Szukam samochodu!!!!

Szukam samochodu!!!!

21 Lip 2008, 15:09

Witam!!!
Jestem no dość młodym kierowcą (20l.) bo prawo jazdy mam od 1,5 roku w tym jeżdżę samochodem Tico na własność 11 miesięcy. Moj rodzice postanowili że kupią mi samochód w nagrodę że zdałem na studia ale niestety ale ja jestem teraz w kropce ponieważ nie pytałem się wiele osób jaki mam samochód kupić tak co mało pali i wo gule można powiedzieć aby było wszytko w porządku i nie trzeba było naprawiać. W grę wchodzi samochód używany. Więc co polecanie dla takiego kierowcy jak ja.
loldawidek
Nowicjusz

Re: Szukam samochodu!!!!

21 Lip 2008, 16:19

Nie podales granicy cenowej jaka Cie interesuje :)
Czy to ma byc samochod duzy czy maly, itp.
Litas
Początkujący

Miejscowość: Cieszyn

21 Lip 2008, 16:26

1.Na przyszłość w temacie napisz jakiego mniej więcej auta szukasz (jeżeli nie marka, to chociaż duży/mały). Każdy w tym temacie szuka samochodu, więc ułatw innym zadanie, OK?

2.Podaj szacunkową cenę, oraz coś co Cię interesuje. To ma być auto duże typu Passat, małe - Panda, sportowe - Ford Probe, wieśniacki tuning - sportowa Fabia, lub wyścigowe 306.

Pojęcie małe spalanie jest względne. Dla kierowcy Hummera oznacza co innego, niż dla kierowcy Cinquecento.
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

21 Lip 2008, 16:56

Samochod cenowo musi być od 20 tys. - 25 tys. szukam samochodu coś w stylu Audi A3 może cos mnieszego lub ciutke duzego. Klimatyzacja wince tyle z mojch wymagań aha musi być elegancki żeby dziewczyny było czym podrywać :D (zartuje :p) z palwiem hmm to sam nie wiem
loldawidek
Nowicjusz

21 Lip 2008, 17:40

No za taką cene znajdziesz dobrego VW golfa IV . Z dieslem jeszcze jak byś znalazł . Dużo nie pali i się nie psuje(mówi się , że silniki 1.9 TDi są nieśmiertelne ).W tej cenie w wyposażeniu bedzie najprawdopodobniej Klimatyzacja (może nawet automatyczna) , min. 2 poduszki , szyby automatyczne , wspomaganie . Ogółem bardzo dobry samochód .
polo94
Nowicjusz

Miejscowość: Wielkopolska

21 Lip 2008, 18:09

[link wygasł]

[link wygasł]

[link wygasł]

to są moje propozycje, samochody 4 drzwiowe, w miare nowe, jezeli chcesz to poszperaj jeszcze na otomoto, napewno znajdziesz coś dla siebie, pozdrawiam.
Eddy
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Najbardziej ekonomiczne SUV-y Najbardziej ekonomiczne SUV-y
    Specjaliści z amerykańskiej organizacji Consumer Reports po raz kolejny wzięli pod lupę paliwożerność SUV-ów i wybrali najbardziej oszczędne auta z tego segmentu. Wszystkie przetestowane przez Amerykanów egzemplarze ...
    Niebezpieczny wschód słońca Niebezpieczny wschód słońca
    Nisko położone słońce w okresie jesiennym może oślepiać kierowców i powodować niebezpieczne sytuacje na drodze. Szczególnie niebezpieczne jest pierwsze 15-45 minut po wschodzie słońca. Ryzyko oślepienia wzrasta ...

• Re: Szukam samochodu!!!!

21 Lip 2008, 19:41

hmmm zazdrosze Ci takich rodziców = ) ja Ci proponuje: [link wygasł]
    v0sen
    Nowicjusz

Miejscowość: Zamość

21 Lip 2008, 20:16

No nie wiem czy tak fajnie jak ja szukam sam samochodu, a kiedy proszę ojca o opinie co może powiedzieć o danje marce to mówi że nic on nie wie i go to nie cieakwi ale jak bym pokazał marcedesa (są beznadziejne według mnie podczas prowadzenia) to o by mi kupił a ja nie chce takiego samochodu bez przesady. Wole coś małeg zgrabnego i elganckiego.
    loldawidek
    Nowicjusz

21 Lip 2008, 21:13

W takim razie propozycji kilka:
    Seat Leon, VW Golf IV, Opel Astra II.

Silnik benzynowy, czy diesel zależy ile km robisz. Jeżeli do 15 tys. rocznie to benzyna i pomyśl nad instalacją LPG (ale nie żałuj na jej jakości!!!). Jeżeli więcej to pewnie diesel, choć znajdą się i tacy którzy wyliczą, że na LPG i tak najtaniej.

W Astrze polecam silnik 1.6 benzynowy. OK. 100 KM daje radę ciągnąć ten wózek, a spalanie normalne. Lepszy silnik niż 1.4 (90KM), bo ten będzie słabszy, a spalanie praktycznie to samo.
    Dishman
    Stały forumowicz
    Awatar użytkownika

22 Lip 2008, 09:09

A ja polecę Audi A3. Naprwadę fajny samochodzik, może trszokę golfiarski ale wkońcu to VW :)
    Ale Audi jest fajne, silniczek 1.9TDI 110KM, daje radę, a spalanie jest w normie ;)
    Audi ładnie wygląda, no i można znaleśc dobrze wyposażony model :)

A nie myślałeś czasem nad czymś takim?? Jak ja bym miał taka kase, nic innego bym nie chciał :
    1- [link wygasł]

2- [link wygasł]

PS. To sa tylko przykładowe propozycje :)
    ______________PRECZ Z [ *F*O*R*D*A*M*I ]_________
    miszarus
    Aktywny
    Awatar użytkownika

Miejscowość: zachodnio-pomorskie

22 Lip 2008, 10:35

Też mi kotś mówi żebym kupił BMW ale mi się one wogule nie podabją a po drugie smieje się z nich bo ostnio koleś próbował w BMW przegonić mnie a ja jeździłem Tico i mocno się przejechał nie dość że nie dał rady mnie wyprzedzić to był w szoku hehehe :D. Jeżeli coś to już widze że madło Megan i Opel Astra II hmmmm może w to warto zainwestować. hmmmm ale jeszcze poczekam na inne opinie :!:
    loldawidek
    Nowicjusz

22 Lip 2008, 12:54

Cóż nie doceniasz BMW, ale cóż....każdy lubi to co mu w gębie dobrze smakuje. Ja nienadzidze Fordów, i rozumiem ciebie.
    Ale rozważyłeś Audi A3, bo według mnie audi jest zdecydowanie lepszym samochodem od Opla Astry, wkońcu to AUDI ;)
    A jak ci sie audi nie podoba to może jednak Golf IV, znajdziesz z dobrym wypasem....i ja na twoim miejscu poszukał bym Golfika IV 1.9TDI (130KM) z 6-biegową skrzynią....poprostu torpeda :) Moment obrotowy wgniata w fotel :) No i spalania nie ma dużego :)
    -----------------------------------------------------------------------------------
    I polecam jeszcze do przemyśleń: (*)
    -----VOLVO C70
    -----HONDA Accord

PS. (*) to tylkoo do luźnych przemyśleń, rozważ Golfa IV 1.9 TDI 130KM i AUDI najlepiejz takim samym motorem :) :!: :twisted:
    ______________PRECZ Z [ *F*O*R*D*A*M*I ]_________
    miszarus
    Aktywny
    Awatar użytkownika

Miejscowość: zachodnio-pomorskie

22 Lip 2008, 13:04

Sorry, za offtopic, dlaczego nienawidzisz fordów? Mają wiele wad itd. ale nie są takie znowu tragiczne.
    jiGsaw
    Forumowicz VIP
    Awatar użytkownika

Miejscowość: Rumia
    Auto: BMW

• Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Infiniti Q50
      S2020005