Szarpanie silnika - VW Passat B6 2.0 140km CBAB

Szarpanie silnika - VW Passat B6 2.0 140km CBAB

13 Sty 2019, 13:38

Witam, mam problem z samochodem. Na wolnych obrotach nie zawsze, ale bardzo często wchodzi na prawie 1000 obrotów i szarpie silnikiem, spalanie na wolnych obrotach 1,8l (ogólnie 10l na 100km) :x. Dodam tylko że wtryski są po regeneracji, oraz nowa pompa wtryskowa wysokiego ciśnienia, czyszczona listwa paliwowa i wymieniony czujnik ciśnienia na listwie, zmieniony filtr paliwa, NIE BYŁ PŁUKANY ANI CZYSZCZONY BAK (skutki lania paliwa niewiadomego pochodzenia). Lecz szarpanie było jeszcze przed naprawą. Byłem u kilku mechaników i diagnoza za każdym razem inna. Na komputerze nie ma żadnego błędu i tu jest problem, bo nie wiadomo czego i gdzie szukać. Proszę o pomoc bo nie chcę żeby mnie naciagneli.
:)
marcin6251
Nowicjusz

Miejscowość: ...
Prawo jazdy od: 0- 0-2003
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: VW Passat B6
Silnik: 2,0 tdi 140KM CBA
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

Re: Szarpanie silnika - VW Passat B6 2.0 140km CBAB

13 Sty 2019, 15:29

Dosłownie za każdym razem była inna diagnoza? Jakby chociaż w 1/10 się pokrywały to można by dojść do tego co się dzieje. Powiem szczerze że pierwszy raz słyszę o czymś takim jak "szarpanie silnika". Może w silniku jest właśnie jakiś problem :o
Exotic621
Nowicjusz

Re: Szarpanie silnika - VW Passat B6 2.0 140km CBAB

13 Sty 2019, 16:26

diagnozy są różne to znaczy jeden mówi że może krzywki na wale są wyrobione i dlatego szarpie. Zapytałem wtedy to raz są krzywki wyjechane a raz nie? Dostałem zero odpowiedzi... Drugi znowu stawiał na dwumase w zależności jak ona się ułoży raz telepie a raz nie. Trzeci postawił na jakąś membranę, która odpowiada za regulacje ciśnienia w układzie paliwa. Dodam tylko że mój mechanik postawił na czujnik ciśnienia na listwie, który jak już wspomniałem został wymieniony i kosztowało mnie to 250zł i zero efektu ale mam za to nowy nie potrzebnie wymieniony czujnik a stary na zapas.
:)
marcin6251
Nowicjusz

Miejscowość: ...
Prawo jazdy od: 0- 0-2003
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: VW Passat B6
Silnik: 2,0 tdi 140KM CBA
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Ospały i senny za kierownicą Ospały i senny za kierownicą
    Nie bądź ospały i senny za kierownicą ponieważ takie zachowania sprawiają, że reakcje kierowcy są dużo wolniejsze, jego percepcja słabsza, a do tego ryzyko wypadku dużo wyższe. Jesienią i zimą, kiedy dni są krótsze ...
    Hyundai Santa Fe Nowej Generacji Hyundai Santa Fe Nowej Generacji
    "Nowy Santa Fe kontynuuje globalny sukces modelu. Zaprezentowany w 2001 roku, model Santa Fe pierwszej generacji jest podstawą wiarygodności i doświadczenia marki w segmencie SUV" powiedział Thomas A. Schmid, Dyrektor Operacyjny ...

•