Transport międzynarodowy i współpraca zagraniczna

Transport międzynarodowy i współpraca zagraniczna

03 Wrz 2014, 15:08

Jesteś szefem małej i szybko rozwijające się firmy. Udało Ci się już nawiązać współpracę z kilkoma firmami w Polsce i tym samym Twój towar zaczyna widnieć na coraz to większej ilości półek sklepowych. Zaczynasz się zastanawiać czy aby przypadkiem nie byłoby warto rozszerzyć swojej działalności także na inne kraje Europy? Współpraca zagraniczna wydaje się być skomplikowana. Jak jednak zabrać się do tego?

Od czego zacząć?
Od znalezienia odpowiedniego partnera! By tego dokonać warto skorzystać z kilku rodzajów ofert. Przede wszystkim warto zacząć od sprawdzenia w jakich cenach jest na rynku międzynarodowym towar, którym chcesz handlować. Cena z którą wyjdziesz musi być atrakcyjna, a jednocześnie na tyle wysoka by przyniosła Ci korzyści. Zwracaj też uwagę na to od kogo kupujesz towar. W tym celu zapoznaj się z rynkiem Chin, USA czy Brazylii. Być może warto się zastanowić czy któryś z dostawców nie mógłby być Twoim partnerem w biznesie? Pozyskany partner może wnieść coś ciekawego i innowacyjnego do Twojego biznesu wraz z nowym zamówieniem lub nowym zleceniem. Jest to bardzo ciekawa oferta, ponieważ weź pod uwagę, że wraz z rozwojem Twojego biznesu może stać się on Twoim wspólnikiem. Ważne jest żeby przy pozyskiwaniu nowego partnera przedstawić jak najszerszą sferę działalności. Być może partner będzie miał pomysł na jej rozszerzenie. Większy zakres = większy zysk. I pamiętaj co dwie głowy to nie jedna.

Image

Jak promować swoją ofertę?
Dzisiaj w promowaniu wszelkich ofert należy wybrać odpowiednią stronę internetową, a ta zajmie się całą reklamą, sama też pomoże Ci dopasować najbardziej odpowiednią kategorię dla Twojego towaru, tak by oferta trafiła w jak największą ilość osób związanych z Twoją branżą. Ważne dla Ciebie są także wszelkie targi inwestycyjne oraz ogłoszenia w gazetach. Na tych miejscach skupiają się ludzie, którym też zależy by znaleźć osobę chętną do współpracy. Jeśli więc Twoja oferta będzie interesująca w krótkim czasie uda Ci się znaleźć odpowiedniego partnera dla siebie!

Znalazłem partnera i co dalej?
No tak, udało Ci się już znaleźć partnera i dochodzi do pierwszego przewozu towaru, jednak pytanie jak dobrać odpowiednią firmę transportującą? Zwróć uwagę na to jakie oferuje usługi. Najczęściej firmy oferują przewóz towaru w obie strony, ale też tylko w konkretnym kierunku. Firma Banex ma na przykład w swojej ofercie tylko transport Grecja – Polska, czasem w kierunku Cypru. Ważnym czynnikiem są też naczepy, którymi mają być przewożone produkty. W przypadku żywności gdy transport odbywa się do Grecji, ważne jest by zbiorniki utrzymywały odpowiednią temperaturę, tak by jedzenie nie uległo zepsuciu, bo przyniesie to bardzo dużo straty firmie. Dzisiaj wiele firm transportowych posiada w samochodach system satelitarnego monitoringu oraz telefony z numerem polskim i numerem kraju do którego jedzie. Dzięki tym udogodnieniom właściwie w każdym momencie możemy sprawdzić czy nasz towar jedzie w odpowiednim kierunku.

Udało Ci się nawiązać współpracę i tym samym Twój pierwszy transport jest już w drodze. Widzisz jakie to może być proste?

źródło: artykuł sponsorowany
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 2678
Zdjęcia: 9693
Rejestracja: 18 Cze 2012, 13:53
Prawo jazdy od: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Samochody klasy A - przegląd rynku Samochody klasy A - przegląd rynku
  Najmniejsze miejskie samochody mają na naszym rynku ustabilizowaną pozycję – przede wszystkim ze względu na swoją cenę, która rzadko przekracza kwotę 40 tys. zł. Co więcej, producenci coraz lepiej wyposażają ...
  Jaki wpływ na kierowanie pojazdem ma choroba kierowcy? Jaki wpływ na kierowanie pojazdem ma choroba kierowcy?
  Czasami choroba może dawać podobne objawy jak upojenie alkoholem. Na przykład osoby chore na cukrzycę, w trakcie nagłego obniżenia poziomu cukru we krwi, tracą kontakt z otoczeniem, są osłabione, mają opóźnione reakcje. ...

 •  
  • Rage-Race 2009
   Audi R8 LMS
   20170715 112252
   Acura NSX