Szalejący pedał sprzęgła Skoda Superb 2013 r. diesel

26 Maj 2018, 08:38

Witam.
Jest problem z pedałem sprzęgła w szkodzie superb 2013 r. 2.0 diesel 140 kucy. Auto kupiłem z przebiegiem 35000km i przy 60tys padł wysprzeglik przy sprzęgle. Po wymianie, odpowietrzeniu systemu pojawił się następujący problem. Przy jeździe dłużej na jednym biegu pedal twardnieje bardzo mocno a gdy go nacisnę 2-3 razy odrazu mięknie. A gdy często zmieniam biegi jest bardzo miękki ale nie ma żadnego problemu ze zmiana biegów.
Gdy ciśnienie w pedale jest bardzo wysokie następuje niewielki wyciek z układu aktualnie tez z pompki przy pedale która tez już była wymieniana.
I teraz pytanie!!!!!!
Znaleść skąd cieknie to nie problem ale dlaczego czasami pedal twardnieje prawie rozrywając układ albo zupełnie miękki.
Skąd się bierze zmiana ciśnienia?!
Z góry dzięki jak coś:)
Tobajasz
Nowicjusz

Auto: Skoda Superb

26 Maj 2018, 23:54

Moze wartoby bylo powtornie odpowietrzyc uklad?
wojtk
Początkujący

Auto: Opel Corsa C
Silnik: 1.0 58KM
Rok produkcji: 2001

27 Maj 2018, 00:27

Niestety daje to tylko krótkotrwały efekt. Pedal wciąż twardnieje az wkoncu po 7-10tys km ma dość i robi się tak miękki ze prawie go nie czuje pod noga. Az wkoncu powoli zaczyna wpadać w podłogę. I tak w kółko...
Tobajasz
Nowicjusz

08 Sie 2018, 11:52

Takie objawy wskazują na awarię [link wygasł], od tego należałoby zacząć. Wyciek z pompki zdecydowanie kwalifikuje ją do wymiany.
Sprzegla24
Początkujący

27 Sie 2018, 15:13

Może z pompą coś jest nie tak i powrotem do zbiorniczka (zaworki zwrotne)? Przez to ciśnienie nie spada po odpuszczeniu pedału sprzęgła.
Cichy77
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 68
Auto: Mam, często zmieniam!

03 Wrz 2018, 18:30

Ostatnio wymieniłem kompletne sprzeglo z dwumasa, pompka przy pedale i wysprzeglikiem. 10 tys mil i znowu cieknie płyn bo ciśnienie rośnie w układzie.
Tobajasz
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Silnik 1LR-GUE - Lexus
    Skoro o Lexusie mowa, nie można nie wspomnieć o prawdopodobnie najbardziej zaawansowanym silniku w historii japońskiej marki, który trafił pod maskę najbardziej egzotycznego auta Lexusa. Mowa o jednostce V10 napędzającej ...
    Instalacje gazowe II generacji
    Ten typ instalacji gazowej, podobnie jak wcześniejszy, wykorzystuje zmienne warunki podciśnieniowe, pozwala już jednak na regulację składu mieszanki. Instalacja ta przeznaczona jest dla starszej generacji silników, ...

•  
    • Warto przeczytać