TPMS Atrium -czy używaliście i czy warto?

TPMS Atrium -czy używaliście i czy warto?

19 Maj 2014, 19:20

Witam serdecznie,

Zdarzyło mi się kiedyś nie zauważyć od razu że złapałem gumę i "rozjechałem" oponę.

Stąd pytanie czy ktoś używał uniwersalnego TPMS?
Jak to się sprawdza w praktyce?
Czy w waszej opinii warto zainwestować w taki sprzęt?
Aktualna cena używanego to 200 pln (licytacja) / nowy ok 400 pln.
(nie wiem czy można wklejać linki, dlatego wklejam opis z portalu aukcyjnego).

"Witam serdecznie, do sprzedania mam Atrium model TPMS (Tyre Pressure Monitoring System). Sprzęt bardzo przydatny w trasie, zawsze mamy pewność co się dzieje z kołami. System niesamowicie wpływa na bezpieczeństwo jazdy. Czujniki montowane na zamiast tradycyjnych nakrętek komunikują się z centralką bezprzewodowo. Na bieżąco mamy sygnał z 4 kół z dokładnym pomiarem ciśnienia (0-4 bara) i temperatury opony. Jeśli ciśnienie spadnie poniżej granicznej wartości zostajemy powiadomieni sygnałem. System informuje nas również o temperaturze opony, zbyt niskie ciśnienie prowadzi również do przegrzewania się gumy, co w skutkach może doprowadzić do jej rozerwania. Polecam każdemu, kto stawia na bezpieczeństwo i pewność

Zestaw widoczny na zdjęciu:

- SENSORY NA KOŁA (PROSTE W INSTALACJI) 4 szt.
- SYSTEM ANTYKRADZIEŻOWY SENSORÓW
- SENSORY I CENTRALKA ZASILANE BATERYJNIE (CENTRALKA POSIADA ŁADOWARKĘ / ZASILACZ SAMOCHODOWĄ POD ZAPALNICZKĘ 12 V)

Uniwersalny system pasuje do samochodu każdej marki (np. Volkswagen, BMW, Fiat, Citroen, Mercedes, Peugeot, Mitsubishi, Hundai, Honda) i modelu."

Z góry dziękuję za wasze opinie/rady.
blcsy
Obserwowany

Auto: Mitsubishi Galant
Silnik: 2.5 163KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Rok produkcji: 1997

Re: TPMS Atrium -czy używaliście i czy warto?

22 Maj 2014, 14:47

Teraz TPMS będzie montowany fabrycznie w każdym samochodzie - wymogi unijne!
slickrz
Aktywny

Auto: Audi A3

05 Cze 2014, 23:33

na szczęście dla branży wulkanizacyjnej chyba nie będą to czujniki w kołach, ford już rozwiązał to czujnikami ABSu które mierzą prędkość każdego z kół.
renegade
Nowicjusz

Miejscowość: Lipsko
Prawo jazdy od: 0- 0-1996
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Mercedes C220
Silnik: 2.2D
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1996

30 Sty 2015, 20:29

Jak chodzi o tpms to są przynajmniej trzy sposoby ich montowania jedne są w kołach. inne połączone z systemem ESP, oraz montowane są czujniki na wahaczach. Najbardziej dokładne są w kołach gdyż mierzą bezpośrednią ciśnienie w danych kołach pozostałe działają na zasadnie pochylenia koła i jego obwodu - czyli tak jak w ESP mniejszy obwód koła więcej obrotów na w danym czasie i wiadomo które koło. Osobiście polecam czujniki w kołach.
adriangasz
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 03 03 1980
Przebieg/rok: 18tys. km
Auto: VW Polo
Paliwo: Benzyna + LPG
Rok produkcji: 2005
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Najbardziej niebezpieczne dni tygodnia to piątek i sobota Najbardziej niebezpieczne dni tygodnia to piątek i sobota
    Czy wraz z początkiem weekendu na drogach robi się spokojnie? Niestety, to właśnie wtedy jest najbardziej niebezpiecznie: w piątki ma miejsce najwięcej wypadków, a w soboty ginie w nich najwięcej osób. Od piątkowego ...
    Test Volvo V90 2018r. D4 190KM Inscription Test Volvo V90 2018r. D4 190KM Inscription
    Udostępniono mi, w celu przetestowania, Volvo V90 z 2018 r. Samochód ten był w bogatej wersji wyposażenia Inscription oraz posiadał kilka istotnych dodatków. Atutem był dwulitrowy, czterocylindrowy silnik diesla, ...

•