SUV 2017+, 1.5 diesel, 60-70k

19 Mar 2020, 16:53

Siema,

na wstępie powiem, że z samochodami mam tyle wspólnego co z narkotykami, czyli nic. ;)

Szukam pierwszego auta dla siebie. Pewnie kilku się przeżegna z racji na kwotę, którą chce przeznaczyć i ja to właściwie robię, ale nie chcę kupować zbyt starego, lub takiego który nie będzie mi się podobał.

Przede wszystkim moje oczy wybrały SUV'a, jakiego?
Short-lista, ale jestem otwarty też na inne propozycję:
Renault kadjar
Hyundai Tucson
Nissan Qashqai
Mazda CX 3 (https://www.otomoto.pl/oferta/mazda-cx- ... 867a54cecb) :twisted:
Peugeot 3008
Opel Grandland X

Chciałbym wziąć go w leasing i pojeździć nim trochę (tzn. min. 5 lat). Miesięcznie nie płacąc więcej niż ok. 1000 zł netto.

Moja głowa nie zamyka się na SUVy, chciałbym żeby przede wszystkim sporo posłużyło, nadawało się na dłuższe trasy i nie spalało tony paliwa.

Przepraszam jeżeli dałem za mało informacji. Z chęcią dodam, jeżeli pojawią się pytania. Z góry dziękuje za pomoc! :)

somnam

P.S.: Zastanawiałem się również nad najmem długoterminowym, ale czytałem różne opinie. Dajcie znać co o tym myślą samochodomaniacy. ;)
Somnam
Obserwowany

19 Mar 2020, 18:12

Zacznij od tego czy dużo jeździsz w te trasy bo jeżeli tak to warto sobie odpuścić takiego mini SUVa bo nie będzie on za wygodny.
Jak dużo będziesz robił km w trasie? Czy samochód będzie użytkowany tylko przez ciebie czy ma służyć też jako rodzinny?

Z tych wszystkich które podałeś najbardziej obstaję za Mazdą CX-3 choć wnętrze nie do końca do mnie przemawia to samochód jest naprawdę godny uwagi.
Rokiko
Aktywny

19 Mar 2020, 20:03

Kia Ceed lub Hyundai i30.

Kupując SUVa pchasz się w koszta. Kia poza gwarancją ma ciekawe i niedoceniane auta. Auta w Hyundaiu są po prostu poprawne.

Do głowy przychodzi mi tylko Kia Stonic jak już ciekawią Cię "większe wozy". Co prawda to bardziej miejski niż zwykły SUV i ma LPG, ale cenowo pasuje i za dużo za paliwo nie płacisz.
samochod-rodzinny-za-max-35-tys-miasto-trasa-80-20-vt119171-45.htm#p780017

Pisanie, by sprawdzić coś samemu zamiast oglądać filmiki i podanie przykładu - warn.

Post niżej, wycieczka osobista i offtopic - nic.
Marcel2727
Aktywny
Awatar użytkownika

Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Bartolekk ma wtyki u moderacji
Silnik: SzybszyOdTwojego
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2020

19 Mar 2020, 20:09

Napisz coś więcej o tych "trasach". No i czemu koniecznie diesel?

Na wstępie wykreśliłbym Kaszkaja. Mam na tyle złe doświadczenia z nowymi, że boję się myśleć, co dzieje się w kilkulatku...
mike
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 12
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Ford Focus Mk II
Silnik: 1.6 TDCI 109KM
Rok produkcji: 2008

20 Mar 2020, 00:28

Wielkie dzięki za odzew!

Postaram się odpowiedzieć na wszystko. :)

Trasy: może źle to wybrzmiało. "Tras" za wiele nie będzie powiedzmy, że raz w miesiącu ok. 1000km + normalne użytkowanie miejskie.

Diesel - nie mam tu jakiegoś super argumentu, względnie oszczędność i ostatnio bardzo dobrze mi siadł.

Cee'd i i30 - fajne, ale w ogóle się w nich nie widzę.
Stonic - dodam do listy!

SUV - leży mi przede wszystkim wyglądem, nie chce też bać się o dziurki na ulicach, bo raczej chciałbym uciekać częściej za miasto.

Samochód do raczkującej rodziny, ale raczej pies niż dziecko. ;)

Pozdro!
Somnam
Obserwowany

20 Mar 2020, 10:19

fajnie, ale w ogóle się w nich nie widzę

:shock: :shock: :shock:

A mi się wydawało, że to najnormalniejsze auta w których zobaczyć można każdego.

Jak już miałbym wybierać z tego co podałeś to Mazdę - tylko w SUVie przydałby się lepszy silnik.
samochod-rodzinny-za-max-35-tys-miasto-trasa-80-20-vt119171-45.htm#p780017

Pisanie, by sprawdzić coś samemu zamiast oglądać filmiki i podanie przykładu - warn.

Post niżej, wycieczka osobista i offtopic - nic.
Marcel2727
Aktywny
Awatar użytkownika

Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Bartolekk ma wtyki u moderacji
Silnik: SzybszyOdTwojego
Rok produkcji: 2020
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Kalkulator jednostek mocy
    Najdzęściej używaną jednostką w samochodach do określenia ich mocy jest "KM" jednak jak możemy się dowiedzieć czytając różne opracowania jest to pozaukładowa jednostka mocy (w układzie jednostek miar MKS), bardzo często ...
    Auto Nostalgia VIII - motoryzacyjna podróż w czasie
    To już 8. edycja targów pojazdów zabytkowych Auto Nostalgia która stała się historią. W miniony weekend na warszawskim stadionie PGE Narodowy zgromadzono kilkaset samochodów z różnych epok, ...

• 20 Mar 2020, 12:58

mike napisał(a): wstępie wykreśliłbym Kaszkaja. Mam na tyle złe doświadczenia z nowymi, że boję się myśleć, co dzieje się w kilkulatku...

A co się dzieje z tymi nowymi Qashaiami? Silnik 1.2 benzyną to lipa, a reszta? 1.6 dCi na pewno jest godny polecenia (ale drogi).
    Ossy
    Forumowicz VIP

Zdjęcia: 0
    Prawo jazdy: 07 01 2010
    Przebieg/rok: 35tys. km
    Auto: Volvo S60
    Silnik: 2.4T
    Rok produkcji: 2002

20 Mar 2020, 19:20

Akurat mam na myśli 1.3, ale z silnikiem nic się nie działo. Raczej dzisiejszy standard - elektronika, która uniemożliwiała jazdę.
    mike
    Moderator
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 12
    Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
    Prawo jazdy: 04 09 2013
    Auto: Ford Focus Mk II
    Silnik: 1.6 TDCI 109KM
    Rok produkcji: 2008

• Warto przeczytać