Strefa czystego transportu a starsze samochody

19 Lut 2023, 12:16

Cześć wszystkim. Mieszkam w Warszawie i planuję zakup pierwszego samochodu. Przyglądam się między innymi do takich starszych samochodów, np 2000 rocznik ponieważ takie starsze auta bez nadmiernej ilości elektroniki i różnych układów wspomagania chyba akurat są dobre do nauki. Przynajmniej jak rozpierdzieli się coś w takim aucie to nie będę wydawał fortuny na naprawę.
Ale tutaj wschodzi w grę ta Strefa Czystego Transportu od 2024 r. I teraz zastanawiam się czy w ogóle się opłaca taki zakup skoro i tak nie będę mógł wjechać do centrum i części dzielnic obok. Pozdrawiam, dziękuję za odpowiedźi
Rabarbarian
Nowicjusz
 
Posty: 8

19 Lut 2023, 12:20

Przynajmniej jak rozpierdzieli się coś w takim aucie to nie będę wydawał fortuny na naprawę.


To teraz odnieś koszty jakiejkolwiek naprawy do wartości auta. Weź pod uwagę, korozję i "problemy" np. z odkręceniem niektórych rzeczy za co mechanik oczywiście doliczy dodatkową kwotę. Już nie mówiąc jak wyeksploatowane są 20+ letnie samochody

BTW sprawdź sobie z ciekawości ceny tych samych części do np. fiata punto z 2000r i do grande punto z 2010.
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2395
Przebieg/rok: >50tys. km

19 Lut 2023, 12:35

Rabarbarian napisał(a):Przynajmniej jak rozpierdzieli się coś w takim aucie to nie będę wydawał fortuny na naprawę

Po co Ci takie chrupersy jak jest wiele aut 15lat młodszych i prostych jak budowa cepa ?
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10227
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

19 Lut 2023, 13:21

No myślałem że przynajmniej nie będę żałował jak będzie szkoda parkingowa czy coś :roll:
A tak ogólnie, przyglądam się do Seata Leona z 2004 roku, Toyoty Avensis z 2001 roku. Ewentualnie Audi A3 8P
Jeszcze była Mazda 6 na automacie. W opisie jest napisane że jest zabezpieczona przed korozją i posiada no to wszystko faktury ale ja tak naprawdę nie wiem, bo ta walka z rdzą to ciągle wydawanie kasy bez końca.
Rabarbarian
Nowicjusz
 
Posty: 8

19 Lut 2023, 16:30

Czyli szukasz sobie starych strucli, które trzymają cenę z uwagi na zainteresowanie sebiksow (oprócz toyoty) zamiast kupić coś świeższego
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2395
Przebieg/rok: >50tys. km

19 Lut 2023, 17:03

Tylko za bardzo nie da się nic kupić świeższego w cenie np tej Toyoty (10 tys zł) albo nawet Leona nie wiem tam 15-16 tys.

Chyba że kogoś rajcuje jakaś Panda 1.1 z 2010 roku to może tak.
Edquar
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 211
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 2007
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Lexusa LC 500 Convertible - jak będzie cena?
    Polski oddział Lexusa udostępnił cennik najnowszego kabrioletu marki – modelu LC 500 CV. Napędzane 5-litrową V-ósemką luksusowe, sportowe auto z miękkim dachem jest dostępne w trzech wersjach wyposażenia, w tym ...
    Samodzielna wymiana oleju silnikowego
    Dla osób lubiących samodzielnie naprawiać samochody, wymiana oleju silnikowego nie jest żadnym problemem. Jednak coraz więcej osób wybiera profesjonalne warsztaty takie jak Euromaster. Nic dziwnego, standardy ...