Stosowanie Zasad Eco Drivingu

Stosowanie Zasad Eco Drivingu

13 Mar 2019, 18:52

Jak uważacie które z poniższych zasad warto stosować a które nie mają w ogóle wpływu na naszą bezpieczną jazdę i zachowanie na drodze.

1. Ruszaj zaraz po uruchomieniu silnika
2. Hamuj silnikiem
3. Wyłączaj silnik ( auta bez systemu start-stop)
4. Przewiduj
5. Przyspieszaj dynamicznie
6. Kontroluj ciśnienie opon
7. Nie przewoź zbędnego bagażu
8. Zadbaj o aerodynamikę
9. Klimatyzacja - nie zawsze konieczna
10. Jedź na możliwie najwyższym biegu
Kuba1990
Nowicjusz
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 19

Re: Stosowanie Zasad Eco Drivingu

13 Mar 2019, 19:15

Pamiętaj że nie zawsze to co jest EKO będzie dobre dla naszego samochodu i nie wpędzi nas w dodatkowe koszty napraw które mogą nas spotkać np. w przypadku częstego włączania i wyłączania silnika. System SS pod względem EKO jest ok ale dla samej eksploatacji samochodu już ma sporo minusów.

Patrząc tylko pod względem EKO na tą twoją listę to jedyne bym się przyczepił do ostatniego punktu bo nie zawsze jazda na najwyższym biegu oznacza najniższe spalanie :)
Cichy77
Stały forumowicz

Zdjęcia: 10
Auto: Nie mam

13 Mar 2019, 19:38

Wg mnie najważniejsze dla ekonomicznej jazdy są(w kolejności od najważniejszych);
1)Przewiduj
2)Nie śpiesz się
3)Hamuj silnikiem
4)Nie wyprzedzaj bez potrzeby
Ja tam nie uprawiam "eco drivingu" jako takiego, biegi zmieniam wg własnego wyczucia, zawsze przy wyższych obrotach, niż tego chce eko niańka, ale dzięki stosowaniu wyżej wymienionych zasad, średnie spalanie oscyluje koło 6l/100km.
Ale gwoli ścisłości muszę dodać, że rzadko jeżdżę w typowym ruchu miejskim.
yeti65
Stały forumowicz

Miejscowość: Zegrze Pd
Prawo jazdy od: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Lancer 2014, Vitara 2017
Silnik: 1,6 117KM 1,6 120KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

14 Mar 2019, 20:51

Wiadomo jazda na możliwie najwyższym biegu według mnie też nie przyczynia się do mniejszego spalania. Jechałem z bratem nad morze Skodą 1,4 tdi oczywiście autostradą. Nie dość że brakowało szóstego biegu na zrzucenie obrotów to i spalanie drastycznie wzrosło i wskazówka od stanu paliwa bardzo szybko wędrowała w kierunku rezerwy.
Kuba1990
Nowicjusz
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 19
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Czy Toyota planuje następcę MR2? Czy Toyota planuje następcę MR2?
    Toyota od dawna zapowiada, że jej gama sportowych samochodów będzie składała się z trzech modeli. Obecnie na rynku jest oferowana Toyota GT86, a jeszcze w tym roku do pierwszych odbiorców trafi nowa Supra. Na ...
    Jaki wpływ na kierowanie pojazdem ma choroba kierowcy? Jaki wpływ na kierowanie pojazdem ma choroba kierowcy?
    Czasami choroba może dawać podobne objawy jak upojenie alkoholem. Na przykład osoby chore na cukrzycę, w trakcie nagłego obniżenia poziomu cukru we krwi, tracą kontakt z otoczeniem, są osłabione, mają opóźnione reakcje. ...

•