Stłuczka pomocy

Stłuczka pomocy

15 Mar 2014, 13:27

Witam. Wczoraj miałem stłuczkę z mojej winy, wjechałem w tył, nie było to mocne uderzenie ale zderzak auta pokrzywdzonego do wymiany. Pojechaliśmy od razu do mechanika i on wycenił koszt wymiany na 250 zł. Ja podpisałem oświadczenie że zobowiązuje się do pokrycia tych kosztów, wpisaliśmy tam swoje dane i przebieg zdarzenia. Dziś jadę zawieść pieniądze do pokrzywdzonego, ale w oświadczeniu podałem nr swojej polisy a chciałem żeby nie zgłaszać tego do ubezpieczalni bo szkoda mi zniżek a nie są to tak duże koszta jak dla mnie na dzień dzisiejszy więc chce pokryć to z własnej kieszeni. I teraz moje pytanie czy pokrzywdzony może wykorzystać moje gapiostwo i zgłosić tą stłuczkę do ubezpieczalni i wtedy ściągną mi z ubezpieczenia jeszcze? Mam dać pokrzywdzonemu oświadczenie do podpisania że nie będzie takich rzeczy robił, skoro się dogadaliśmy?

Proszę o pomoc
brc
Obserwowany

Auto: Opel

Re: Stłuczka pomocy

16 Mar 2014, 08:16

Numer polisy nie jest tajemnicą.
Na stronie Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego: https://zapytania.oi.ufg.pl/SASStoredPr ... ?with=zpp1
wpisujesz numer rejestracyjny i wyskakuje Ci zwrotna informacja gdzie dane auto jest ubezpieczone i jaki jest numer polisy.

Dlatego też w przypadku takim, że Ty pokrywasz szkody z własnej kieszeni, a nie z polisy oc, w przypadku gdyby poszkodowany mimo wszystko zgłosił się do ubezpieczyciela, to ubezpieczyciel się do Ciebie zgłosi, aby potwierdzić taką informację. Krótko mówiąc: nie ma możliwości, aby bez Twojej wiedzy ubezpieczyciel wypłacił odszkodowanie i zabrał Ci zniżki.

Na oświadczeniu, które już rozumiem podpisaliście powinna być informacja o szkodzie, oraz o wycenie przez mechanika i dodatkowo informacja, że poszkodowany nie będzie zgłaszał dalszych roszczeń. Pieniądze proponuję przelać na konto bankowe, a nie dawać do ręki (będziesz miał w razie co potwierdzenie).
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

16 Mar 2014, 13:20

Dishman dobrze i mądrze prawi :ok: . Warto zwrócić uwagę na jego słowa na termat spisanej umowy oraz konta bankowego.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

16 Mar 2014, 15:14

Dziękuje bardzo za odpowiedzi. Bardzo mnie to uspokoiło
brc
Obserwowany

Auto: Opel
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

[VAN-C] Carens III 1,6 / 5 I 1,8 / B 170 w245 / Touran I 1,6 FSI [VAN-C] Carens III 1,6 / 5 I 1,8 / B 170 w245 / Touran I 1,6 FSI
    Podstawowe kryteria zestawienia: - van segmentu C - silnik benzynowy o mocy około 120KM - manualna skrzynia biegów - modele z okolic 2006 roku Wytypowane modele do zestawienia: - Kia Carens III 1,6 - 126KM - Mazda ...
    [VAN-B] A2 1,6 / Fusion 1,6 / Musa 1,4 / Meriva A 1,6 / Modus 1,4 [VAN-B] A2 1,6 / Fusion 1,6 / Musa 1,4 / Meriva A 1,6 / Modus 1,4
    Podstawowe kryteria zestawienia: - Van segmentu B - silnik benzynowy o mocy ok. 100KM - manualna skrzynia biegów - modele z okolic 2005 roku Wytypowane modele do zestawienia: - Audi A2 1,6 FSI - 115KM - Ford Fusion ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Autosacrum 2009
      S2020005