Transport międzynarodowy i współpraca zagraniczna

03 Wrz 2014, 15:08

Jesteś szefem małej i szybko rozwijające się firmy. Udało Ci się już nawiązać współpracę z kilkoma firmami w Polsce i tym samym Twój towar zaczyna widnieć na coraz to większej ilości półek sklepowych. Zaczynasz się zastanawiać czy aby przypadkiem nie byłoby warto rozszerzyć swojej działalności także na inne kraje Europy? Współpraca zagraniczna wydaje się być skomplikowana. Jak jednak zabrać się do tego?

Od czego zacząć?
Od znalezienia odpowiedniego partnera! By tego dokonać warto skorzystać z kilku rodzajów ofert. Przede wszystkim warto zacząć od sprawdzenia w jakich cenach jest na rynku międzynarodowym towar, którym chcesz handlować. Cena z którą wyjdziesz musi być atrakcyjna, a jednocześnie na tyle wysoka by przyniosła Ci korzyści. Zwracaj też uwagę na to od kogo kupujesz towar. W tym celu zapoznaj się z rynkiem Chin, USA czy Brazylii. Być może warto się zastanowić czy któryś z dostawców nie mógłby być Twoim partnerem w biznesie? Pozyskany partner może wnieść coś ciekawego i innowacyjnego do Twojego biznesu wraz z nowym zamówieniem lub nowym zleceniem. Jest to bardzo ciekawa oferta, ponieważ weź pod uwagę, że wraz z rozwojem Twojego biznesu może stać się on Twoim wspólnikiem. Ważne jest żeby przy pozyskiwaniu nowego partnera przedstawić jak najszerszą sferę działalności. Być może partner będzie miał pomysł na jej rozszerzenie. Większy zakres = większy zysk. I pamiętaj co dwie głowy to nie jedna.

Transport międzynarodowy i współpraca zagraniczna

Jak promować swoją ofertę?
Dzisiaj w promowaniu wszelkich ofert należy wybrać odpowiednią stronę internetową, a ta zajmie się całą reklamą, sama też pomoże Ci dopasować najbardziej odpowiednią kategorię dla Twojego towaru, tak by oferta trafiła w jak największą ilość osób związanych z Twoją branżą. Ważne dla Ciebie są także wszelkie targi inwestycyjne oraz ogłoszenia w gazetach. Na tych miejscach skupiają się ludzie, którym też zależy by znaleźć osobę chętną do współpracy. Jeśli więc Twoja oferta będzie interesująca w krótkim czasie uda Ci się znaleźć odpowiedniego partnera dla siebie!

Znalazłem partnera i co dalej?
No tak, udało Ci się już znaleźć partnera i dochodzi do pierwszego przewozu towaru, jednak pytanie jak dobrać odpowiednią firmę transportującą? Zwróć uwagę na to jakie oferuje usługi. Najczęściej firmy oferują przewóz towaru w obie strony, ale też tylko w konkretnym kierunku. Firma Banex ma na przykład w swojej ofercie tylko transport Grecja – Polska, czasem w kierunku Cypru. Ważnym czynnikiem są też naczepy, którymi mają być przewożone produkty. W przypadku żywności gdy transport odbywa się do Grecji, ważne jest by zbiorniki utrzymywały odpowiednią temperaturę, tak by jedzenie nie uległo zepsuciu, bo przyniesie to bardzo dużo straty firmie. Dzisiaj wiele firm transportowych posiada w samochodach system satelitarnego monitoringu oraz telefony z numerem polskim i numerem kraju do którego jedzie. Dzięki tym udogodnieniom właściwie w każdym momencie możemy sprawdzić czy nasz towar jedzie w odpowiednim kierunku.

Udało Ci się nawiązać współpracę i tym samym Twój pierwszy transport jest już w drodze. Widzisz jakie to może być proste?

źródło: artykuł sponsorowany
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 3459
Zdjęcia: 12545
Prawo jazdy: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

17 Lis 2018, 12:44

Bardzo przydatne informacje. Mam podobnie - posiadam dobrze rozwijającą się firmę w związku z czym planuję rozszerzyć swoją działalność na teren innych państw. A planuję zacząć od Grecji... Prawie wszystko już mam załatwione, tylko zastanawiam się nad wyborem firmy transportowej. Poważnie zastanawiam się nad tą BANEX Transport. Cieszy się bardzo dobrymi opiniami.
Jacus64
Nowicjusz
 
Posty: 6
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Mamy już jesień na drogach - na co trzeba uważać?
    Jesienią kierowcy powinni pogodzić się z gorszymi warunkami na drodze. Mgła, wilgoć, wichury – taka aura wymusza, aby za kierownicą być bardziej czujnym i przygotowanym do błyskawicznej reakcji. Sezon jesienny nieuchronnie ...
    7 premier Toyoty namieszało na rynku w 2019 roku
    Rok 2019 był dla Toyoty rokiem siedmiu premier. Japońska marka wprowadziła na rynek nowe auta różnych segmentów - kompaktową Corollę w trzech wersjach nadwozia, sportowe coupé GR Supra, SUV-a RAV4, sporego ...

  •