Tigra I zaczęła samoistnie trąbić

Tigra I zaczęła samoistnie trąbić

25 Lut 2016, 18:07

Witam jak w temacie siedzę sobie w domu i nagle słyszę, że coś zaczęło trąbić. Na początku nie zwróciłem uwagi myślę sobie alarm jakiś, ale zaraz sąsiad przychodzi i mówi, że auto mi trąbi :o Zszedłem do niego i faktycznie stało przed domem niczego sobie i trąbiło. Pomogło dopiero poluzowanie kabelków od akumulatora. Jakieś pomysły co to może być ?
Rambo0897
Obserwowany

Auto: Opel Tigra I

Re: Tigra I zaczęła samoistnie trąbić

26 Lut 2016, 11:23

Trzeba przejrzeć instalację sygnału dzwiękowego. Warto zacząć od sprawdzenia przekaźnika - czy na sterowanie cewki nie przychodzi czasem cały czas masa ze styku w kierownicy albo czy styki robocze przekaźnika się nie skleiły.
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1185
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

Re: Tigra I zaczęła samoistnie trąbić

26 Lut 2016, 12:31

A może zaczęła trąbiać, bo doskwiera jej samotność (dawno nie jeździła) albo coś ją boli ..? Nauka radziecka zna takie przypadki .... :?
Anjin
Zaawansowany

Auto: Peugeot
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Rajdowa Celica GT4 Carlosa Sainza na sprzedaż Rajdowa Celica GT4 Carlosa Sainza na sprzedaż
    Wystarczy 199 000 euro i oryginalna Celica GT4 ST165 Carlosa Sainza może być twoja. Samochód, którym słynny Hiszpan zajął drugie miejsce w Rajdzie Grecji 1991, został wystawiony na sprzedaż przez belgijską firmę ...
    Pierwszy śnieg - kilka dobrych rad dla kierowców Pierwszy śnieg - kilka dobrych rad dla kierowców
    Jak pierwsze opady śniegu wpływają na sytuację na drodze? Większość kierowców jeździ wolniej. Dzięki temu na drogach jest mniej ofiar śmiertelnych, natomiast odnotowuje się więcej stłuczek. Przypominamy, jak jeździć ...

•