Stukanie w silniku ? popychacze ? panewki ? GOLF III 1.4 60

Stukanie w silniku ? popychacze ? panewki ? GOLF III 1.4 60

21 Paź 2011, 21:58

Witam, od dłuższego już czasu mam problem z popychaczami jednak nie jestem pewien czy to jest to ( tak powiedziano mi w wakacje na stacji kontroli pojazdów).
Jednak teraz będąc u mechanika innego ten stwierdził że na pewno jest to panewka !
Przestraszyłem się wizji kosztów remontu.
Dodam jeszcze że na pewno z tym cykaniem przejeździłem już ponad 2 tysiące kilometrów.

Poziom oleju jest ok, przy wymianie miałem wlanego CASTROL GTX 3 15w40
Później na dolewkę dorzuciłem jakiegoś taniego z lotosu.
Dodam że przed dolaniem tego oleju z Lotosu stukało tak samo jak i po.

a co do spalania oleju to w sumie dolałem jakiś litr na 6-7 tys po wymianie kilometrów, to znaczy kontrolka jeszcze mi się nie paliła, dolałem tak jak mowiłem przed dłuższą podróżą.

Nie wiem czy to duże spalanie oleju i czy to może wskazywać na panewke właśnie

Wczoraj wlałem do silnika nawet Auto Doktora co jakby trochę uciszyło zjawisko pukania jednak nie znacznie.

Dodaje 2 filmy wideo kręcone właśnie przed chwilką na zimnym silniku- jakośc do bani ale dźwięk jako tako słychać.

[Aby zobaczyć film musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

[Aby zobaczyć film musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

Jak można sprawdzić czy to popychacze czy panewki ? Jak mogę zdiagnozować problem ?
oldsoul
Początkujący

Miejscowość: Tuchola

Re: Stukanie w silniku ? popychacze ? panewki ? GOLF III 1.4

22 Paź 2011, 06:09

Mnie to wygląda na panewkę,charakterystyczny warkot,nie jeździj :!: Obróci się,zje kompozyt wału(zatrze) i nawet do szlifu nie będzie się nadawał,tylko do wyrzucenia.
PhantomASA1
Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)

23 Paź 2011, 20:07

Sprawdź manometrem jakie jest ciśnienie oleju.Może poleciała tulejka sworznia tłokowego.Spróbuj dokładnie posłuchać skąd dochodzi dźwięk z dołu czy z góry silnika najlepiej stetoskopem.
kant95
Zaawansowany

Miejscowość: lublin
Prawo jazdy od: 01 01 1981
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Chrysler Voyager
Silnik: 2.5
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Van
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1995

24 Paź 2011, 08:10

jak dla mnie to tulejki na tlokach padly..jakby by to byla panewka to by rechotal i warczal silnik..
u mnie to samo jest myslalem ze to popychacze zmienilem a dalej to samo ..jezdze tak juz 2rok na 10w.40 i no problem ..zastuka metalicznie na zimnym potem spokoj ,ale jak sie zagrzeje to na wyższych obrotach tez slychac trochu :)
popychacze jak sa padniete to powinno przy dodaniu gazu stukanie ustępować jest tak u Ciebie ?

dla pewnosci sprawdz cisnienie oleju..

powodzenia
HARIBO
Początkujący
Awatar użytkownika

Miejscowość: dublin -kraków
Auto: Ibiza

25 Paź 2011, 13:55

Jakby to były panewki to by ci wyskakiwala kontrolka od oleju na desce takze kolega wyzej ma racje.
kordyll94
Nowicjusz

Miejscowość: Siedlce
Auto: Fiat Seicento 0.9

01 Lis 2011, 17:15

Wymieniłem popychacze i ten dźwięk jednak został mimo że popychacze też juz się kończyły. Wymieniłem przy okazji uszczelniacze zaworowe. Jak mogę sprawdzić czy te tulejki sworznia na tłokach padły ? Czego powinienem się spodziewać ?
oldsoul
Początkujący

Miejscowość: Tuchola
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jedziesz na majówkę? Umyj auto! Jedziesz na majówkę? Umyj auto!
    Utrzymanie w czystości szyb i świateł to obowiązek każdego kierowcy, ponieważ widoczność ma wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Zapowiadana na majówkę zmienna pogoda powinna zmobilizować prowadzących auta do skontrolowania ...
    Światowa premiera Golfa TDI BlueMotion Światowa premiera Golfa TDI BlueMotion
    Debiutujący w Genewie seryjny nowy Golf TDI BlueMotion to jeden z najoszczędniejszych obecnie samochodów. Golf ten napędzany jest nowym silnikiem TDI (wysokoprężny z turbodoładowaniem i bezpośrednim wtryskiem) o mocy ...

• Re: Stukanie w silniku ? popychacze ? panewki ? GOLF III 1.4

01 Lis 2011, 18:10

Gdy kupiłem 190-tkę,po ok.5000 km pojawił się podobny dźwięk ,ale ciśnienie oleju było na maksa calutki czas,do czasu, tuż przed przekręceniem się panewki ciśnienie oleju zaczęło pulsować i spadło o połowę(byłem w trasie),pojawił się metaliczny zgrzyt i koniec z jazdy,tutaj też tak może się stać.
    PhantomASA1
    Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)

• Warto przeczytać
    • Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      passat b5 german style
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Subaru Impreza STI