Suzuki Swift 1.0 2001 - Samochód gaśnie w czasie jazdy(na 3,4,5 biegu)

Suzuki Swift 1.0 2001 - Samochód gaśnie w czasie jazdy(na 3,4,5 biegu)

12 Mar 2016, 22:04

Witam ;) Mam problem ze swoim swiftem, jakieś 2 miesiące temu po przejechaniu okołu 20 kilometrów, po zjechaniu z drogi szybkiego ruchu, samochód zgasł w czasie jazdy na czwórce- prędkość około 60 km/h (było paliwo, ale też nie za dużo). Podholowałem samochód na stację, dolałem benzyny, odpaliłem na kable(akumulator się zdążył rozładować po kilku próbach odpalenia) i przejechałem kolejne 30 km po czym problem się powtórzył jednak już konieczne było holowanie. Mechanik powiedział, że możliwe, że coś z gaźnikiem, niezgadzało się napięcie itp. Wymieniona została jakaś część w gaźniku nie wiem dokładnie jaka, sprawdzona była też pompa paliwa, układ został przeczyszczony- następnie jeździłem bez problemu przez około 2 tygodniu, po czym problem powtórzył się w centrum Krakowa ;/
Zgasł przy zjeżdżaniu z mostu na trójce, odpaliłem go ponownie, przejechałem około kilometra i znów zgasł, następnie po ponownym odpaleniu, przy przegazowaniu na jedynce zgasł pomimo wciśniętego pedału gazu, odpaliłem jeszcze raz i ewakuowałem się jeszcze z kilometr po czym już nie udało się odpalić.

Może ktoś spotkał się z podobnym problemem, ma jakiś pomysł co by to mogło być? Wcześniej rok chodził bez zarzutu, choć może były z 4-5 sytuacje gdy gasł na 4,5 biegu jednak udawało się go odpalić bez zatrzymywania pojazdu( na biegu)

Z góry wielkie dzięki za odpowiedź :)
Donnovacco
Obserwowany

Prawo jazdy od: 0- 0-2011
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Suzuki Swift
Silnik: 1.0
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

Re: Suzuki Swift 1.0 2001 - Samochód gaśnie w czasie jazdy(na 3,4,5 biegu)

16 Mar 2016, 23:22

Na wolnych obrotach np. na postoju nie gasł tylko podczas jazdy?
Donnovacco napisał(a):Zgasł przy zjeżdżaniu z mostu na trójce, odpaliłem go ponownie, przejechałem około kilometra i znów zgasł
Jechałeś z górki na biegu bez gazu na trójce i zgasł? Może jest jakiś problem z elektryką i nie dochodzi prąd do świec, albo jest jakiś chwilowy zanik zasilania. W sytuacji która opisujesz samochód nie powinien zgasnąć.
Sprawdzałeś palec rozdzielacza zdejmując kopułkę?
Kacper
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 3343
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy od: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Rok produkcji: 1999

17 Mar 2016, 17:13

Po tym jak zgasł w czasie jazdy to na wolnych obrotach tez gasł, Po tym pierwszym razie który skoczył się holowaniem, następnego dnia chodził prawie normalnie, tylko raz zgasł na czwórce jak dodałem więcej gazu ;/
A z tego mostu zjezdzalem z lekkim gazem na trojce. Czy mogło by to być związane z akumulatorem?
Nie sprawdzałem, postaram się dziś to zrobić ;)
Pozdrawiam
Donnovacco
Obserwowany

Prawo jazdy od: 0- 0-2011
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Suzuki Swift
Silnik: 1.0
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 2001

09 Maj 2016, 16:53

Donnovacco napisał(a):Czy mogło by to być związane z akumulatorem?
Nie sprawdzałem, postaram się dziś to zrobić
Sprawdzałeś?
Jakie masz napięcie ładowania? Jakie jest napięcie na akumulatorze w czasie spoczynku po wyłączeniu auta?
Kacper
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 3343
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy od: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Rok produkcji: 1999
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nowa SKODA Octavia Combi, przestronne i funkcjonalne wnętrze Nowa SKODA Octavia Combi, przestronne i funkcjonalne wnętrze
    Podczas Międzynarodowych Targów Motoryzacyjnych w Genewie, odbywających się w dniach 5-17 marca 2013 roku, SKODA zaprezentuje model Octavia Combi trzeciej generacji. SKODA kontynuuje swoją ofensywę modelową. Kilka ...
    Koncepcyjny Nissan Resonance Koncepcyjny Nissan Resonance
    Śmiała wizja Nissana dotycząca przyszłości crossoverów staje się rzeczywistością za sprawą europejskiego debiutu innowacyjnego samochodu koncepcyjnego Resonance. Model Resonance, który został stworzony przez ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      Monster Truck Rock Star, 11
      GTP Light