Światła do jazdy dziennej w kierunkowskazie

Światła do jazdy dziennej w kierunkowskazie

04 Gru 2016, 12:25

Witam, ostatnio przeglądając różnego typu instalacje świateł dziennych do samochodów natknąłem sie na światła dzienne montowane w kierunkowskazie.
Przedstawione jest to na filmie:

[Aby zobaczyć film musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

Moje pytanie brzmi czy takie rozwiązanie spełniło by swoje zadanie i czy takie ledy są w stanie dać tyle światła co normalne kierunkowskazy?
Andrrei
Obserwowany

Prawo jazdy od: 20 10 2014
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Skoda Fabia I
Silnik: 1.4 75km
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005

Re: Światła do jazdy dziennej w kierunkowskazie

12 Gru 2016, 15:30

Andrrei napisał(a):ostatnio przeglądając różnego typu instalacje świateł dziennych do samochodów natknąłem sie na światła dzienne montowane w kierunkowskazie.
Jest wiele instalacji dostępnych na rynku które można założyć do samochodu jednak niewielki procent z nich jest zgodny z obowiązującym u nas prawem i posiada homologację.

Światła dzienne w kierunkowskazach odpadają ze względu na przepisy, brak homologacji na kloszu dla świateł dziennych "RL". Wymiana żarówek na LED-owe jest niezgodna z przepisami.

Andrrei napisał(a):Moje pytanie brzmi czy takie rozwiązanie spełniło by swoje zadanie i czy takie ledy są w stanie dać tyle światła co normalne kierunkowskazy?
Odpowiadając na pytanie: Tak dobre ledy potrafią świecić mocniej niż zwykła żarówka. Czy takie rozwiązanie spełniło by swoje zadanie? Samochód na pewno by był lepiej widoczny z przodu niż bez świateł, ale przy pierwszej kontroli straciłbyś dowód rejestracyjny za taką modyfikację :)
Kacper
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 3307
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy od: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

Re: Światła do jazdy dziennej w kierunkowskazie

29 Maj 2017, 13:10

Mam sprawdzony sklep jeśli chodzi o ledówki. Asortyment zróżnicowany, konkurencyjne ceny i jest to oświetlenie o dobrych parametrach, nie przekłamanych. Jak zamawiałem tutaj żarówki do samochodu jakiś czas temu tak świecą rewelacyjnie do tej pory i nie mam z nimi najmniejszych kłopotów. Super mocne, światło jest bardzo dobre, co się przekłada na samą jazdę, która jest dużo bezpieczniejsza.
Arturiks
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 04 06 2000
Przebieg/rok: 50tys. km
Auto: Bmw
Silnik: 2.0
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2016
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nowa Dacia Duster na wyższym poziomie Nowa Dacia Duster na wyższym poziomie
    W designie zewnętrznym Nowej Dacii Duster pojawiają się zmiany podkreślające jej terenowy charakter. Zmienia się również wnętrze, w którym zobaczymy nową deskę rozdzielczą, nowe tapicerki, nowy zespół ...
    System zapobiegania kolizjom czołowym firmy Mitsubishi System zapobiegania kolizjom czołowym firmy Mitsubishi
    System zapobiegania kolizjom czołowym firmy Mitsubishi Motors Corporation, stanowiący wyposażenie nowej generacji modelu Outlander, która zadebiutowała w Europie kilka miesięcy temu, otrzymał wyróżnienie Euro ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Autosacrum 2009
      Mazda CX-3
      Żuk
      Dodge Challenger R-T