Toyota Corolla E12 - Problem z "falujacymi obrotami"

Toyota Corolla E12 - Problem z "falujacymi obrotami"

15 Lis 2014, 11:47

Witam serdecznie, jestem posiadaczem samochodu Toyota Corolla E12, 2006r, silnik 1.6 benzyna VVTI (110KM). Samochód ma przejechane 125,000 (na 100%). Auto nie bite, wcześniej wymieniane tylko oleje,filtry,klocki, generalnie bez awaryjne. Żeby dokładnie przedstawic problem, wgrałem nagrany filmik na YouTube i bardzo proszę o obejrzenie i ocenienie w czym tkwi problem. Moim zdaniem (chociaż nie jestem mechanikiem) może być to problem z silnikiem krokowym albo przepustnica, dopływ powietrza-gdzieś zatyka?
Dla osób ,które nie mogą obejrzeć filmiku, opis-
Samochód stoi na obrotach koło 1000, nagle zaczyna się "dusić" i "wibrować" i obroty spadają nagle do 350-450 i auto niemalże gaśnie i tak w kółko. Sprawdziłem to i na odcinku jakichś 1-2km gazowałem i na różnych biegach dochodziłem do 5-6 tys obr. Raz stało się tak że jadąc 70km/h (dojeżdżając do świateł) wrzuciłem na luz, to obroty wskoczyły na 0....
(Po załączeniu klimatyzacji nie było jakiejś kolosalnej różnicy...)

Proszę o skomentowanie i odpowiedź na pytanie: "Czy mogę tym samochodem sie bezpiecznie poruszać czy niezwłocznie udać się do mechanika?"

A to link do filmiku:

[Aby zobaczyć link musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

Michal1990
Obserwowany

Auto: Toyota Corolla E12

Re: Toyota Corolla E12 - Problem z "falujacymi obrotami"

16 Lis 2014, 16:04

A może to czujnik położenia wałka..? Bardzo często gdy szwankuje ,to auto gaśnie podczas dohamowywania np.Przed światłami.
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 18
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy od: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: różne ,ale ulubiona-Laguna 2,0
Silnik: 114 KM,
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Audi AI remote parking pilot - garage pilot Audi AI remote parking pilot - garage pilot
    Funkcja automatycznego parkowania Audi AI remote parking pilot oraz funkcja automatycznego wjazdu do garażu Audi AI remote garage pilot znacznie ułatwiają parkowanie. Systemy samoczynnie wprowadzają pojazd na równoległe ...
    Nietrzeźwy poranek wśród kierowców Nietrzeźwy poranek wśród kierowców
    Aż jeden na czterech kierowców prowadzi samochód rano, po zaledwie kilku godzinach snu poprzedzonych spożywaniem dużych ilości alkoholu. Większość osób nie zdaje sobie sprawy, że aby w pełni wytrzeźwieć ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Master Truck
      Lexus GX 460 Sport
      Jaguar F-Type
      Puchar Scirocco R 2012 na Lausitzring w Niemczech, 4