarpać.
Odczytałem go poprzez wciśnięcie pedału gazu i hamulca, był to błąd P0350, szukając co może być przyczyną, zacząłem od świec zapłonowych, pomierzyłem świece miernikiem i okazało się, że jedna już zdechła a druga jest temu bliska, wymieniłem komplet świec, błąd znikł.
Dwa dni po wymianie świec nagle po około przejechanych 8km podczas jazdy auto zgasło, odpaliłem po paru sekundach, przejechałem z 700 metrów i znów zgasł. Na drugi dzień po przejechaniu 10km nie miałem takich problemów podczas jazdy, natomiast jak już dojechałem do domu i zostawiłem go na biegu jałowym, z minuta nie mineła i zgasł, odpaliłem znów, i po kolejnej minucie bądz dwóch zgasł.
Po mechanikach nie chce jezdzic żeby nie naciągneli na koszta, wymienią z kilka rzeczy srogo skasują a to będzie któryś ze sterowników.
I teraz proszę o pomoc, który sterownik może być uszkodzony?

PS. Idąc wstecz jeszcze jeden problem się pojawiał co jakiś czas, jadąc z 80/90km/h chcąc przyśpieszyć pojawiała się kontrolka auta z kluczykiem i mimo, że wciskałem pedał gazu do dechy on nie chciał przyśpieszyć, nie reagował na pedał gazu, jak kontrolka znikła problem z przyśpieszeniem również. :shock: :!: :?:
Paralityk23
Nowicjusz

• Re: Sterownik Silnika czy Pompy Wtryskowej Opel Corsa C 1.7 DTI ISUZU

08 Cze 2019, 23:09

Napisz ilo konny ten silnik bo to różne konstrukcje, obroty Ci nie falują?
    Kao
    Moderator
    Awatar użytkownika

Miejscowość: Francja
    Przebieg/rok: 40tys. km
    Auto: Jaguar X-type, A8, ML
    Silnik: 2.0 D, 4.2 V8, 2.7

Re: Sterownik Silnika czy Pompy Wtryskowej Opel Corsa C 1.7 DTI ISUZU

09 Cze 2019, 08:56

Jest to silnik 1.7 DTI, 1686, Y 17 DT, 55 kW 75KM
    Co do falowania obrotów, jedyne co wystąpiło to na biegu jałowym przygasanie i znów skoczenie na odpowiednie obroty.
    Paralityk23
    Nowicjusz

09 Cze 2019, 14:00

No to teraz już zdechł na amen, oczywiście podczas jazdy. W dodatku wyskoczył błąd p0251
    Paralityk23
    Nowicjusz

09 Cze 2019, 22:09

Na moje oko padł sterownik pompy, jest tam problem z zimymi lutami, trzeba je poprawić
    Kao
    Moderator
    Awatar użytkownika

Miejscowość: Francja
    Przebieg/rok: 40tys. km
    Auto: Jaguar X-type, A8, ML
    Silnik: 2.0 D, 4.2 V8, 2.7
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Wynajem Porsche - spełnij swoje marzenia Wynajem Porsche - spełnij swoje marzenia
    Branża motoryzacyjna zmienia się bardzo dynamicznie, jednak są takie nazwy, które od lat niezmiennie wywołują szybsze bicie serca wśród jej miłośników. Jedną z nich jest Porsche. Założona w 1931 roku ...
    Jak przygotować się do jazdy? Jak przygotować się do jazdy?
    Najbardziej tragiczne zdarzenia na drodze to te ze skutkiem śmiertelnym, jednak nawet kiedy wszyscy uczestnicy wypadku przeżyją, jego następstwa mogą odczuwać do końca życia. Najnowsze badania wykazały, że urazy głowy, rdzenia ...

•  
    • Warto przeczytać