Stłuczka podczas opuszczania parkingu w tył mojego uderzyło inne auto

Stłuczka podczas opuszczania parkingu w tył mojego uderzyło inne auto

30 Sty 2014, 11:14

Witam, mam taki problem otóż, dzis wyjezdzałem z parkingu szkolnego wyjechałem juz do polowy ulicy, gdy zauważyłem jak w tym samym czasie wyjeżdza inny samochód z tyłu. zatrzymałem się i trąbiłem niestety przywalił we mnie. Mam świadka że ja już stałem a on we mnie wjechał. Lecz nie wezwaliśmy policji ponieważ obaj sie śpieszyliśmy. mam jego nr rej i telefon. żałuje że nie wezwałem policji. Kogo to jest wina? I może sie od tego jakoś wykręcic jak mam świadka?
ogarnietyy
Obserwowany

Auto: mazda 323f

Re: Stłuczka na parkingu

30 Sty 2014, 18:57

ogarnietyy napisał(a):wyjeżdza inny samochód z tyłu.

Nie bardzo rozumiem to sformułowanie. Ale :
Jeżeli ty stałeś, a tamten cofał, to on jest winny. Jeżeli ty stałeś, a on jechał i się nie zatrzymał, to też on jest winny. Tym bardziej, że trąbiłeś. Jak masz na to świadka, to nie powinno być problemu. Trzeba było wzywać policję od razu.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

Re: Stłuczka na parkingu

01 Lut 2014, 18:09

ogarnietyy napisał(a):Witam, mam taki problem otóż, dzis wyjezdzałem z parkingu szkolnego wyjechałem juz do polowy ulicy, gdy zauważyłem jak w tym samym czasie wyjeżdza inny samochód z tyłu. zatrzymałem się i trąbiłem niestety przywalił we mnie. Mam świadka że ja już stałem a on we mnie wjechał. Lecz nie wezwaliśmy policji ponieważ obaj sie śpieszyliśmy. mam jego nr rej i telefon. żałuje że nie wezwałem policji. Kogo to jest wina? I może sie od tego jakoś wykręcic jak mam świadka?

Rozumiem, że to Ty się martwisz, że on zechce od Ciebie odszkodowania?
A duże uszkodzenia?
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Minęło 40 lat Malucha - Fiat 126p Minęło 40 lat Malucha - Fiat 126p
    Pierwsze egzemplarze Fiata 126p popularnego Malucha zmontowano 6 czerwca 1973 roku w zakładach dawnej Fabryki Samochodów Małolitrażowych w Bielsku-Białej, z oryginalnych włoskich części, gdyż wcześniej, od 1972 roku ...
    Opel ADAM na ścianie budynku przy stacji Metro Politechnika Opel ADAM na ścianie budynku przy stacji Metro Politechnika
    Opel ADAM najbardziej spersonalizowany, szykowny miejski samochód pojawił się na ścianie budynku przy stacji Metro Politechnika w Warszawie. Ekspozycję murala można będzie oglądać do 31 maja 2013. Najnowszy i najmniejszy ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Passat CC
      passat b5 german style
      Autosacrum 2009
      Subaru Impreza STI