Trudny dylemat. Audi vs Toyota. Co wybrać?

Trudny dylemat. Audi vs Toyota. Co wybrać?

19 Sie 2009, 22:37

Witam. Mam dylemat w kwestii wyboru drugiego auta, dotychczasowy yaris spisuje sie super lecz mocy brak. Co do następcy mam 2 faworytów.

1.Audi A3 1,8T, najchetniej quattro i 5d (2001-2002)
2.Toyota Corolla 1,6 3d (2002-2004)

Przykładowe egzemplarze:
[link wygasł]
[link wygasł]

[link wygasł]

Kwota jaką chciałbym przeznaczyć na samochód to 26 tys. Bardziej skłaniam się ku Audi lecz ciężej znaleść zadbany krajowy egzemplarz za tą cene, koszty utrzymania też wyższe. Moje roczne przebiegi to ok 25000-30000tys.

Co będzie lepszym wyborem? Może jakieś inne propozycje? Kryteria: rok powyżej 2000, przebieg poniżej 200,000, silnik 1,4-2,0, najchętniej kompakt.
turboyaris
Nowicjusz

Miejscowość: Warszawa

20 Sie 2009, 02:28

Przyznam ciężki wybór. Dla starszej osoby toyota bo na pewno bardziej niezawodna. Silnik d4d to już w ogóle poezja. Ale ja bym brał audi a3. Tak jak w top gear były testy coupe to na 3 miejsca ostatnie zajeła alfa romeo brera ale powiedzieli szczerze że wybrali by to auto ale nie polecili go znajomym :) Więc to kwestia gustu i gdzie serce Cie bardziej kieruje. Chodz jak tak myśle lepiej corolle bo audi a3 z tego okresu lat nie wygladało moim zdaniem za ciekawie. EWiec bierz toyote!! ta to classic ale auto porządne
KamilMilkowski
Początkujący

20 Sie 2009, 09:47

z tymi silnikami to Audi 40 kucy więcej robi różnicę
Lukxxx
Początkujący

Miejscowość: Lublin

20 Sie 2009, 10:13

Co do kwestii silnika to szukam raczej benzyny ze względu na niższe przebiegi które mają te samochody.. ponieważ w większości TDI maja ponad 200tys nastukane, D4d tak samo.

Jeździłem zarówno A3 jak i Corolla i nie rozwiązało to mojego dylematu, Audi przyjemniej się prowadzi, lepiej się zbiera, więcej pali. Toyota jest taka nijaka dość ale za to gwarantuje niezawodną eksplatacje tylko lać i jechać.

Ostatnio wpadła mi w oko również Alfa Romeo 147, co sądzicie? Ma ktoś jakieś doświadczenie? Wizualnie super lecz opinia mocno nieprzychylna.
turboyaris
Nowicjusz

20 Sie 2009, 10:50

Wejdz sobie na jakiś FanClub Alfy i popytaj, pogadaj z właścicielami... A nie czytaj opini od posiadaczy starych Golfów czy Bmw. :wink:
Z tego wszystkiego brałbym Corolle bardzo podoba mi się to autko. Audi nie jest złe lecz to już nie te lata :neutral: 116KM to jeździ fajnie... Po za tym Toyota jest też dobrze wykończona, niezawodna polecam Toyote...
Alfa 147- Piękna sylwetka, Bardzo dobrze się prowadzi... Przyśpiesza od wyższych obrotów ma kilka wad ale jak Alfe kupisz to cięzko się od niej uwolnić :grin: To już typowe dla włoskich aut :mrgreen:
BMW E60 530dA
Daro20VT
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: BMW E60 530dA
Silnik: 3.0d
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2005

20 Sie 2009, 12:25

Robisz spore przebiegi. Jeżeli myslisz o założeniu LPG, to daruj sobie silnik 1.8T. Ta jednostka powinna smigać na benzynie i tego nie przeskoczysz.
W Audi z tym silnikiem masz naprawdę dużo frajdy i dużo mocy, ale to kosztuje. Turbo-benzyna potrafi puścić z torbami. Jak zaczniesz szaleć, to spalanie jest duże.

Ja wyznaję opinię, że Audi musi kosztować i jeżeli jest tanie, to może być kiepski egzemplarz. Brałbym zatem bardziej asekuracyjnie Corollę.
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Miejskie auta ze 100-konnymi benzynowymi silnikami Miejskie auta ze 100-konnymi benzynowymi silnikami
    Samochody wyposażone w silnik Diesla stają się coraz mniej popularne, a ich udział na rynku globalnym – po raz pierwszy w historii – spadł w tym roku do poziomu poniżej 50 proc. Równocześnie zyskują auta ...
    Nowe Volvo V40 - pięć gwiazdek w Euro NCAP Nowe Volvo V40 - pięć gwiazdek w Euro NCAP
    Nowe Volvo V40 otrzymało najwyższy wynik pięciu gwiazdek w teście zderzeniowym Euro NCAP. Wynik ogólny jest najlepszym odnotowanym kiedykolwiek przez instytut – 98% ochrony dorosłych pasażerów i 100% ochrony ...

• 20 Sie 2009, 13:30

Dzięki za opinie.

Co do przebiegu to większość 70% robione w centrum i okolicach warszawy więc korki, trasa 3-4 razy do roku jakaś dłuższa. Póki co szukam tego i tego, który pierwszy ładny godny uwagi egzemplarz się trafi ten kupie. Bardzo podoba mi się Audi A3 po 2003 roku lecz niestety bez 40 tys nie ma co obejrzeć, może za jakiś czas :)

Z Alfy chyba zrezygnuje, boję się awarii przy dość intensywnej eksplatacji, dość ciężką noge mam.

Teraz tylko kupca na Yarisa trzeba znaleść :razz:
    turboyaris
    Nowicjusz

• Warto przeczytać
    • passat b5 german style
      Infiniti Q50
      Subaru Impreza STI
      Jaguar