Szukam następcy Corsy B (cena 10 tys.)

Re: Szukam następcy Corsy B (cena 10 tys.)

16 Gru 2012, 15:54

A co z tyłu mają inne auta tej klasy? też belkę tyle, że niestety zwykłą.
Bardzo żałuję, że w nowych Peugeotach zrezygnowano z tego rozwiązania bo te auta prowadziły się wspaniale, ten samoczynnie zacieśniający się i lekko zarzucający tył + precyzyjny układ kierowniczy, przejechałbyś się a zrozumiał dlaczego ludzie dużo chętniej kupowali 206 niż inne auta tej klasy(no Clio sport prowadzi się jeszcze lepiej ale seria jest niestety bardziej tapczanowata).
W bliskiej rodzinie przez 8 lat jeździła poczciwa 206 i ani razu nie wymagał napraw pomiędzy przeglądami, po prostu jeździło się na wymiany eksploatacyjne + tego co się zużyło, bardzo wdzięczne autko a przeglądy w ASO niedrogie.
Sorry ale ja jako ktoś techniczny patrząc na rozwiązania konstrukcyjne nie pojmuje dlaczego Polo czy Colt mają być mniej problematyczne.
A z powyższej listy polecam Pandę, prosty, wytrzymały i bardzo tani w eksploatacji samochód który śmiało może konkurować z samochodami segmentu B konstrukcyjnie z lat 90tych.
Jasiek90
Stały forumowicz

Miejscowość: Zawichost
Prawo jazdy od: 01 01 2001
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Chrysler PT Cruiser/Seat Arosa
Silnik: 2.4-152 KM/ 1.7 SDI
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

17 Gru 2012, 19:04

Sorry ale ja jako ktoś techniczny patrząc na rozwiązania konstrukcyjne nie pojmuje dlaczego Polo czy Colt mają być mniej problematyczne.

Ja nie jestem aż tak techniczny, ale z opinii uzytkowników tych aut jasno wynika, ze colty wytrzymują znacznie więcej niż 206-ki i są bardziej niezawodne. :yes:
lucaswwl
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 0- 0-2006
Auto: corsa b
Silnik: 1.4 60km
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1996

17 Gru 2012, 23:20

Ciężko to porównać bo grupa użytkowników 206 jest przynajmniej parokrotnie jeśli nie kilkanaście razy większa niż użytkowników Coltów więc logiczne, że będzie więcej niezadowolonych.
W "Motorze" był artykuł w którym właśnie odradzali Colta ze względu na małą popularność a co za tym idzie trudno dostępnymi niektórymi częściami lub ich wysokimi cenami.
Jestem za Pandą.
Jasiek90
Stały forumowicz

Miejscowość: Zawichost
Prawo jazdy od: 01 01 2001
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Chrysler PT Cruiser/Seat Arosa
Silnik: 2.4-152 KM/ 1.7 SDI
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna

26 Gru 2012, 13:33

Panowie, powiedzcie mi coś więcej o samochodzie Hyundai Accent. Dokładnie chodzi mi o auto z silnikiem 1.3 z lat 2000 - i w górę. Z tego co wyczytałem jest to dość prosty w konstrukcji samochód, który można kupić za około 7 tys. i można trafić auto od 1 właściciela.
Czy to auto spali więcej niż 7l przy spokojnej jeździe?
Zauważyłem, ze części nie są przesadnie drogi, pytanie tylko czy koszt samych napraw nie będzie wyższy niż np. przy Oplu, VW?
Jeśli jest na forum jakiś użytkownik tego auta poproszę o jakieś informacje na temat wygody/wyciszenia/precyzji skrzyni biegów.
Wszystkie opinie są dla mnie bardzo ważne.
lucaswwl
Nowicjusz

26 Gru 2012, 13:41

Napisz do użytkownika dzida bo on sam ma Accenta tylko że w starszej budzie i sporo wie na ich temat.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 8
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: Opel Corsa B

26 Gru 2012, 15:22

Co do Accenta to faktycznie nie tak trudno trafić auto od pierwszego właściciela, ponieważ nie jest to zbyt lubiane auto przez handlarzy wiec większość to krajówki.
Właścicielem mojego Accenta jest mój ojciec od 13 lat i teraz jest na dotarciu u mnie :D Auto na wielki plus, ponieważ nic nigdy się w nim nie zespuło. Akumulator wytrzymał 11 lat, spaliła się tylko jedna żarówka i wymieniłem jedno łożysko. Ostatnio kupowałem komplet japońskich tarcz i klocków i za wszystko zapłaciłem 150zł z przesyłką co jest dla mnie śmieszną kwotą jak na nietypowe auto. Tarcze przejechały spokojnie 90tys. ale jeżdżę dalej na nich gdyż aby je wymienić wypada założyć albo mieć w zapasie nowe łożysko jeśli mechanik nie wie jak to jest złożone, a wtedy ich nie posiadałem i dałem sobie spokój do następnej wymiany (samochód bazuje na podzespołach mitsubishi i tak sobie japońce wymyślili). Dokładnie nie wiem jak ma się ta sprawa w nowszym Accencie.
Jeśli chodzi o dostępność części do Accenta to nie ma z nimi dużego problemu, bo wbrew pozorom sporo tego jeszcze jeździ po naszych drogach.
Co może zaskakiwać w starym akcencie stosowano wielowachaczowe zawieszenie, ale jest ono trwałe. W nowszym (o ten o który Ci chodzi) stosowano już tańszą belkę.
Największa wadą tego auta to korozja ale w nowszym poradzono sobie z nią lepiej chodź nie całkiem - mówie tutaj o punktowej powierzchownej rdzy, a nie jakiś dziurach :D

Silnik 1,3 pochodzi z Mitsubishi Colta i spokojnie robi 300tysięcy. Jeśli się poci to znaczy, że uszczelka pod głowicą sparciała ze starości i trzeba ja po prostu wymienić chodź nie jest to jakaś pilna sprawa, bo nie wpływa negatywnie na pracę silnika. U mnie jest taka sytuacja i tak się zbieram od 2 lat do wymiany :D Rozrząd wymiana co 90tys. lub 5-7lat. Ja stosuję to drugie bo tyle nie przjeżdżam. Wymiana z robocizną 300zł. Spalanie jak mówisz 7l a na trasie spada do 5,5l. Silnik bardzo żwawy jak na swoją pojemność i mile zaskakuje tych co nim się przjechali.
Życie jest zbyt krótkie aby jeździć nudnymi samochodami.

IS 200 by dzida
lexus-is-200-od-dzidy-vt91140.htm
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 113
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy od: 05 05 2008
Auto: Lexus IS 200
Silnik: 2,0 R6 155KM
Typ: Sedan/Limuzyna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jedziesz na majówkę? Umyj auto! Jedziesz na majówkę? Umyj auto!
    Utrzymanie w czystości szyb i świateł to obowiązek każdego kierowcy, ponieważ widoczność ma wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Zapowiadana na majówkę zmienna pogoda powinna zmobilizować prowadzących auta do skontrolowania ...
    Seat Leon III - gama silników Seat Leon III - gama silników
    SEAT wysyła nowego Leona na bitwę wydajnych i oszczędnych silników TDI i TSI, o pojemnościach od 1,2 do 2,0 litra pojemności. Wszystkie silniki wyposażone są w bezpośredni wtrysk i turbodoładowanie. Zostały one zaprojektowane ...

• Re: Szukam następcy Corsy B (cena 10 tys.)

28 Gru 2012, 16:04

Dzięki za odpowiedź dzida. Z tego wynika, ze jeśli znajdę Accenta w dobrym stanie to nie powinien mnie zrujnować, poza tym nie jest to oklepane auto jak Punto itp. no i do tego w miarę przestronne. Szukam w pierwszej kolejności Accenta, chyba, że spotkam Polówę lub Ibizę z pewną przeszłością.
    lucaswwl
    Nowicjusz

• Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      passat b5 german style