[e39] świecące kontrolki ABS/ASC

[e39] świecące kontrolki ABS/ASC

13 Lip 2011, 13:42

Posiadam BMW e39 '00r. 520i od pewnego czasu zapala mi się kontrolka abs i asc jednocześnie
ale gasną zawsze gdy zgaszę auto i odpalę go po upływie ok. 1 min.
Podpięłem do komputera i wyświetliło mi "Front left and right wheel speed sensor faulty signal"
czyli przedni lewy i prawy sensor prędkości.
Wymieniłem obydwa na nowe i dalej na komputerze wyświetla lewy sensor prędkości.
Czujniki wyciągane były swobodnie bez żadnych przeszkód.
Zaglądałem też do lewej piasty i kręcąc nią patrzyłem przez otwór od czujnika
czy czasami nie jest pękniety pasek magnezu który się tam znajduje w środku.
Moduł abs-u miałem regenerowany (wszystkie 11 lini zostały na nowo zregenerowane).
Czy ktoś może pomóc i podpowiedzieć o co kaman? :roll:

[Aby zobaczyć link musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

nic123
Obserwowany

Auto: 520i

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Ograniczenia prędkości o których trzeba pamiętać podczas podróży Ograniczenia prędkości o których trzeba pamiętać podczas podróży
    Poruszanie się samochodem wymaga znajomości obowiązujących prędkości, zależnych od rodzajów dróg. Sieć drogowych połączeń w Polsce jest zróżnicowana i często podczas jednej podróży, mamy okazję ...
    Volvo V40 i V40 Cross Country z nowymi silnikami benzynowymi Volvo V40 i V40 Cross Country z nowymi silnikami benzynowymi
    Volvo rozszerza gamę silników dwóch modeli kompaktowych. V40 będzie dostępny z jednostką T2 o pojemności 1.6 l i mocy 120 KM. W V40 Cross Country nowością będzie dwulitrowy silnik o mocy 180 KM skonfigurowany ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Passat CC
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      S2020005
      Jaguar