Szukam auta do 9tys zł. max

Szukam auta do 9tys zł. max

27 Gru 2013, 03:46

Cześć. Czytałem trochę forum ale nie znalazłem żadnych fajnych podpowiedzi dla siebie dlatego też chciałbym się zapytać co proponowalibyście dla świeżo upieczonego kierowcy. Mam kilka wymogów co do samochodu i dosyć ograniczony budżet tak więc:
Samochód musi być 5 drzwiowy, nie musi być wielki ale coby miał 5 drzwi.
Fajnie by było gdyby samochód był dosyć tani w utrzymaniu, ja sam praktycznie wcale się na samochodach nie znam, dlatego też fajnie gdybyście napisali dlaczego dany model będzie tańszy w utrzymaniu niż inny. Sam mam kilka typów więc bardziej poznacie moje wymagania co do samochodu:
Golf IV 1.9 tdi
passat b5 1.9 tdi
audi 80 1.9 tdi - te auto jest strasznie polecane przez moich znajomych, lecz mi samemu niezbyt się podoba, poza tym ciężko znaleźć je z jakimś konkretnym wyposażeniem, a taką klimatyzacje jednak w samochodzie bym chciał mieć, poza tym 8-9tyś za 20 letni samochód to jednak strasznie dużo. Z tych 3 modeli najbardziej do gustu przypada mi golf, nie jest za duży, nie wygląda najgorzej i za 9tys idzie znaleźć jakiegoś z całkiem fajnym wyposażeniem. Wypisałem tylko silniki 1.9 TDI ponieważ one też są zachwalane przez moich znajomych, a jak pisałem sam się na samochodach nie znam więc muszę wierzyć im na słowo :) Czekam na wasze propozycje.
Revivel
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 16 12 2013
Auto: Nie mam

Re: Szukam auta do 9tys zł. max

27 Gru 2013, 06:08

Ja bym raczej nie kupił Golfa IV czy Passata B5 w dieslu za te pieniądze bo to nie wróży nic dobrego.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 8
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: Opel Corsa B
Silnik: 1.4 60km
Paliwo: Benzyna

27 Gru 2013, 06:53

Barol napisał(a):Ja bym raczej nie kupił Golfa IV czy Passata B5 w dieslu za te pieniądze bo to nie wróży nic dobrego.

Zgodzę się z kolegą, za te pieniążki te auta mogą być w conajmniej nieciekawym stanie. Pozatym w passacie z przodu jest zawieszenie wielowahaczowe, co tworzy duże koszta naprawy. Golf już lepiej, ale za te pieniążki to raczej bez klimy bo na okazje nie ma co liczyć. Audi 80 b4 to bardzo fajne auto, ale za audi nie płaci się aż 9 tys :)
Sprawdź już lapiej astrę II, ale sprawdź blachy bo ople niestety gniją, albo np peugeota 206, tylko tam uważaj na belkę tylną, lub ewentualnie kup od razu takiego w którym trzeba ją wymienić i niech wtedy sprzedający opuści na jej naprawę. Za 9 tys. można już znaleźć 206 z silnikiem HDI i climatronikiem, auto ogólnie może nie wygląda, ale jest wygodne :)
Pozdrawiam
Artur093
Początkujący

Prawo jazdy od: 10 09 2011
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi 130km
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

27 Gru 2013, 08:19

Ale ja nie mówię że chce koniecznie te samochody w dieslu, fajnie by było gdybyście napisali jaki silniki benzynowy w takim golfie czy passacie będzie dobry, co do astry jest całkiem okey tylko też fajnie jakbyś napisał jaki silnik byłby najlepszy.
Revivel
Nowicjusz

27 Gru 2013, 11:38

W golfie i passacie najbardziej niezawodne są silniki 1.6 benzynowe. Ale passata odradzam, ze względu na wielowahacz z przodu. A w astrze również 1.6, 1.8 benzyna i 1.7 diesel. Diesel jest oszczędny i mało awaryjny
Pozdro :)
Artur093
Początkujący

27 Gru 2013, 12:03

Tylko ze 1.6 w Golfie i Passacie nie jjedzie a dużo pali. Ja bym poszukał 2.0 8v 115KM. Pali tyle co 1.6 a jedzie znacznie lepiej. Jednak za 9 tysięcy to Passata i Golfa bym odradzal. W Passacie koszt w/w zawieszenia to 2 tysiące. Ale za to możesz poszukać Astry G. Samochod tańszy w utrzymaniu od Golfa, mniej przereklamowany i mniej awaryjny. Dobre silniki pod gaz.
Koniu
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Kompaktowe nowe hatchbacki do miasta – wygoda i niskie spalanie Kompaktowe nowe hatchbacki do miasta – wygoda i niskie spalanie
    Segment C cieszy się w Polsce – wg danych PZPM – bardzo dużą popularnością. Udział rejestracji tego typu aut to 30 proc. całości. Zgodnie z danymi JATO Dynamics najczęściej wybieraną wersją tych samochodów ...
    Volkswagen XL1 najoszczędniejszy seryjny samochód na świecie Volkswagen XL1 najoszczędniejszy seryjny samochód na świecie
    Volkswagen XL1 ze zużyciem paliwa 0,9 l/100 km jest najoszczędniejszym seryjnym samochodem na świecie. Dzięki napędowi hybrydowemu plug-in dwuosobowe auto może przejechać nawet 50 km tylko na prąd, nie emitując w ogóle ...

• Re: Szukam auta do 9tys zł. max

27 Gru 2013, 17:37

Wybierając między Passatem a Astrą też stawiałbym na Astre.
    Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
    Barol
    Awatar użytkownika

28 Gru 2013, 19:35

[link wygasł]
    Co sądzicie? Ile może taki silnik palić? Samochód jest w moim mieście i możliwe że w poniedziałek pojadę go oglądać, ciekawi mnie jeszcze ile możesz kosztować jego rejestracja i wszystkie inne opłaty.
    Revivel
    Nowicjusz

28 Gru 2013, 19:45

Ten silnik lubi wcinac olej. Do tego opłaty 2500 wiec wyjdzie więcej niż 9 tysięcy. Ja bym poszukal czegos z polskiego salonu.
    Koniu
    Awatar użytkownika

Miejscowość: obecnie Fulda
    Auto: Mondeo // Astra

28 Gru 2013, 20:08

Revivel napisał(a):poza tym 8-9tyś za 20 letni samochód to jednak strasznie dużo.

Za porządny stary samochód warto zapłacić nawet więcej, sprawdzone klasyki starzeją się wolniej i nie bez powodu trzymają cenę.
    Idealnym przykładem na to jest właśnie audi 80, które stało się synonimem niezawodności audi.
    [link wygasł]
    [link wygasł]
    tu masz egzemplarze z niezawodnym dieselkiem i klima
    [link wygasł] a tu coś mocniejszego :) choć to jednostka znana z paliwożerności

Peugota 206, którego ktoś już tu proponował sobie odpuść, ten samochód to jeżdżące nieporozumienie. Jeździłem 206 jakiś czas i już za żadne skarby bym do tego nie wsiadł.
    kirin88
    Stały forumowicz
    Awatar użytkownika

Prawo jazdy od: 0- 0-2006
    Auto: BMW & ROVER
    Silnik: V8 :D
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Sedan/Limuzyna
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 1995

28 Gru 2013, 21:13

[link wygasł] - nie znosi gazu ale za to jest ekonomiczny tylko trzeba uważać co sie tankuje.
    [link wygasł] - moc nie powala ale wygląda ok.
    Barol
    Awatar użytkownika

28 Gru 2013, 21:16

Gdybym podniósł budżet do 11tys coś by się zmieniło w waszych typach?
    Revivel
    Nowicjusz

28 Gru 2013, 21:22

Ford Focus,Mitsubishi Carisma po lifcie,Mazda 323F/626,Opel Astra II,Peugeot 406,Seat Cordoba II/Ibiza III/Toledo,VW Bora/Golf IV.
    Barol
    Awatar użytkownika

28 Gru 2013, 23:07

kirin88 napisał(a):...Peugota 206, którego ktoś już tu proponował sobie odpuść, ten samochód to jeżdżące nieporozumienie. Jeździłem 206 jakiś czas i już za żadne skarby bym do tego nie wsiadł.

jakieś konkretne argumenty??a Co w tym samochodzie jest nieporozumieniem?

Revivel napisał(a):Gdybym podniósł budżet do 11tys coś by się zmieniło w waszych typach?

Raczej nie, ale już szybciej znajdziesz golfa IV z TDI. Ewentualnie możesz poszukać dobrego egzemplarza bmw e46 2.0 + lpg bardzo udana jednostka, a za te pieniążki już można szukać. A BMW to nie jest wcale "będziesz miał wydatki", tylko "Bardzo Męski Wóz"
    pozdrawiam :)
    Artur093
    Początkujący

29 Gru 2013, 00:05

Artur093 napisał(a):jakieś konkretne argumenty??a Co w tym samochodzie jest nieporozumieniem?

Miałem wątpliwą przyjemność pojeździć trochę 206 i mogę wymienić szereg wad, właściwie same wady bo z niczym innym ten samochód mi się nie kojarzy:
    - drogie części czy to aso czy zamienniki
    - marna widoczność przy manewrach a wydawało by się, że manewrowanie takim małym bzykiem to czysta przyjemność
    - ciasnota wnętrza, czułem się jak sardynka w puszce
    - mała komora silnika, wszystko tak skompresowane, że przy ewentualnej nawet niewielkiej kolizji pod maską robi się niezła demolka.
    - jeżeli ktoś lubi ciepełko we wnętrzu samochodu to zimą poczuje je nie wcześniej niż po 20 minutach a dmuchawa na wyższych obrotach hałasuje jak kosiarka :mrgreen:
    - wymiana koła bywa bardzo upierdliwa a to za sprawą niefortunnego umiejscowienia koła zapasowego pod podwoziem ( nie życzę nikomu złapania gumy w deszczowy/ śnieżny dzień)
    - skrzynia biegów to jakaś porażka!!! pojęcie precyzyjności nie istnieje... jedynka i wsteczny... :/
    - tylna belka.... a łożyska tak niskiej jakości, że lepiej kupić więcej na zapas zamawiając na allegro, zaoszczędzi się na wysyłce
    - ogólnie zawieszenie nie wytrzymujące polskich dróg
    - problematyczna elektryka, często zdycha prędkościomierz a o osławionych przełącznikach zespolonych nie będę się rozpisywał, kto doświadczył awarii ten wie..
    - plastiki.. jazda po nierownym podłożu dostarczy nam mnóstwo wrażeń akustycznych dla ucha bardzo nieprzyjemnych w postaci wszelkiej maści zgrzytów i trzasków...
    Czasem myślę, że niemcy albo żółtki przekupili jakiegoś żabojada aby zaprojektował 206 :mrgreen:
    Po świetnym samochodzie jakim była 205 powstało coś takiego :lol: :lol: :lol: :lol:
    kirin88
    Stały forumowicz
    Awatar użytkownika

Prawo jazdy od: 0- 0-2006
    Auto: BMW & ROVER
    Silnik: V8 :D
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Sedan/Limuzyna
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 1995

• Warto przeczytać