Toyota corolla verso. Źle zalożony rozrząd

Toyota corolla verso. Źle zalożony rozrząd

09 Mar 2011, 14:56

:evil: Trafiłam do warsztatu w Lublinie "Domus Mobil". Poprosiłam o wymianę rozrządu i oleju w Toyocie corolli verso 2002r. Po 3 dniach zażądano ode mnie 2200zł. Odbieram auto, a spod auta cieknie olej. Okazało się, że założono filtr z innego auta. Ktoś pojechał po nowy filtr. Pracownik, którego trudno nazwać mechanikiem, zaczął wymieniać filtr bez demontażu osłony. Skrzyczałam go za to i ją zdjął, potem próbował założyć filtr bez wyczyszczenia miejsca na filtr i bez posmarowania filtra olejem. Znowu go skrzyczałam i samo to miejsce wyczyściłam szmatką. Pokazano mi części z rozrządu, ale czy to były moje części nie wiem. Osłona pompy wodnej w samochodzie wyglądała jednak nowa. Stamtąd pojechałam do Toyoty, poprosiłam o sprawdzenie rozrządu. Panowie specjaliści podobno sprawdzili i powiedzieli: "wszystko w porządku". Następnego dnia wyjechałam do Włoch. Po przejechaniu 1800km zauważyłam, że ogrzewanie w samochodzie nie działa, zjechałam na bok by sprawdzić stan płynu chłodniczego. Pod przednią klapa wszystko było opryskane płynem z chłodnicy :( Dolałam wody i zjechałam w bezpieczniejsze miejsce. Spod nowej obudowy pompy wodnej kapał płyn chłodniczy. Zadzwoniłam do mechaników w lubelskiej toyocie, tych samych, którzy podobno sprawdzili moje auto. Pan Mechanik powiedział, ze nikt nie może mi dać gwarancji, bo w jego prywatnym samochodzie tez po tysiącu km się popsuła wodna pompa, ale co mnie to obchodzi. Ja zapłaciłam za przegląd i mi powiedziano, że wszystko jest ok. Co dalej? Kto teraz zapłaci za ten brak solidności? Czy powinnam wrócić do Lublina i przyłożyć komuś w mordę?
AutoFiorella
autofiorella
Nowicjusz

Miejscowość: Italia

Re: Toyota corolla verso. Źle zalożony rozrząd

10 Mar 2011, 15:51

Skieruj odpowiednie pismo do warsztatu,powinni uregulować koszt naprawy zle wykonanej usługi lub uszkodzonej pompy wody na którą powinna być gwarancja,masz zapewne fakture/rachunek naprawy.A następna kwestia że nawet i nowa zamontowana część ma prawo uledz uszkodzeniu.
życie jest zbyt krótkie żeby jezdzić przepisowo lub dieslem...
Leopard
Początkujący

Miejscowość: zachodniopomorskie

10 Mar 2011, 18:05

Zgadzam się z Leopardem tylko należałoby ustalić czy wadliwa była nowa pompa płynu czy jej montaż został przeprowadzony niewłaściwie.
arciasty
Stały forumowicz

Miejscowość: koluszki

12 Mar 2011, 09:13

Autofiorella,ty jesteś Włoszką?!:)Włoszki takie ostre,tak trzymaj :!: Jakiej firmy jest pompa wodna tzn.ją też wymienili?!Mnie dawno temu strzeliła nowiutka pompa paliwa(mechaniczna) gdy jechałem też do Włoch,przejechałem na niej tylko ok 500 km i szlag ją trafił,nie była firmowa.Jeśli założyli pompę badziewną,to wszystko jasne,nie wzięli za usługę przecież mało.
PhantomASA1
Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)

14 Mar 2011, 23:49

Wcale nie trzeba być Włoszką, żeby mieć taki temperament. My Polki tez mamy charakter. Phantomie, jak się płaci za wymianę rozrządu to liczy się, że komponenty są oryginalne. Nieprawdaż?
AutoFiorella
autofiorella
Nowicjusz

Miejscowość: Italia
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Audi najlepszym producentem w segmencie premium w Niemczech Audi najlepszym producentem w segmencie premium w Niemczech
    Wynik badania instytutu Center of Automotive Management (CAM): Audi najlepszym w Niemczech producentem branży motoryzacyjnej segmentu premium, pod względem bilansu emisji dwutlenku węgla . - Dzięki współczynnikowi ...
    Mitsubishi Lancer najbardziej niezawodnym modelem Mitsubishi Lancer najbardziej niezawodnym modelem
    Mitsubishi Lancer zostało uznane przez specjalistów z firmy Warranty Direct za najbardziej niezawodny model ostatnich 15 lat. Obchodząca 15 urodziny firma poddała analizie ponad 200 tyś. aktualnych i wygasłych polis ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Passat CC
      S2020005
      Jaguar
      MINI Clubman Bond Street, tył