Szelest, wibracje i samochód gaśnie

Szelest, wibracje i samochód gaśnie

14 Paź 2015, 14:30

Dziś trzykrotnie przytrafiło mi się coś dziwnego. Przy niewielkiej prędkości (15-30km) usłyszałem jakby szelest, szum, szurnięcie, samochód zadrżał i silnik zgasł. Odpaliłem raz jeszcze i po przejechaniu (toczeniu się w zasadzie) 10-15 metrów znów to sam i tak trzykrotnie. Za czwartym razem wszystko wróciło do normy. Co to mogło być?
A4 B5 1.8T z '99
Robinson
Obserwowany

Auto: Audi A4

Re: Szelest, wibracje i samochód gaśnie

24 Paź 2015, 13:18

Ten silnik znajduje się na liście najlepszych jednostek benzynowych w historii motoryzacji,niestety absolutne nie nadaje się do gazu.Kiedy wymieniałeś filtr paliwa?!
PhantomASA1
Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)

Re: Szelest, wibracje i samochód gaśnie

24 Paź 2015, 13:49

Problem się powtórzył. Tym razem objaw już nie ustąpił. Okazało się, że przyczyną jest sprężarka klimy. Obecnie gdy załączę klimę, a samochód jest na niskich obrotach, to silnik gaśnie. Słychać pisk. Na wyższych obrotach podczas jazdy silnik nie gaśnie, ale wyraźnie jest słabszy.
Robinson
Obserwowany

Auto: Audi A4
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nowe stawki akcyzy w 2017 roku na samochody osobowe Nowe stawki akcyzy w 2017 roku na samochody osobowe
    Zmiany naliczania podatku akcyzowego od samochodów osobowych najprawdopodobniej zostaną wprowadzone od nowego 2017 roku. Rząd zamierza ograniczyć import starych samochodów. Według nowych przepisów im ...
    Opony samochodowe, co warto o nich wiedzieć? Opony samochodowe, co warto o nich wiedzieć?
    Produkcja opon to oddzielna gałąź przemysłu samochodowego, przeżywająca dynamiczny rozwój, spowodowany zwiększeniem się wymagań wobec ogumienia. Trafiające do produkcji samochody oferują coraz to lepsze osiągi i posiadają ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      Monster Truck Rock Star, 11
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      Subaru Impreza STI