Toyota Yaris - kontrolka check engine

Toyota Yaris - kontrolka check engine

10 Mar 2014, 18:44

Witam. Jestem w posiadaniu toyoty yaris 1.0 rocznik 2000 typowy golas :D mam pytanie związane z kontrolką check engine - czy ona powinna się zaświecać przy zapalaniu samochodu ? Bo mi wogóle nie świeci i nie wiem czy tak ma być, czy poprzedni właściciel coś namieszał żebym się nie zoorientował że coś jest nie tak ? Autko jeździ bardzo dobrze, nic sie z nim nie dzieje, tylko zaciekawiło mnie to i opinia jednych jest taka że coś mam z autem nie tak ( albo spalona żarówka, chociaż to dziwne bo inne kontrolki świecą ok ), albo tak po prostu ma być. Doradźcie bo już nie wiem co o tym myśleć :)
hape
Nowicjusz

Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Toyota Yaris
Silnik: 1.0
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

Re: Toyota Yaris - kontrolka check engine

11 Mar 2014, 10:22

Po przekręceniu stacyjki do poziomu kontrolek kontrolka silnika powinna się zaświecić i po kilku sekundach zgasnąć. Podczas pracy silnika nie powinna świecić się wogóle, bo to oznaczałoby problem ze sterowaniem silnika.
Zacznij od sprawdzenia czy żarówka nie jest spalona. To, że inne kontrolki świecą nie oznacza, że ta jest ok.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

King of Europe Drift 2012 Poznań / relacja King of Europe Drift 2012 Poznań / relacja
    W dniach 20 – 22 kwietnia na najbardziej prestiżowym obiekcie wyścigowym w Polsce, czyli na torze "Poznań" odbyła się jedna z najważniejszych imprez driftingowych w całej Europie, a więc inauguracyjna runda King of ...
    SKODA Citigo - nr 1 w segmencie aut mini! SKODA Citigo - nr 1 w segmencie aut mini!
    SKODA Citigo zajęła 1. miejsce pod względem sprzedaży w segmencie A na polskim rynku w styczniu 2013 roku. Model Citigo od momentu wprowadzenia na rynek cały czas zajmował bardzo wysokie pozycje, jednak pierwszy raz udało ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      passat b5 german style
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Infiniti Q50