Stłuczka na parkingu - brak kontaktu z poszkodowan

Stłuczka na parkingu - brak kontaktu z poszkodowan

08 Lis 2014, 18:43

Witam. Chciałabym prosić o poradę ponieważ naprawdę nie mam kogo się o to zapytać, a męczy mnie psychicznie sprawa bardzo.
Otóż, prawie 3 tygodnie temu byłam sprawczynią drobnej stłuczki na parkingu – cofałam auto i lekko stuknęłam samochód stojący za mną w wyniku czego na jego zderzaku powstało kilka drobnych rysek. Rozmawiając z właścicielką poszkodowanego auta uzgodniłyśmy, że nie spisujemy oświadczenia tylko ja opłacę rachunek za naprawę szkody. Zależało mi na tym, żeby nie wciągać ubezpieczyciela w to zdarzenie, gdyż auto nie jest moje.
Problem polega na tym, że byłam absurdalnie przerażona całym zdarzeniem w związku czym teraz mam za swoje. Otóż, właścicielka tamtego auta zrobiła zdjęcia mojego dowodu oraz ubezpieczenia samochodu („bo tak łatwiej niż spisywać wszystko”) natomiast ja mam tylko Jej numer rejestracyjny, nazwisko i numer telefonu. Po całym zajściu, jeszcze tego samego dnia zadzwoniłam do tej Pani w celu zapytania się czy ma jakiś przewidywany termin kiedy chciałaby naprawić szkodę. Pani odebrała i powiedziała, że tego jeszcze nie wie, ale że się odezwie. Obecnie mijają już prawie 3 tygodnie od zdarzenia, a ta Pani wciąż się nie odezwała, a ja nie mogę się z Nią skontaktować (nie odbiera telefonu, ani nie odpowiada na wiadomości tekstowe).
Co mam w takiej sytuacji zrobić? Czekać czy podjąć jakieś (jeśli tak to jakie?) działania? Zastanawiałam się, czy nie zastrzec dowodu co by za jakiś czas nie dowiedzieć się, że na moje dane zostały wzięte jakieś „chwilówki” czy cokolwiek? Co jeszcze może mnie spotkać po za ewentualnością, że „nagle okaże się” iż szkody są większe niż te które ja rzeczywiście wyrządziłam? Podkreślam, że nie wymawiam się całego zdarzenia w takiej formie jakiej miało miejsce i jak najbardziej chcę wynagrodzić poniesione z mojej winy straty. Czy ubezpieczyciel skontaktuje się z właścicielem auta, które prowadziłam jeśli poszkodowana się do niego zgłosi, ale bez oświadczenia?
Ponadto, ja niestety nie mam żadnego świadka całego zdarzenia, natomiast ta Pani miała pasażerkę w aucie (ta osoba w ogóle nie wychodziła z samochodu i nie miałam z Nią styczności). Ponadto czy w związku z zaistniałą sytuacją, może nagle pojawić się u mnie w domu policja? Jeśli tak to po co?
Bardzo proszę o rady.
Jannka
Obserwowany

Auto: Nie mam

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Bezpieczna podróż Twojego psa Bezpieczna podróż Twojego psa
    Przez wielu kierowców pies traktowany jest jako pełnoprawny członek rodziny i tak też traktuje go ŠKODA: czeski producent posiada kompleksową ofertę akcesoriów, dbających o bezpieczeństwo czworonożnych ...
    [C] Cee’d I 1,6CRDi / 3 II 1,6MZR-CD / Astra J 1,7CDTi / 308 I 1,6HDi [C] Cee’d I 1,6CRDi / 3 II 1,6MZR-CD / Astra J 1,7CDTi / 308 I 1,6HDi
    Podstawowe kryteria zestawienia: - hatchback segmentu C - silnik diesla o mocy ok. 110KM - manualna skrzynia biegów - modele z okolic 2010r. Wytypowane modele do zestawienia: - Kia Cee’d I 1,6 CRDi - 115KM (głównie ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Passat CC
      Autosacrum 2009
      GTP Light
      MINI Clubman Bond Street, tył