Targi Techniki Motoryzacyjnej 2018 - diagnostyka, warsztat, myjnia

02 Mar 2018, 14:39

Przygotowania do zbliżających się Targów Techniki Motoryzacyjnej TTM idą pełną parą. Wszystkie dostępne miejsca ekspozycyjne są już sprzedane, a to oznacza, że zobaczymy naprawdę silną reprezentację firm z branży mechaniki pojazdowej. Dni 5-8 kwietnia 2018 powinny być w pełni zarezerwowane przez każdego, kto chce być na bieżąco.

Ponad 300 nowości, 17 produktów nagrodzonych Złotym Medalem MTP i szereg targowych promocji. TTM zaprezentuje najnowszą ofertę blisko 300 firm. Narzędzia, maszyny, oprogramowanie, jednym słowem wszystko, czego potrzebuje warsztat do codziennej pracy, a już w szczególności warsztat, który chce skutecznie obsługiwać nowoczesną motoryzację.
Targi Techniki Motoryzacyjnej 2018 - diagnostyka, warsztat, myjnia"Cieszy nas tak ogromna liczba przygotowywanych przez Wystawców nowości produktowych. W branży motoryzacyjnej dzieje się bardzo dużo, w bardzo szybkim tempie. Widać, że producenci osprzętu warsztatowego nie pozostają bierni i na bieżąco uaktualniają swoją ofertę" mówi Dariusz Wawrzyniak, dyrektor targów TTM "Co więcej, wiele z tych produktów będzie można podczas targów kupić w bardzo atrakcyjnych cenach. Tym bardziej warto być z nami w Poznaniu na targach TTM!" dodaje.

TTM – warsztat wiedzy
Targi Techniki Motoryzacyjnej TTM oprócz szerokiej ekspozycji produktów dają również ogromną dawkę wiedzy. Organizatorzy poszczególnych wydarzeń prześcigają się w działaniach, by stworzyć jak najlepsze warunki dla podnoszenia umiejętności i szerzenia wiedzy dla fachowców.

Już po raz 24 odbędzie się Ogólnopolski Turniej Wiedzy Samochodowej. Początki turnieju sięgają lat dziewięćdziesiątych. Po latach zaproszono do udziału uczniów z innych szkół, a od roku szkolnego 2011/2012 turniej zyskał rangę konkursu ogólnopolskiego i zupełnie nowy wymiar. Dlaczego warto wziąć udział w turnieju? OTWS ma szereg atutów. Możliwość porównania własnej wiedzy teoretycznej i praktycznej z kolegami z całej Polski, aktualizacji tej wiedzy, integracja z przedstawicielami branży, spotkanie z producentami części samochodowych i sprzętu do wyposażenia warsztatowego. I wreszcie – bardzo cenne nagrody. W ostatnich latach pula nagród w konkursie osiąga około dwustu tysięcy złotych w każdej edycji. Do najlepszych szkół i uczniów trafiają tak wartościowe trofea, jak montażownice, wyważarki, prostowarki do felg, telewizor oraz wyposażenie szkoleniowe i wiele więcej.

Jedną z nieodłącznych atrakcji Targów Techniki Motoryzacyjnej jest "Żywy Warsztat" organizowana przez magazyn "Nowoczesny Warsztat", Stowarzyszenie Techniki Motoryzacyjnej i TTM interaktywna ekspozycja, do prezentacji, w której redakcja miesięcznika zaprasza ekspertów branży warsztatowej i przedstawicieli firm zrzeszonych w STM. Gośćmi „Żywego Warsztatu” są osoby, które znają się na rzeczy – praktycy, których pokazy najnowszych narzędzi i urządzeń przyciągają tłumy. Zwiedzający mogą z bliska przyjrzeć się pracy serwisantów, a także na moment ich zastąpić. Taka jest też idea "Żywego Warsztatu" – przekonać do najnowszych rozwiązań poprzez umożliwienie samodzielnego ich przetestowania. " Żywy Warsztat - to spotkanie ekspertów, ale też sposób na pokazanie gościom targów, jak łatwa, szybka, wygodna i bezpieczna może być praca w warsztacie, gdy korzysta się z zaawansowanych technologicznie urządzeń. Można to zobaczyć w praktyce, spróbować, dopytać o konkrety ekspertów firmy” – mówi Sebastian Klauz, dyrektor wydawnictwa Goldman, wydawcy magazynu "Nowoczesny Warsztat". "Żywy Warsztat" to inicjatywa z kilkuletnią już tradycją.

Największy polski dystrybutor, spółka Inter Cars SA, wspólnie z Fundacją Cooperatio będą promować zawód mechanika samochodowego. Okazje są dwie - finały VII Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników i krajowy finał konkursu Young Car Mechanic 2018. Przy obecnym tempie rozwoju technologii, rozwój kwalifikacji zawodowych mechaników to podstawa. "(…)Edukacja techniczna, m.in. przyszłych adeptów zawodu mechanika samochodowego, zajmuje wiele miejsca w działalności Inter Cars. Zdajemy sobie sprawę, jak ważne przy obecnym rozwoju nowych technologii jest wyposażenie mechaników w profesjonalną wiedzę" mówi Radosław Sujka, menedżer ds. szkoleń w Inter Cars. Organizatorami Ogólnopolskich Mistrzostwa Mechaników są Międzynarodowe Targi Poznańskie oraz Fundacja Cooperatio, zrzeszająca ekspertów, przedstawicieli organizacji branżowych i firm współpracujących na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym, jak również promujących rozwój edukacji technicznej.

Wielkie gabaryty – tylko TTM TRUCK
Już po raz trzeci fani Salonu Transportu Drogowego TTM TRUCK będą mieli okazję poznać produkty przeznaczone dla samochodów ciężarowych. To miejsce dedykowane w szczególności właścicielom flot, przedstawicielom firm transportowych, mechanikom, przewoźnikom i kierowcom. Będą mogli oni zapoznać się z najnowszą ofertą oraz nawiązać kontakty biznesowe, a także wybierać spośród specjalnie oznakowanych produktów te przeznaczone dla pojazdów wielkogabarytowych. Stworzenie kolejnej edycji TTM TRUCK to efekt dużego zainteresowania rynku pojazdami i transportem wielkogabarytowym. To wydarzenie, które na stałe wpisało się w krajobraz targów.

Targi Techniki Motoryzacyjnej odbędą się wraz z Poznań Motor Show na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w dniach 5-8.04.2018 r. Więcej szczegółów na: http://www.ttm.mtp.pl
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 3632
Zdjęcia: 12851
Prawo jazdy: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Co czeka branżę warsztatową w 2023 roku?
    Najnowsze dane wskazują, że w 2022 roku w Polsce zarejestrowano niemal 383 tysiące nowych aut osobowych oraz ponad 700 tysięcy samochodów używanych importowanych z zagranicy. Mniejsza dostępność nowych pojazdów, ...
    Nissan Juke Nismo
    Nissan Juke Nismo obrazuje ducha innowacji i wzbudza zainteresowanie, dzięki któremu koncepcja Nismo stała się jedną z najbardziej uznawanych nazw w sportach samochodowych oraz w grach. Wprowadzając markę Nismo do ...