Szelest, wibracje i samochód gaśnie

Szelest, wibracje i samochód gaśnie

14 Paź 2015, 14:30

Dziś trzykrotnie przytrafiło mi się coś dziwnego. Przy niewielkiej prędkości (15-30km) usłyszałem jakby szelest, szum, szurnięcie, samochód zadrżał i silnik zgasł. Odpaliłem raz jeszcze i po przejechaniu (toczeniu się w zasadzie) 10-15 metrów znów to sam i tak trzykrotnie. Za czwartym razem wszystko wróciło do normy. Co to mogło być?
A4 B5 1.8T z '99
Robinson
Obserwowany

Auto: Audi A4

Re: Szelest, wibracje i samochód gaśnie

24 Paź 2015, 13:18

Ten silnik znajduje się na liście najlepszych jednostek benzynowych w historii motoryzacji,niestety absolutne nie nadaje się do gazu.Kiedy wymieniałeś filtr paliwa?!
PhantomASA1
Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)

Re: Szelest, wibracje i samochód gaśnie

24 Paź 2015, 13:49

Problem się powtórzył. Tym razem objaw już nie ustąpił. Okazało się, że przyczyną jest sprężarka klimy. Obecnie gdy załączę klimę, a samochód jest na niskich obrotach, to silnik gaśnie. Słychać pisk. Na wyższych obrotach podczas jazdy silnik nie gaśnie, ale wyraźnie jest słabszy.
Robinson
Obserwowany

Auto: Audi A4
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Wywiad z Adamem Małyszem - I rajdowym Mistrzem Polski Wywiad z Adamem Małyszem - I rajdowym Mistrzem Polski
    37. miejsce w Dakarze 2012 na Mitsubishi Pajero, Puchar Polski i Mistrzostwo Polski w Mitsubishi L200 - ten sezon wydaje się niezwykle udany? Udany to mało powiedziane - jestem szczęśliwy, że wszystko nam się tak dobrze układało, ...
    Koniec ery diesla – czeka nas zmiana prawa w całej Europie Koniec ery diesla – czeka nas zmiana prawa w całej Europie
    Wyniki testu przeprowadzonego przez organizację ADAC nie pozostawiają wątpliwości – nowe samochody z silnikami Diesla mogą przekraczać normy emisji tlenków azotu nawet o 900 procent! Nie powinno więc dziwić, ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Infiniti Q50
      Autosacrum 2009
      Subaru Impreza STI
      MINI Clubman Bond Street, tył