Szarpanie samochodu

szarpanie samochodu

29 Cze 2015, 17:17

Witam. Mam chevroleta lacetti z instalacją gazową. Ostatnio zauważyłem ze gdy podczas jazdy np na 2-gim biegu ściągnę nogę z gazu auto szarpnie niezależnie ile jest obrotów czy 2000 czy 5000. Z początku myślałem że to wina gazu ale wymieniłem filtry i był sprawdzany na komputerze i nic. Następnie wymieniłem świece i kable i nic się nie poprawiło. Wie może ktoś co może być tego przyczyną z góry dziękuje i pozdrawiam. ;)
Daniel131
Nowicjusz

Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: chevrolet lacetti
Silnik: 1.4, 95KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

Re: szarpanie samochodu

01 Lip 2015, 12:06

Czasami mogą być winne poduszki silnika/skrzyni. U mnie w poprzednim aucie po zdjęciu nogi z gazu albo raptownym dodaniu pojawiało się szarpnięcie i winne były właśnie poduszki. Warto sprawdzić, czasami mechanicy nie szukają tutaj.
W pandzie z gazem przy bardzo gwałtownym rozpędzaniu na 1 biegu w 3/4 zakresu obrotów na chwilę auto mi przerywało co skutkowało bardzo nieprzyjemnym szarpnięciem. Instalacja fabryczna, na gwarancji i serwis fiata nie widział usterki/błędu czy co to tam było. Problem znikał po podpięciu do komputera i wgraniu nowych ustawień, jednak nie na długo...
marekpo
Nowicjusz

Auto: Ford Focus II
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Rok produkcji: 2007

01 Lip 2015, 14:59

Na benzynie robi tak samo..? Czy tylko na lpg..?
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 18
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy od: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: różne ,ale ulubiona-Laguna 2,0
Silnik: 114 KM,
Typ: Liftback

01 Lip 2015, 22:13

Na benzynie mniej to czuć ale znowu przy zimnym silniku strasznie go dławi i nie chce wgl iść nie ważne ile mu dam gazu ale przejadę ok 400m i problem dławienia znika ale czuć nadal to szarpanie. Właśnie strasznie nie przyjemnie się z tym jeżdzi.
Daniel131
Nowicjusz

01 Lip 2015, 22:14

Dzięki to teraz sprawdzę poduszki ;)
Daniel131
Nowicjusz

14 Lip 2015, 11:08

w pandzie tak miałem, że na zimnym silniku ( od razu po odpaleniu ) dławił się i dusił tak jak maluch na ssaniu, mocniejsze wcisnięcie gazu powodowało zgaszenie silnika. U mnie ten problem załatwiła ponowna wizyta w serwisie i regulacja.
marekpo
Nowicjusz

Auto: Ford Focus II
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Rok produkcji: 2007
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Audi AI remote parking pilot - garage pilot Audi AI remote parking pilot - garage pilot
    Funkcja automatycznego parkowania Audi AI remote parking pilot oraz funkcja automatycznego wjazdu do garażu Audi AI remote garage pilot znacznie ułatwiają parkowanie. Systemy samoczynnie wprowadzają pojazd na równoległe ...
    Toyota Avensis Emotion i Hilux Adventure - specjalne edycje Toyota Avensis Emotion i Hilux Adventure - specjalne edycje
    Specjalne edycje popularnych modeli Toyoty wzbogacą ofertę koncernu Toyota Motor Poland. Już od połowy września br. będą dostępne modele Avensis Emotion, oraz model Hilux Adventure. W obu przypadkach popularne modele koncernu ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Honda CBR Fireblade, 3
      Chicago Auto Show 2008
      Nissan Patrol GR - OFF ROAD RESCUE TEAM, 3
      Honda Prelude vs Honda Civic