Transit 2014 2.0 tdci problem z odpalaniem

Transit 2014 2.0 tdci problem z odpalaniem

15 Sty 2020, 14:12

Transit 2014 2.0 tdci 105 KM. Po zatankowaniu zaczęły się problemy, wpadł w tryb awaryjny wyskoczył check, potem było tylko gorzej, nie miał mocy, gasł, problemy z odpalaniem. Odrazu nasuwa się lipne paliwo. Spuscilem do zera zmieniłem filtr i auto jakoś odpaliło, było dużo lepiej bo chodził sobie tak z 15 minut i nie zgasł, odpalał też na strzała ale w pewnym momencie zgasł no i znów baaardzo ciężko pali a jak już odpali to gaśnie. Błędy jakie wysypuje
P008A czujnik niskiego ciśnienia paliwa w systemie-usterka w obwodzie
-za nisko
-zbyt niski sygnał częstotliwości
P0092 zawór regulacji ciśnienia paliwa
-wysoki sygnał obwodu
-zbyt mało impulsów
P1282 Regulacja ciśnienia wtrysku- ciśnienie wyższe niż wymagane (silnik pracuje)
-przekroczony czas zabezpieczenia obwodu/podzespołu
-bieżący

Po skasowaniu pozostaje cały czas P0092, nie da się go skasować. Jak mam interpretować tą sytuację?

Przed auto chodziło bez zarzutu w końcu to tylko 54 tys przebiegu
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 49
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Jaguar X-type,e36 Cabrio, xc70
Silnik: 2.0D, 2.0, 2.4D

Re: Transit 2014 2.0 tdci problem z odpalaniem

16 Sty 2020, 00:09

Obstawiam problem z zaworem regulacji ciśnienia paliwa, prawdopodobnie z nim jest coś nie tak i np. zaciął się, coś go blokuje. Ciężko tak stwierdzić.
Spróbuj go wyjąć i dobrze wyczyścić.

Przypuszczam, że jest zanieczyszczony po tym trefnym paliwie.
Cichy77
Stały forumowicz

Zdjęcia: 68
Auto: Mam, często zmieniam!

16 Sty 2020, 00:18

No to jest lepsza akcja, dziś się za to zabrałem, rozebralem wszystko bo chciałem ten zawór wyjąć i co widzę? Zawór rozszedł się na pół

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

złożyłem go do kupy z tymi sprezynkami i problem ustał albo pali jak trzeba i pracuje normalnie lecz błąd nadal jest. Ale jestem zaskoczony jaki "szit" teraz robią, żeby po 50k zawory ciśnienia się rozchodzily to jakiś niesmieszny żart.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 49
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Jaguar X-type,e36 Cabrio, xc70
Silnik: 2.0D, 2.0, 2.4D

16 Sty 2020, 04:52

No niestety,era prawdziwych aut się skończyła,w tej chwili produkują wszyscy wysysarki kasy,strach jechać w długą trasę.
PhantomASA1
Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jak zachować się na drodze podczas silnego wiatru, wichury? Jak zachować się na drodze podczas silnego wiatru, wichury?
    Występowanie wiatru ma duży wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Silny wiatr jest w stanie zepchnąć auto z toru jazdy oraz sprawić, że na jezdni pojawią się przeszkody takie jak połamane gałęzie. Jak w takich warunkach powinien ...
    Brudne szyby w samochodzie to kwestia bezpieczeństwa Brudne szyby w samochodzie to kwestia bezpieczeństwa
    Badania wykazały, że brudna przednia szyba dwukrotnie zwiększa ryzyko kolizji. Kolejnym efektem zaniedbania czystości auta jest większe i szybciej postępujące zmęczenie kierującego pojazdem w porównaniu do sytuacji, ...

•