[E39] Stukot w okolicy nadwozia - dyfer? krzyżak?

[E39] Stukot w okolicy nadwozia - dyfer? krzyżak?

01 Wrz 2011, 19:48

Witajcie,

Pojawi mi się dzisiaj dziwny problem, ciekaw jestem czy Wam się coś podobnego trafiło. Podczas hamowania przed światłami, kiedy prędkość spadła do ok 50/40 km/h pojawił się dziwny stukot w okolicy dyferencjału, jakby ktoś stukał młotkiem. Częstotliwość tego stukania spada wraz ze spadkiem prędkości. Najbardziej słychać podczas jazdy przy prędkości ok 15 km/h. Co ciekawe wystarczy, że DODAŁEM gazu, a stukot zniknął. Dziwne...puszczam pedał gazu i jest problem - naciskam, problemu nie ma :)

p.s. nie ważne czy jadę na biegu czy na luzie,-stuka jak puszczam pedał gazu

p.s.2 Podniosłem dwa koła w górę odpaliłem auto, położyłem się pod spód, jednak nic nie zlokalizowałem...chyba koła muszą mieć opór
judin
Nowicjusz

Re: [E39] Stukot w okolicy nadwozia - dyfer? krzyżak?

27 Lut 2012, 16:50

Krzyżak?!Masz Zaporożca?!
PhantomASA1
Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)

Re: [E39] Stukot w okolicy nadwozia - dyfer? krzyżak?

27 Lut 2012, 16:52

Sprawdź przegub wału napędowego.
PhantomASA1
Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Poślizg w zimowych warunkach - co robić? Poślizg w zimowych warunkach - co robić?
    Wielu kierowców sądzi, że nigdy nie przydarzy im się poślizg, bo przecież jeżdżą ostrożnie lub są po prostu świetnymi kierowcami. Jednak rzeczywistość może ich zaskoczyć. Lepiej wiedzieć, jak wyjść z poślizgu. Najlepiej ...
    Hyundai ix35 – samochód stworzony z myślą o Europejczykach Hyundai ix35 – samochód stworzony z myślą o Europejczykach
    Hyundai zaprezentował pierwsze zdjęcie nowego modelu ix35, jeszcze przed światową premierą na targach motoryzacyjnych w Genewie. Po trzech latach od premiery, pierwszy model ix35, zastąpi nowa, bardziej wydajna i zaawansowana ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      Infiniti Q50
      Subaru Impreza STI