Stilo JTD ciśnienie paliwa

Stilo JTD ciśnienie paliwa

12 Cze 2010, 08:38

Ogólnie mam ciągle powracający problem z ciśnieniem paliwa według mechanika. Pierwszy raz wystąpił problem zaświecił żółty symbol silnika, komunikat Engine fault i tryb awaryjny tak że można było jechac tylko była ograniczona moc. Po zgaszeniu silnika w baku było słychac bardzo mocne bulgotanie ON. Podpięcie pod kompa i wyszedł błąd niewłaściwego ciśnienia paliwa na szynie. Skasowanie i dwa tygodnie spokoju. Później sytuacja się powtórzyła tylko auto tym razem zgasło i dało się uruchomic dopiero po kilku minutach. Kilometr jazdy znowu zgasło chwila postoju zapaliło i tak 3 razy i dojechałem do domu. Mechanik - ten sam błąd, kasowanie i stwierdził że jest to wina zakrętki (korka) wlewu paliwa i kazał jeździc bez korka. Wyrzuciłem całe wnętrze korka tak że miał wolny przelot i go założyłem. Znowu się powtórzyła sytuacja po dwóch tygodniach, błąd zgasło auto, bulgotanie. Po dwóch godzinach próba zapalenia i nic. Drugie podejście i auto pali i wszystkie błędy z deski zniknęły samodzielnie, przejechałem 5km do domu zgasiłem ale już zaczęło lekko bulgotac w baku. Zawsze gdy pojawiał się błąd auto miało już pełną optymalną temperaturę silnika. Czym cieplejsze auto tym mocniejsze bulgotanie w baku. Pytanie od czego zacząc bo mechanicy mają kiepskie podejście do tego samochodu.

Proszę o więcej informacji.
Mam dokładnie takie same objawy problemu.
Stilo JTD 1.9 2004 - 35000 przebieg.

Na początku pojawił się błąd z tą zółtą kontrolką ale mogłem odpalić samochód z tym że gaz praktycznie nie reagował i nie zwiększały się obroty silnika. W ASO "naprawili" problem ale powrócił po kilku miesiącach w nieco innej postaci.

Tym razem, pojawił się bład z wyżej wymienioną kontrolką ale samochód już nie odpalił. Co może być przyczyną tej awarii? Ile może kosztować naprawa?

Mechanik zaproponował wymianę regulatora ciśnienia paliwa na wtrysku ~1500zł.

To z cytaty z forum elktroda.pl. Proszę o więcej informacji w tej sprawie!
Qualculus
Nowicjusz

Miejscowość: Lodz

Re: Stilo JTD ciśnienie paliwa

19 Lip 2010, 12:05

Skopiowales moj post z inneg forum :grin: udalo mi sie zwalczyc ten problem pytanie tylko czy faktycznie bedzie juz spokoj no ale... mechanicy chciali mi wymieniac rozne elementy i tez slyszalem rozne wysokie ceny. Pytanie czy po podpieciu do kompa ten blad to jest za niskie cisnienie paliwa?? Tak bylo u mnie, auto czasami gaslo czasami nie albo podczas jazdy go przymulilo na chwile i przechodzilo tylko blad zostawal. To ze bulgocze to jest za malo paliwa podawane do silnika i nie ma co juz wracac powrotem to pcha powietrze i stad bulgotanie jakbys wlozyl rurke do szklanki z woda i dmuchal. Wkurzylem sie dorobilem specjalny klucz i wyciagnalem pompe paliwa z baku. I wielkei zdziwnienie jak wyplukalem z niej doslowanie cala garsc opilek plastykowych przy czym dwa najwieksze mialy 1x1cm. Rozebralem ja w mak wyczyscilem wymylem podlaczylem na chwile do akumulatora i dzialala. Wyglada na to ze opilki byly zasysane do siteczka i go poprostu zapelnialy i pompa nie dala rady uciagnac paliwa. Jka wlanczalem zaplon to jak bylo cicho to bylo slychac jak pompa ciezko pompowala i caly czas zwalniala. Teraz zobacze czy bedzie spokoj jak nie to bede szukal dalej a mialem jeszcze inne pomysly.
jou123
Nowicjusz

Miejscowość: Krosno
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Foteliki samochodowe dla małych pasażerów! Foteliki samochodowe dla małych pasażerów!
    Tylko 7% małych pasażerów podróżuje w odpowiednio zabezpieczonych fotelikach samochodowych, a do aż 40% poważnych wypadków z udziałem dzieci dochodzi podczas podróży krótszych niż 3 kilometry! ...
    Hyundai Santa Fe Nowej Generacji w testach Euro NCAP Hyundai Santa Fe Nowej Generacji w testach Euro NCAP
    Hyundai Santa Fe Nowej Generacji został uznany za najbardziej bezpieczny samochód w swoim segmencie, w ocenie Euro NCAP w 2012 roku. Wyniki we wszystkich kategoriach testowych okazały się najlepsze w klasie, co czyni ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Autosacrum 2009
      MINI Clubman Bond Street, tył