T4 czy Vito wygodny na długie trasy z małym spalaniem

[T4 czy Vito] wygodny na długie trasy z małym spalaniem

27 Gru 2007, 23:12

Szwagier potrzebuje samochodu w którym można by było się przespać , chodzi mu po głowie Vito ( tylko nie wie czy jest tam możliwość zrobienia z siedzeń łóżka jak to jest w Caravelli). Samochód ma być duży i pojemny (spodziewają się dziecka) ,wygodny ( będzie używany głownie an długich trasach) oczywiście mało palić około 8 litrów ( szwagier myśli nad najsłabszymi silnikami diesla ) na trasie a o bezawaryjności chyba nie muszę wspominać. Samochód nie będzie wykorzystywany zawodowo .Najważniejsza jest to łóżko , ponieważ lubią pojechać w dzicz i spać w samochodzie.często nie będzie używany bo jako drugi albo trzeci w rodzinie. Jeśli ma być używane jako samochód Campingowy to przydało by się Webasto co zrobić jak dany samochód nie jest w nie wyposażone kupować używane czy nowe i jakie są tego koszty?Przyznam sie szczerze że nie znam sie nad tym i nie potrafię mu dokładnie odpowiedzieć na te pytania. Swojego czasu słyszałem o awaryjności Vita.Deska w T4 nie podoba mi sie zbytnio ale przecież nie będą nim ciągle jeździć. Za to z wyglądu obydwa mi się podobają.Obawiam sie że przez ta oszczędność mogą być zbyt mułowate.doradzają mu również T4 Californie ale nie mam zielonego pojęcia co to jest i czym się to rożni od zwykłego T4. nie chce kupować typowego campera bo czasem będzie używany do przewiezienia kilku ludzi. Ale podobają mu się takie wersje z lodówka i małym aneksem.
Łukasz789
Aktywny

Miejscowość: Kraków

Re: [T4 czy Vito] wygodny na długie trasy z małym spalaniem

29 Gru 2007, 14:06

Moim zdaniem T4 do przespania sie będzie lepsze chociaż o ile wiem Vito jest bardziej komfortowe. California jest wyposażona w aneks i lodówkę i raczej nie zmieści w nim 7 osób.Faktem jest że jak wyjeżdżałem z Polski w altach 90-tych vita nie maiły najlepszej opinii z powodu awarii silników i skrzyń biegów później się to wszystko poprawiło. nie wiem z jakiego rocznika maja być te samochody.
astro007
Aktywny

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Bezpieczna jazda po zmroku Bezpieczna jazda po zmroku
    Jesienią dni stają się coraz krótsze, dlatego kierowcy częściej prowadzą auto już po zmroku. Jazda w takich warunkach jest o wiele trudniejsza niż przy świetle dziennym, zwłaszcza w miejscach nieoświetlonych latarniami ...
    Czy drony złapią piratów drogowych na gorącym uczynku? Czy drony złapią piratów drogowych na gorącym uczynku?
    Drony już wkrótce mogą przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego. W Polsce i na świecie testowane są różne zastosowania dla tych urządzeń. Dzięki nim policja ma szansę stwierdzić, czy uczestnicy ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Passat CC
      Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      Monster Truck Rock Star, 11
      S2020005