Toyota Corolla 1,4 diesel - olej silnikowy

Toyota Corolla 1,4 diesel - olej silnikowy

24 Kwi 2012, 06:56

Zalałem pomyłkowo silnik diesel'a mojej Toyoty olejem Supreme 15W40 /Petro -Canada/, który przeznaczony jest do silników benzynowych i zasilanych gazem LPG. Przejechałem ok. 50 km. Czy mogę na tym oleju jeździć, czy mam go wymienić? Jakie konsekwencje mogą być dla silnika, gdy go pozostawię? proszę o opinię.
valery2024
Obserwowany

Prawo jazdy od: 28 12 1977
Auto: Toyota Corolla 1,4 D4D 90 kM

Re: Toyota Corolla 1,4 diesel - olej silnikowy

01 Maj 2012, 18:04

Do tego silnika jak wiesz należy bezwzględnie stosować olej 5W30 CF B1,B3.Skoro wlałeś już taki a nie inny olej, nie byle jaki( poddany kilkukrotnemu hydrokrakowaniu),parametrami zbliżony do olejów syntetycznych,to przez jeden cykl nic się silnikowi nie stanie,jest już bardzo ciepło,to pierwsza rzecz,jedynie ten olej będzie miał niższą rezerwę alkaliczną,ale tego nie jestem pewien, skoro przeznaczony jest także do silników zasilanych LPG.Jedynie możesz skrócić czas użytkowania(kilometry) powiedzmy o te 25%.Jedno pewne,silnikowi nic się nie stanie ale na przyszłość się nie myl,zwłaszcza przed okresem zimowym!
PhantomASA1
Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)

01 Maj 2012, 20:43

dodatkowo oleje do benzyniaków mają mniej substancji czyszczących silnik nagaru po za tym prawie to samo
mechan12
Początkujący

Prawo jazdy od: 07 08 2012

05 Maj 2012, 12:39

Jeżeli wlałeś mineralny olej to nie przechodź od razu na pełen syntetyk, wlej dobry olej półsyntetyczny przy wymianie.
Grześ101
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 06 04 2001

05 Maj 2012, 17:18

Najlepiej jest przed wymianą wlać Liqui Moly(płukacz silnika) i tak jak tam radzą, przez te kilkaset kilometrów przejechać na tym,on rozmiękcza wszelakie laki i nagary,potem olej syntetyczny wypłukuje i rozpuszcza je,podobnie jak woda carmel(palony cukier),nie wolno jest ot tak sobie przejść z oleju mineralnego na pełen syntetyk :!: Jest jeszcze ,już kiedyś pisałem Bishops Original,ale stówę za taki preparat trzeba dać.
PhantomASA1
Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jak dobrze zaplanować podróż samochodem? Jak dobrze zaplanować podróż samochodem?
    Wybierając się w dłuższą podróż samochodem powinniśmy się do niej wcześniej przygotować aby uniknąć niespodzianek w trasie. O tym jak dobrze zaplanować podróż samochodem piszemy w kilku punktach które ...
    Smart Fortwo w nowej edycji limitowanej Smart Fortwo w nowej edycji limitowanej "cityflame"
    Pełen kontrastu, pełen życia - smart fortwo w nowej edycji limitowanej cityflame skutecznie przyciąga spojrzenia i rozświetla serca miast. Połączenie słonecznego koloru z czarnymi dodatkami ma swój ciąg dalszy w kabinie, ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      Autosacrum 2009
      Subaru Impreza STI
      Jaguar