Suzuki Grand Vitara - założenie instalacji gazowej.

Suzuki Grand Vitara - założenie instalacji gazowej.

03 Maj 2014, 23:37

witam rok temu zakupilem suzuki grand vitare 2.0 140km w benzynie z 2006r i chce zalozyc do niej instalacje gazowa sekwencyjna -bylem w dwóch warsztatach w jednym powiedzieli mi,ze 2400zl i zalozą bez smarowania tlokow bo w tym aucie sie tego nie stosuje,a w drugim 2800zl bo smarowanie tlokow musi byc i zglupialem bo kompletnie sie na tym nie znam i nigdy nie mialem lpg w aucie.Pomóżcie i doradźcie czy warto dolozyc te 400 zl i zalozyc ta ze smarowaniem czy rzeczywiscie tego nie trzeba w tym modelu ?
Radosw79
Obserwowany

Prawo jazdy od: 12 12 1997
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Suzuki Grand Vitara
Silnik: 2.0
Paliwo: Benzyna
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006

Re: Suzuki Grand Vitara - założenie instalacji gazowej.

07 Maj 2014, 21:29

Wiesz co, powiem Ci tak. Jam ma u siebie w drugiej Grand Vitarze sekwencję BRC Sequent 24. Montowałem w Energy Gaz w Warszawie więc jak jesteś ze stolicy to możesz tam podjechać. Z tego co mi mówili to ta instalacja ma funkcję VSR która niweluje problemy z silnikiem bo wtryskuje małe dawki benzyny. Mi nikt nie wspominał o smarowaniu tłoków, a na gazie auto jeździ już ponad rok i nie mam absolutnie żadnych problemów.
Ralsoni
Nowicjusz

Przebieg/rok: 40tys. km
Silnik: 1.6
Rok produkcji: 2008

Re: Suzuki Grand Vitara - założenie instalacji gazowej.

08 Maj 2014, 21:16

Bardzo dziękuje za odpowiedź na moje pytanie. pozdrawiam
Radosw79
Obserwowany

Prawo jazdy od: 12 12 1997
Przebieg/rok: 10tys. km
Silnik: 2.0
Rok produkcji: 2006
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Pięciostopniowa skala autonomicznej jazdy Pięciostopniowa skala autonomicznej jazdy
    Coraz śmielej do seryjnych modeli samochodów przedostają się rozwiązania, zwalniające kierowców z części ich dotychczasowych obowiązków. Klasyfikacje stopni jazdy autonomicznej umożliwia pięciostopniowa ...
    Elektryczny samochód dostawczy: koncepcyjny e-Co-Motion Elektryczny samochód dostawczy: koncepcyjny e-Co-Motion
    Marka Volkswagen Samochody Użytkowe zaprezentuje podczas tegorocznego Genewskiego Salonu Samochodowego koncepcyjnego Transportera e-Co-Motion. Samochód ten łączy w sobie cechy, które zdają się wykluczać: jest ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Toyota Mirai, silnik, wodorowy
      Mimonske Valky XII
      STW Drift na dachu Galerii Warmińskiej
      Peugeot Rifter GT Line, wnętrze, deska rozdzielcza