Toyota Yaris 1999 1.0 benzyna [P0136]

30 Cze 2017, 18:32

Witam, od dłuższego czasu walczę z błędem P0136 - według opisu jest to przerwany obwód drugiej sondy lambda. Na 99% nie jest to problem sondy ponieważ już 3 różne podmieniałem. Więc sądzę że problemem jest jednak przerwa w obwodzie.
Czy wie ktoś może w które miejsce wchodzą przewody z drugiej sondy lambda do ECU? Chciałbym od tej strony zacząć szukać ponieważ nie mam dostępu do kanału. Poza tym może ja gdzieś właśnie tam przerwałem bo jakiś czas temu przeprowadzałem kable do głośników.
themati91
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 07 03 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Toyota Yaris I
Silnik: 1.0
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

04 Lip 2017, 08:25

Sprawdzałeś po kolorach kabli które wychodzą z wtyczki?
Samą wtyczkę też obejrzyj dokładnie i zajrzyj do środka gdzie są piny być może tam coś nie styka lub są brudne.
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
    Ekologiczny wyścig Economy Run - Fabia wynik 2,6 l/100 km
    SKODA Fabia, kierowana przez Marka Tribulę oraz Martina Kedleca, spaliła średnio 2,6 l/100 km (emisja CO2 - 60,58 g/km) i dzięki temu wjechała na pierwsze miejsce podium w ekologicznym wyścigu Economy Run. Godne uwagi jest ...