Tłok w cylindrze

Tłok w cylindrze

17 Kwi 2018, 18:44

Jako iż jestem studentem i mam do zrobienia projekt na temat tłoku w silniku spalinowym, chciałbym zasięgnąć porady osób siedzących w temacie budowy silnika. Chciałbym Was poprosić o informację dotyczącą temperatury podczas spalania mieszanki paliwa.. Szukałem na różnych forach, ale odpowiedzi w postaci "temperatura nie może być wyższa niż temperatura topnienia aluminimum" to nie daje mi dużo :D

Znalazłem informację że podczas spalania benzyny temperatura sięga zakresu 1800 stopni, więc może ktoś może to potwierdzić? z góry dziekuję za pomoc.
wesol1997
Nowicjusz

Auto: Nie mam

Re: Tłok w cylindrze

17 Kwi 2018, 22:13

No ale my jesteśmy raczej amatorami motoryzacji . Czyżby kolega przespał ten temat na zajęciach ? Raz już tutaj pomogłem studentowi napisać pracę , więcej nie mam zamiaru pomagać w zdobyciu dyplomu.
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz

Prawo jazdy od: 01 01 1981
Auto: Fabia I , Fabia II
Silnik: 1,4 AME , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

17 Kwi 2018, 22:19

Trochę ciężko było przespać temat jeśli jest to projekt samodzielny na który mamy znaleźć informacje samemu. Po drugie jestem na peirwszym roku studiów więc to nie jest żadna praca dyplomowa, a zadanie domowe. Po trzecie jeśli masz zamiar pisać jakieś bzdury o tym czego nie zrobiłeś dla świata to są inne fora... a to że ktoś jest amatorem nie znaczy że nie będzie wiedział... ale cóż.... i jeszcze jedno jesteś przykładem typowego polaka który nie potrafi pomóc bezinteresownie, trochę jest to smutne i namawiam do zmiany KOLEGO!
wesol1997
Nowicjusz

17 Kwi 2018, 23:55

wesol1997 napisał(a):namawiam do zmiany KOLEGO!
Ty masz być prawdopodobnie inżynierem ( nie pisałeś jaki to kierunek studiów ) a my skromni userzy mamy Ci pomóc pisać pracę domową ? Bez przesady :angry: Pracuj , szukaj , myśl . Na koniec studiów dyplom Ci internety nie dadzą .
bonifacy
Stały forumowicz

18 Kwi 2018, 06:35

Widocznie twoja edukacja zakończyła się na co najwyżej liceum bo widać że nigdy nie miałeś takiego problemu. Jesteś dzban i tyle szkoda słów... Bądź sobie Januszem internetowym,później nie ma co się dziwić że o starszych osobach są takie a nie inne opinir
wesol1997
Nowicjusz

18 Kwi 2018, 12:36

Kolega bonifacy ma rację, w internecie wszystkiego nie dostaniesz, takie informacje o spalaniu to już powinieneś szukać w jakiś książkach technicznych albo po prostu zapytać kogoś z nauczycieli na studiach.
gruber99
Zaawansowany

Zdjęcia: 0
Auto: Benzyna i Diesel
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Samochody połączone w chmurze – technologie przyszłości Samochody połączone w chmurze – technologie przyszłości
    Toyota rozpoczęła kolejny etap testowania technologii łączenia samochodów w chmurze, która umożliwi automatyczną wymianę danych między samochodami i urządzeniami infrastruktury drogowej, aby zapobiegać wypadkom. ...
    Jaki wpływ na kierowanie pojazdem ma choroba kierowcy? Jaki wpływ na kierowanie pojazdem ma choroba kierowcy?
    Czasami choroba może dawać podobne objawy jak upojenie alkoholem. Na przykład osoby chore na cukrzycę, w trakcie nagłego obniżenia poziomu cukru we krwi, tracą kontakt z otoczeniem, są osłabione, mają opóźnione reakcje. ...

• Re: Tłok w cylindrze

20 Kwi 2018, 21:47

wesol1997 napisał(a):Jesteś dzban i tyle szkoda słów..
    Ostrożnie proszę z takimi wyrazami :evil:
    wesol1997 napisał(a):Bądź sobie Januszem internetowym,później nie ma co się dziwić że o starszych osobach są takie a nie inne opinir
    Jeszcze raz powtarzam - Ty masz zostać chyba. inżynierem więc masz sobie włączyć własne myślenie . Nic na tacy , własna inicjatywa. Siedzieć w czytelni , czytać , wnioskować , na tym polega studiowanie , żebyś nie był ułomnym internetowym Januszem inżynierem :mrgreen:
    bonifacy
    Stały forumowicz

• IMG 20170219 181723
      Symulatory wyścigi
      VW Golf II, zabudowa Car audio