Stłuczka z mojej winy

08 Gru 2017, 11:40

Dzień dobry,

w dużym korku, na zielonym, stuknęłam Panią przede mną. Niewiele się stało, tylko zderzak przerysowany delikatnie w 3 miejscach.

Pani zadzwoniła dzisiaj z propozycją 500 zł lub zgłoszenie do ubezpieczalni. Ubezpieczenie mam w axa. Czy ktoś może podpowiedzieć co najlepiej w tej sytuacji zrobić? 500 zł wydaje mi się zbyt dużą kwotą...

A! Pani ma 3 miesięcznego Volkswagena Up.
Martusiatkoo
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 01 02 2010
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Nissan Almera
Silnik: 1,5 tci 51km
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

08 Gru 2017, 15:24

Nie zastanawiaj się, tylko zapłać jej te 5 stówek, puki chce rozmawiać. Nigdy nie byłem w takiej sytuacji i nie wiem, czy nie warto by było wziąć jakiegoś pokwitowania, że rezygnuje z roszczeń.
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3677
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Dobre Miasto
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna

08 Gru 2017, 20:54

Cena malowania zderzaka to około 350 zł. Do tego robocizna za demontaż, przygotowanie do malowania, montaż. 500 zł to uczciwa suma - pani zapewne zapytała swojego mechanika, ile będzie kosztowała naprawa tego zderzaka i taką podał jej sumę.
Czy warto jej płacić czy podać nr ubezpieczenia? trudno powiedzieć co się bardziej w tym przypadku opłaci, bo nie wiemy jakie masz zniżki, ile ci tych zniżek zabiorą ani czy masz np. ubezpieczenie zniżek. w tym ostatnim przypadku wiadomo - nie opłaci się dawać 500 zł, tylko niech to robią z ubezpieczenia.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

08 Gru 2017, 22:52

Pewnie że na OC ile zniżek by Ci nie zabrali to napewno nie wyniesie Cię to 500 złotych. Ja bym spisał oświadczenie
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16135
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

09 Gru 2017, 13:16

500zł to nie jest wygórowana stawka. Zrobisz co uważasz, ale te 500zł już przy pierwszej polisie zapewnię dopłacisz(a już na pewno 300-400zł od aktualnej stawki),. W dodatku ta szkoda wpłynie na wysokość twoich stawek przez kilka następnych lat, wiec w ogólnym rozrachunku kilkukrotnie za to zapłacisz. Jeśli zdecydujesz się zapłacić, to bierz pokwitowanie na wpłacone pieniądze.
pkc
Zaawansowany
 
Posty: 715
Prawo jazdy: 10 08 2004
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: BMW E36 Audi A4 B8
Silnik: 328i 2.0TFSI
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Korytarz życia - droga ekspresowa, autostrada
    Gdy na autostradzie czy drodze szybkiego ruchu zdarzy się wypadek, w wielu europejskich krajach kierowcy mają obowiązek utworzyć tzw. korytarz życia (inaczej korytarz ratunkowy), czyli pozostawić wolne miejsce na przejazd ...
    Audi Q5 hybrid quattro
    Q5 hybrid quattro, pierwszy model hybrydowy Audi, został skonstruowany jako wysokowydajna hybryda równoległa. Tak jak i w dwóch innych hybrydowych modelach Audi, pojazd napędzają: silnik 2.0 TFSI o mocy 155 ...