Suv do 40 tys pln , jako kolejny samochód. Konkretne typy

27 Lip 2017, 18:42

Witam wszystkich.
Chciałem zwrocic sie do was o pomoc w wyborze konkretnego samochodu.
Przyszla pora na zmiane auta sredniej wielkosci na cos wiekszego z pojemniejszym bagaznikiem , wygodniejszego i wyzszego. Wybór padl na SUV-a.

Moje konkretne typy:
1. Subaru Forester III
2. Ford Kuga I 2
3. Honda CRV

Moje wymagania
- minimum 2008 rok
- kwota jaka mam na samochod to do 40 tys pln , dodatkowe 5tys mam na pakiet startowy
- interesuja mnie konkretnie te modele

Rocznie robie okolo 17-20 tys km , 60% male miasto / 40% autostrady
Interesuja mnie zarowno jednostki benzynowe jak i diesle , glownie chodzi mi o bez awaryjnosc.
I prosze nie pisac ze diesel na moje dystanse i sposob jazdy sie nie nadaje bo od 4 lat jezdze w takich warunkach dieslem z dpf-em ktory ma sie swietnie.

Moze ktos lub ktos z rodziny posiada wyzej wymienione modele i moglby podzielic sie cennymi uwagami oraz sugestiami
Pozdrawiam
bioly21
Zaawansowany
 
Posty: 551
Miejscowość: malopolska
Prawo jazdy: 17 08 2002
Auto: Alfa159 , Civic VII

27 Lip 2017, 19:18

Honda CRV będzie fajnym rozwiązaniem i śmiało mogę Ci polecić.
Jeśli chodzi o silnik to już co preferujesz jeśli jezdzisz dużo w mieście to benzyna, obie jednostki hondy są bardzo dobre więc wybór należy do Ciebie.
HeaveN1993
Nowicjusz
 
Posty: 44
Prawo jazdy: 03 04 2011
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Nie mam

27 Lip 2017, 19:21

1. Chcesz przesiąść się z auta średniej wielkości do innego auta średniej wielkości. Żaden z Twoich typów nie będzie "o wiele" przestronniejszy niż to co masz. CRV jest zbudowany na tej samej płycie podłogowej co civic.
2. Komfort rzecz subiektywna, na więcej niż w 159 nie licz.
3. Dieslem nie jeździ się po mieście. "Małe miasto" to jak trasa, mój ojciec potrafi przejechać do firmy 7 km po 60 tys. "mieście" nawet się nie zatrzymując.
3. Nie kupisz CRV z 2008+ za takie pieniądze (chyba, że perełkę od dziadka z Niemiec nawet porannym deszczykiem niezroszoną)
4. Nie kupisz Kugi za takie pieniądze (chyba, że perełkę od dziadka z Niemiec nawet wiosennym wiaterkiem niemuśniętą)
5. Forestera kupisz ale z uwagi na zastosowany typ silnika koszty jego eksploatacji będą najwyższe. Ogólnie auto ok
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

27 Lip 2017, 20:15

Invi napisał(a):Żaden z Twoich typów nie będzie "o wiele" przestronniejszy niż to co masz.
zaryzykuję nawet stwierdzenie, że taka Kuga będzie mniejsza w środku :roll: ale ogl to bardzo fajne auto, oczywiście w 100% szosowe.

Jeśli musi być koniecznie SUV (choć w przypadku Twojej jazdy to bez sensu, no ale nie dasz sobie nic przetłumaczyć) i koniecznie większy w środku od obecnego auta, to trzeba szukać czegoś pokroju Hyundaia Santa Fe, Opla Antary/Chevy Captivy
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14033
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

28 Lip 2017, 06:46

dlaczego przy SUVach zawsze ludzie dorzucają wymóg rocznika, gdzie jest on jeszcze głupszym kryterium z powodu mody i ich popularności...

One będą przestronniejsze ale... nad głową.

Jak CI chodzi o bezawaryjność to diesel zawsze przegra z dobrym benzyniakiem, bo oprócz silnika bardziej wyeksploatowane będą też pozostałe części.
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

31 Lip 2017, 13:13

Mojej dziewczyny rodzice mają na sprzedaż Koleos ph2 2012 rok w wersji Dynamique z panoramą i tomtomem. 2.0dci na lancuchu. Jeśli jesteś zainteresowany to zapraszam na priv. Czarny metalik, 2 komplety kół. Woj. pomorskie.
Było: '02 Laguna IIphI 2.2dCi, '99 Astra F 1.6 8V, '05 Vel Satis 2.0T, '02 Laguna IIphI V6 24V, '06 Laguna IIphII 2.0dCi
Jest: '06 Vel Satis 2.0T, '06 Laguna 2.0dCi 173KM GT
Roadkiller
Aktywny
 
Posty: 436
Zdjęcia: 4
Miejscowość: GCH
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Laguna IIphII
Silnik: 2.0dCi 173KM GT
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006

05 Sie 2017, 13:23

Rocznik dodałem bo zarówno Subaru jak ford wychodziły od tego właśnie rocznika.
Przejzalem internet i trochę racji macie dlatego do budżetu dołożę jeszcze 10tys i może teraz pomożecie mi coś wybrać.
SUV bo mam dość ciągłego ocierania osłona silnika o nierówności i tego typu rzeczy.
Może też być sedan/kombi ale podniesiony lekko w stosunku do mojego obecnego samochodu.
bioly21
Zaawansowany
 
Posty: 551
Miejscowość: malopolska
Prawo jazdy: 17 08 2002
Auto: Alfa159 , Civic VII