Światła,pytanie.

Światła,pytanie.

05 Sty 2014, 09:07

Mam pytanie,gdyż jak żyję nie spotkałem się z czymś takim.Chodzi o moje T5.Jadąc nocą po zmianie świateł z długich na krótkie pozostała ikonka długich ale przełącznik zmienił na krótkie,od tamtego czasu świeci już tak cały czas.Gdy zmienię z długich na krótkie ikonka długich świeci,przełącznik zmienia światła z długich na krótkie,ale gdy włączę długie,krótkie też świecą :D w gruncie rzeczy by mi to nie przeszkadzało,ale denerwuje mnie badziewny strumień światła,gdy krótkie świecą wraz z długimi.Gdzie uderzyć?!
PhantomASA1
Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)

Re: Światła,pytanie.

05 Sty 2014, 18:46

Jeżeli w czasie gdy świeca długie i krótkie strumień światła jest słabszy, to obstawiłbym brak masy na którymś z świateł z przodu. Jeżeli nie przygasają, to włącznik wielofunkcyjny przy kierownicy padł.
Możliwości jest... dużo więcej.
wojciechj
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 01 06 1964
Przebieg/rok: 35tys. km
Auto: Ford Transit
Silnik: 2,0 tdci
Paliwo: Diesel
Typ: Van
Skrzynia biegów: Manualna

05 Sty 2014, 19:44

Sprawdzę tę masę,rzeczywiście światła są słabsze.Jeśli nie to ,to włącznik,naturalnie podejrzewałem go też,ale skoro druga głowa mi tak podpowiada,to jemu też się przyglądnę w drugiej kolejności.Dzięki :wink:
PhantomASA1
Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)

06 Sty 2014, 14:30

PhantomASA1 napisał(a):gdy włączę długie,krótkie też świecą

To raczej poprawne nie jest - gdy włączasz św. drogowe (sic! - długie) mijania powinny zgasnąć..
Słabo będzie swiecic gdy swiecą razem, bo prawdopodobnie nie ma przekaźników.. Cała energia do lamp płynie przez wszystkie kablei przełącznik.. Straty sa duże..
Cos ten przełącznik pod kierą chyba świruje, skoro kontrolka nie gaśnie..
silvo44
Moderator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Olkusz
Prawo jazdy od: 01 09 1983
Auto: OPEL VECTRA C
Silnik: Z18XER
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

06 Sty 2014, 21:23

A ja skłanialbym się do jakiegoś uszkodzenia związanego z tą niegasnącą żaróweczką jak świecą mijania. Może być tak, że przez brak masy leci ona sobie właśnie przez ta żaróweczke. Sprawa jest taka, że kontrolka obu tych świateł jest zasilana jak się nie myle z przełacznika. Jeżeli byłaby to wina przełącznika, to musiałaby ona gasnąć po wyłaczeniu tych świateł. A skoro ona nie gaśnie, a światła tak, to tu szukałbym przyczyny. Sprawdz miernikiem czy na obu światłach drogowych jest masa ( na złączu żarówki ).
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

BMW Turbo 1972 BMW Turbo 1972
    BMW Turbo to pierwszy samochód koncepcyjny zbudowany przez firmę BMW. Nowoczesny projekt pierwszego na świecie sportowego samochodu promującego bezpieczeństwo – który nie był tylko bazą testową dla nowych ...
    Audi A3 numerem jeden w klasie samochodów kompaktowych Audi A3 numerem jeden w klasie samochodów kompaktowych
    W tegorocznej edycji plebiscytu AUTO BILD-Design-Award, czytelnicy tego popularnego magazynu motoryzacyjnego uznali nowe Audi A3 za najatrakcyjniejsze auto w klasie małych i kompaktowych samochodów. W plebiscycie o ...

• Warto przeczytać
    • Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      S2020005
      Subaru Impreza STI
      GTP Light