Stworzyliśmy bestię…

23 Sty 2012, 14:03

730 KM i 805 Nm oraz v-max ograniczony do 340 km/h – to doskonałe połączenie imponującej mocy i niesamowitego dźwięku!

Już w momencie, kiedy to niesamowite auto przejechało przez bramy naszego serwisu - Pachura Moto Center - wiedzieliśmy, że mamy do czynienia z prawdziwym potworem. Nie przypuszczaliśmy jednak , że uda nam się przeobrazić go w tak potężną bestię!

Audi RS 6 już w serii poraża swoją mocą. Potężne, zmierzone na naszej hamowni, 580 KM i 666 Nm powinno zadowolić nawet najbardziej wybrednego kierowcę. Ale dla naszego klienta to wciąż było za mało… Postawił nam tylko jeden warunek – wykrzesać z tego auta 700 KM!

Pierwszym krokiem jaki zrobiliśmy było przeprowadzenie modyfikacji silnika Abt Power na 700 KM. Pierwsze pomiary na hamowni udowodniły, że osiągnęliśmy swój cel, ale my wiedzieliśmy, że z tego auta da się wydobyć znacznie więcej.

Kolejnym etapem naszych prac był montaż pięknego układu wydechowego Abt Sportsline ze stali kwasoodpornej. Układ składa się z zespolonych tłumików środkowych oraz dwóch tłumików końcowych z końcówkami wydechowymi o średnicy 80mm. Dodatkowo zamontowaliśmy specjalne filtry powietrza.
Następnie RS6 „ubraliśmy” w elegancki przedni spoiler oraz tylny dyfuzor Abt – oba zostały wykonane z najwyższej jakości carbonu.

Na koniec auto ponownie wprowadziliśmy na hamownię. Wystarczył jeden pomiar, by udowodnić, że wydobyliśmy z tej bestii niebagatelne 730 KM i 805Nm! Warto dodać, że ogranicznik prędkości został ustawiony na 340 km/h.

Przypominamy, że udzielamy gwarancji na 2 lata lub na 100 tys. km na modyfikacje silnika Abt Sportsline.
PMC
Nowicjusz
 
Posty: 5

05 Kwi 2012, 13:47

Musze przyznać,że zdjęcia robią bardzo duże wrażenie,a do tego piękny kolor lakieru. Jaki to dokładnie? Jeżeli szukalibyście wskaźników,to polecam z naszej stronki Dabtuner firmy AutoGaude.
Dabtuner
Aktywny
 
Posty: 295
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Parkowanie prostopadłe tyłem w 5 krokach
    Parkowanie prostopadłe tyłem nie należy do ulubionych manewrów dużej części kierowców. Choć ma liczne zalety, jest zwykle jednym z najsłabiej przećwiczonych sposobów parkowania, zwłaszcza w przypadku ...
    Fabryczna renowacja japońskiego klasyka - Toyota 2000GT
    Sportowe coupe Toyota 2000GT to bardzo ważne auto w historii japońskiej motoryzacji, które po latach zyskało status legendy i prawdziwego rarytasu na rynku aut zabytkowych. Pierwszy supersamochód Toyoty i auto ...