Stukanie w przednim zewieszeniu astra F

15 Gru 2009, 22:29

Witam.
Od dłuższego czasu mam problem ze stukami w przednim zawieszeniu. Wraz z biegiem potrzeb wymieniłem tam wszystko. Wszystkie tuleje, sworznie, gałki, łączniki stabilizatora, amortyzatory i ich poduszki wraz z łożyskami i maglownice.
Dźwięk przypomina przytłumiony odgłos piłeczki ping-pongowej odbijającej się szybko po stole. Przy szybkich ruchach kierownicą słychać stukanie, odnoszę wrażenie, że z przekładni(nowa, firma lauber). Poprzednio po wymianie przekładni myślałem, że ma wadę i odesłałem na gwarancje, nie pomogło. Ma ktoś jakiś pomysł, co może jeszcze stukać? Pęknięta rama lub sanki? W jakich miejscach może pękać?
cubuś
Nowicjusz
 
Posty: 30
Miejscowość: Mysłowice
  • 16 Gru 2009, 00:32

    zaciski hamulcowe mają wszystkie blaszki i sprężynki?? prowadnice mają jeszcze osłonki?? często się zdarza że właśnie zaciski robią takie numery
    druga sprawa to piasta i łożysko piasty
    Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
    pocieszny
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 6650
    Zdjęcia: 1
    Miejscowość: z błota ;)

    18 Gru 2009, 13:22

    Łożysko i piasta by huczały, a to są szybkie stuki. Stawiam na przekładnie, ale jest to juz druga nowa i wszystkie 3 ze starą licząc miałyby mieć luz??
    Ktoś się może spotkał z częściami firmy lauber?
    cubuś
    Nowicjusz
     
    Posty: 30
    Miejscowość: Mysłowice

    18 Gru 2009, 16:52

    A sprawdziłeś luz w kolumnie kierowniczej.
    Skoro przy szybkich ruchach kierownica coś stuka a maglownica nowa to pozostaje sama kolumna.
    piotrpz87
    Stały forumowicz
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 1427
    Miejscowość: Szczecin
    Prawo jazdy: 01 01 2001
    Auto: Mazda 6
    Silnik: 2,3
    Paliwo: Benzyna
    Typ: Sedan/Limuzyna
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 2002

    19 Gru 2009, 18:21

    Odnoszę wrażenie, że stuki pochodzą z maglownicy, ale może przenoscić.
    Jak sprawdzić czy nie ma luzu wyżej, w kolumnie?
    cubuś
    Nowicjusz
     
    Posty: 30
    Miejscowość: Mysłowice
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      Pięciostopniowa skala autonomicznej jazdy
      Coraz śmielej do seryjnych modeli samochodów przedostają się rozwiązania, zwalniające kierowców z części ich dotychczasowych obowiązków. Klasyfikacje stopni jazdy autonomicznej umożliwia pięciostopniowa ...
      MITSUBISHI Concept GR-HEV pickup z napędem hybrydowym
      Od początku prac badawczo-rozwojowych nad elektrycznymi rozwiązaniami transportowymi w 1966 roku działania firmy Mitsubishi Motors Corporation wynikały z przekonania, że pojazdy z napędem elektrycznym powinny z czasem stanowić ...