Świece zapłonowe do Megane 3 1,6 benzyna

07 Lip 2019, 15:25

Witam !

Jakie powinny być (ORYGINALNE) świece zapłonowe do Megane 3 Hatchback 1,6 benzyna...(chodzi mi o markę i cenę..
może być taka z górnej półki..)
W Abu Dhabi mój mechanik znalazł do mojego Renault komplet (4) za 380 PLN....
Szukając w polskiej sieci najdroższe, na jakie się natknąłem to BOSCH za 53 PLN(czyli ok.200 PLN)...
Facet mówił mi, że są tańsze dla NISSAN'a ale ich nie poleca bo po miesiącu mogą zacząć się problemy(???)...
Już za późno abym to zmienił ale tak dla mojej jasności chciałbym poznać Wasze zdanie w tym względzie...

Pozdrawiam
Munder
Nowicjusz
 
Posty: 32
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 24 07 1992
Auto: Renault Megane 3
Silnik: 1,6 110 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2014

08 Lip 2019, 18:06

Munder napisał(a):Szukając w polskiej sieci najdroższe, na jakie się natknąłem to BOSCH za 53 PLN(czyli ok.200 PLN)...
Zwykłe swiece które były oryginalnie montowane można kupić z około 50zł komplet :)
Oznaczenie producenta pod nr 7700500155.
Może masz świece irydowe założone bo one mogą kosztować po około 50zł za sztukę ale na pewno nie tyle co 380zł no chyba że tam gdzie jesteś takie są ceny :)
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

09 Lip 2019, 04:19

Witam ! !

Moje, oryginalne, kupione wraz z samochodem w 2014, świece wyglądały tak jak na pierwszym screen'ie(chyba wymagały już zmiany)
Drugi screen, to te same świece prosto ze sklepu Renault.. za które zapłaciłem 45 x4 = 180
Czyli wychodzi na to, że mój mechanik chciał coś lepszego niż daje fabryka....Wychodził z założenia, że oryginalne(czyli jakie..? inne..? ) za cenę 380 będą lepsze niż te dane przez producenta samochodu...
Przyznam, że jeśli nie będzie to miało wpływu na eksploatację samochodu( o której wspominał mechanik) to wolę te tańsze..

A Wy co myślicie na ten temat..?
Munder
Nowicjusz
 
Posty: 32
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 24 07 1992
Auto: Renault Megane 3
Silnik: 1,6 110 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2014

15 Lip 2019, 17:06

Miałeś świece NGK PLZKAR6A-11 których koszt to około 43zł/szt. :) Nie wiem jakie mechanik chciał kupić bo ja takich drogich nie znalazłem.

Na zdjęciu trochę za czarny nalot na tych świecach i wygląda na to że mają już za dużą przerwę albo to tylko tak wygląda na zdjęciu ale na nowy powinno być dużo lepiej. Daj znać jak silnik pracuje po zmianie świec.

Nie wiem ile zrobiłeś km na tych świecach ale generalnie powinno się je wymienić po max 50tkm do tego jeszcze NGK które jakoś ostatnio nie grzeszą jakością. Ja się na NGK ostatnio przejechałem i jakość była kiepska ;/
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

17 Lip 2019, 03:19

Świece były od początku czyli jakieś ponad 100000km

Wymienione na dokładnie takie same...

Pozdrawiam
Munder
Nowicjusz
 
Posty: 32
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 24 07 1992
Auto: Renault Megane 3
Silnik: 1,6 110 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2014

20 Lip 2019, 17:48

Cichy77 napisał(a):Na zdjęciu trochę za czarny nalot na tych świecach i wygląda na to że mają już za dużą przerwę albo to tylko tak wygląda na zdjęciu ale na nowy powinno być dużo lepiej.

Przerwa na tych świecach stanowczo za duża. No i takie czarne nie powinny być. Ale to raczej oznaka tego, że pali olej. Albo jak kolega wyżej wspomniał za duża szczelina. Normalny kolor elektrod świecy to szary, stalowy.
Do tego widać, że za długo jeździły, bo są już nadpalone izolatory - ten brązowawy nalot na tym białym u spodu świecy ). Powinieneś częściej je wymieniać, bo cierpi na tym cewka zapłonowa i czym bardziej wyeksploatowane świece, tym większe obciążenie dla cewki. Efektem tego jest przepalona cewka zazwyczaj czyli wypadanie zapłonu.
Świece kup takie jakie zaleca producent i tyle. Nie ma się co rozczulać.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Hyundai podejmuje współpracę z 4mobility - carsharing
    Hyundai przekazał flotę samochodów i30 nowej generacji, w ramach kontraktu z firmą 4Mobility, oferującą usługi wynajmu samochodów w systemie carsharing. Rozbudowanie floty o samochody marki Hyundai wpisuje się ...
    Miejski środek transportu nowy skuter BMW C evolution
    Pojawienie się skutera C evolution oznacza początek nowego rozdziału w segmencie miejskich środków transportu BMW Motorrad. Oba maksiskutery napędzane konwencjonalnymi silnikami - C 600 Sport i C 650 GT – odniosły ...